POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST

Medycyna estetyczna umożliwia m.in. powiększanie ust kwasem hialuronowym usieciowanym. W klinice Sowińska Podlasek w Rzeszowie wykonywane są zabiegi, które mają na celu wypełnianie i modelowanie, aby zniwelować dysproporcje, oznaki starzenia oraz odwodnienie warg. Wykorzystywana do tego substancja jest naturalna i występuje w ludzkim organizmie, głównie w skórze (odpowiada za właściwe nawilżenie). Jednak wraz z procesem starzenia się ciała, znaczna ilość tego związku zanika. Wówczas istnieje możliwość uzupełnienia niedoboru kwasu hialuronowego poprzez zabiegi wypełniania, modelowania czy powiększania ust.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Skorzystać z niego mogą kobiety i mężczyźni w różnym wieku. Korekta z użyciem kwasu hialuronowego może być przeprowadzona ze względu np. na:

  • zbyt mało wykształconą wargę górną lub dolną,
  • chęć uzyskania wizualnie pełniejszych warg,
  • poprawę konturu i zmian, jakie wynikają z postępującego procesu starzenia się tego obszaru twarzy związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej,
  • redukcję tzw. zmarszczek palacza, które pojawiają się nad górną linią warg.

Powiększenie ust kwasem hialuronowym umożliwia również podniesienie ich kącików.

3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny i leków przeciwzapalnych. Z kolei w dniu wypełniania powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała, czyli niewskazane są: opalanie się albo pobyt w saunie lub solarium. Należy też zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed podaniem znieczulenia i substancji należy zmyć makijaż z warg.

Zdięcie wykonanego zabiegu Powiększenie ust Rzeszów

Jakie efekty można uzyskać po zabiegu wypełniania ust?

W pierwszej kolejności poprzedza go konsultacja medyczna. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, na okolice poddawane zabiegowi nakładany jest preparat ze znieczuleniem. Wypełnianie ust polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejsce potrzebujące zmiany preparatu z kwasem hialuronowym. Ma on postać bardzo plastycznego i krystalicznego żelu, którym uzupełnia się obszary, gdzie pojawiły się zwiotczenia oraz bruzdy lub brakuje w nich objętości.

Substancję podaje się mikrokaniulą, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się opuchlizny warg czy zasinienia po zabiegu. To tępo zakończona igła, która ślizga się w tkance, co pozwala ograniczyć do minimum uszkodzenie naczyń krwionośnych.

Miejsce, w które wstrzykuje się preparat, bezpośrednio po iniekcji jest masowane celem jednolitej dystrybucji na całej powierzchni.

Biorąc pod uwagę, że po zabiegu powiększania usta są obrzęknięte i wrażliwe czy nawet lekko posiniaczone, do czasu ustąpienia tych objawów należy unikać gorących płynów. Niewskazane jest także całowanie i dotykanie lub masowanie miejsc, w których miały miejsce wkłucia. Ukojenie może przynieść chłodny (ale nie z lodu) okład.

Ponadto po wypełnianiu kwasem hialuronowym trzeba też zrezygnować z kąpieli słonecznych, sauny oraz większego wysiłku fizycznego.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu wypełniania ust?

Przeszkody w powiększaniu ust stanowią:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • stany zapalne skóry oraz infekcje (np. opryszczka),
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • skłonności do powstawania blizn przerostowych (keloidów),
  • choroby układu immunologicznego,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu.

Wypełnianie i modelowania ust kwasem hialuronowym przez lekarzy w klinice medycyny estetycznej w Rzeszowie trwa od 30 do 90 minut w zależności od rodzaju czynności przeprowadzanych podczas zabiegu.