Aktualności

bruzda-nosowo-wargowa

Niemal każdy posiada bruzdy nosowo-wargowe. Problem pojawia się jednak w momencie, kiedy stają się głębokie i bardzo widoczne, co optycznie dodaje lat. Przywrócenie młodego wyglądu jest możliwe, jeśli poddasz się zabiegowi wypełniania bruzd. Sprawdź, na czym on polega i jakie rozwiązanie proponuje profesjonalna medycyna estetyczna w Rzeszowie.

Spis treści

Jak powstają bruzdy nosowo-wargowe?

Bruzdy nosowo-wargowe to linie biegnące od skrzydełek nosa w kierunku ust. Powstają one w wyniku naturalnej mimiki twarzy, szczególnie podczas śmiechu (tzw. zmarszczki śmiechowe). Obok zmarszczek czołowych, są one najpopularniejszym problemem korygowanym przez medycynę estetyczną.

Na rozwój bruzd mają wpływ czynniki genetyczne, cechy danej osoby, ekspresyjna mimika oraz stan policzków. Dlaczego? Właśnie w tym miejscu występuje najwięcej tkanki podskórnej. Od 25 roku życia, skóra przestaje produkować elastynę i kolagen, przez co powstają w niej ubytki. Im więcej tkanki, tym będą one bardziej widoczne. Skóra jest coraz luźniejsza, dlatego bruzdy są głębsze, a twarz wygląda na zmęczoną i starszą.

Wypełnianie bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym

Rozwiązanie problemu bruzd nosowo-wargowych, które proponuje profesjonalna medycyna estetyczna w Rzeszowie to ich wypełnienie przy pomocy kwasu hialuronowego, ponieważ:

  • przynosi natychmiastowe efekty,
  • nawilża i zagęszcza skórę,
  • rezultaty utrzymują się przez długi czas,
  • istnieje niewielkie ryzyko powikłań.

Substancję wstrzykuje się przy pomocy cienkiej igły wzdłuż linii nosa. Zabieg jest niemal bezbolesny oraz widocznie wygładza zmarszczki i poprawia owal twarzy. Efekty utrzymują się zazwyczaj od 4 do 12 miesięcy.

Kiedy umówić się na zabieg?

Wskazaniem do wypełnienia bruzd nosowo-wargowych kwasem hialuronowym są widoczne zmarszczki występujące wzdłuż nosa. Jeśli widzisz, że Twoja twarz wygląda na starszą, a bruzdy stają się coraz głębsze, warto jak najszybciej umówić się na konsultację ze specjalistą medycyny estetycznej. Czas ma tutaj spore znaczenie: im szybciej się zdecydujesz, tym lepsze efekty możesz uzyskać.

Z zabiegu mogą skorzystać zarówno osoby posiadające zmarszczki statyczne (związane z procesem starzenia się skóry i ubytkiem tkanki podskórnej), jak i dynamiczne (powstałe w wyniku mimiki twarzy). Przed iniekcją zawsze odbywa się konsultacja z lekarzem, który opowie o spodziewanych efektach oraz możliwościach, jakie daje kwas hialuronowy.

bruzda

Przeciwwskazania do zabiegu kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim ciele, dlatego istnieje bardzo małe ryzyko reakcji alergicznej. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do zabiegu. Są to m.in.:

  • trądzik i opryszczka,
  • przyjmowanie niektórych leków (m.in. przeciwzakrzepowych),
  • niedawno przeprowadzone zabiegi (np. peelingi chemiczne i laser),
  • obniżona odporność,
  • choroby nowotworowe,
  • wiek poniżej 18 lat.

O wszystkich przeciwwskazaniach dowiesz się przed zabiegiem, podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

Efekty i ewentualne powikłania po zabiegu

Wstrzyknięty w skórę kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki od wewnątrz, zmniejszając bruzdy i zagłębienia. Powiększenie tkanki w miejscu iniekcji jest więc widoczne natychmiast, a skóra staje się gładsza i bardziej nawilżona. Stopień wypełnienia bruzd zależy od ich wielkości. Zmarszczki powierzchowne mogą stać się całkowicie gładkie, a te bardzo głębokie, wyraźnie się zmniejszą. Dzięki temu twarz zyska łagodny i młodzieńczy wyraz.

Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy unikać wysiłku fizycznego oraz uciskania bruzd nosowo-wargowych. Trzeba też uważać na skrajne temperatury i wysokie nasłonecznienie. Przez kilka tygodni warto też zrezygnować z sauny, solarium, a nawet makijażu.

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego uznaje się za bezpieczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej. Może on jednak wiązać się z pewnymi powikłaniami. Są to przede wszystkim objawy grypopodobne, przemieszczanie się wypełniacza w niepożądane miejsca oraz martwica tkanki.

Skontaktuj się z lekarzem medycyny estetycznej w Rzeszowie

Problem bruzd nosowo-wargowych jest prosty do rozwiązania, a Twoja twarz może ponownie wyglądać na promienną i młodą. Chcesz dowiedzieć się, jaki efekt jest możliwy do uzyskania w Twoim przypadku? Skorzystaj z naszej oferty i wybierz profesjonalną medycynę estetyczną w Rzeszowie. U nas wszystkie zabiegi przeprowadza lekarz, a każdy pacjent jest traktowany indywidualnie.