Peeling Medyczny Rzeszów

Profesjonalny peeling medyczny to skuteczny sposób na oczyszczenie twarzy. Każdy pragnie mieć gładką, promienistą skórę bez przebarwień, nierówności czy rozszerzonych porów. Dzięki temu zabiegowi jest to możliwe! Składniki aktywne intensywnie oddziałują na naskórek i zwalczają wszelkie niedoskonałości. Sprawdzony gabinet w Rzeszowie wykorzystuje najnowocześniejsze metody stosowane wyłącznie przez doświadczonych lekarzy.

Na czym polega peeling medyczny?

Działanie peelingu medycznego, inaczej zwanego dermopeelingiem, polega na złuszczaniu naskórka, który składa się z kilku warstw. Odpowiednie mieszaniny kwasów umieszcza się na skórze wywołując kontrolowane uszkodzenia, w efekcie skóra jest zmuszona do regeneracji. Staje się gładsza i jaśniejsza. Poprawia się elastyczność, nawilżenie i struktura. Odsłonięte zostają nowe, położone głębiej komórki. Pozytywne skutki są widoczne niemal od razu. Zabieg warto wykonywać w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej, aby mieć pewność najwyższych standardów i braku niepożądanych działań.

Rodzaje i przebieg

Zależnie od potrzeb aplikować możne różne preparaty. Zmiana stężenia i składu wpływa na działanie, więc też efekty. Najczęściej stosuje się kwasy AHA (α-hydroksykwasy), BHA (β-hydroksykwasy) oraz PHA (polihydroksykwasy). Mogą one oddziaływać tylko na powierzchni naskórka, w skórze właściwej lub głęboko w warstwie siateczkowej. Po określonym czasie peeling jest neutralizowany i nakłada się substancję łagodzącą. Niekiedy na zakończenie nakładany jest także retinol. Takie złuszczenie stanowi dobry wstęp np. do mezoterapii.

Wskazania do zabiegu

Zabiegi tego rodzaju przeprowadzane w gabinecie w Rzeszowie mają wiele zalet i, jak wspomniano, możne je dostosować do potrzeb pacjenta. Polecany jest nie tylko osobom dojrzałym, ale też młodym. Najlepszymi porami roku na zastosowanie tej metody są jesień i wczesną wiosnę. Głównymi wskazaniami są:

 • przebarwienia różnego typu,
 • starzenie się skóry i drobne zmarszczki,
 • zmiany chorobowe takie jak trądzik,
 • blizny, suchość, rozstępy,
 • zaskórniki oraz rozszerzone pory,
 • nadmierne rogowacenie skóry.

Przeciwskazania

Profesjonalne podejście naszych lekarzy sprawia, że zawsze przeprowadzany jest wywiad z klientem, aby dany zabieg był bezpieczny. Warto zaufać lekarzom, którzy doradzą i zadbają o wszystkie szczegóły, bowiem istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania peelingu medycznego. Należą do nich głównie:

 • uszkodzona lub podrażniona skóra,
 • alergie różnego pochodzenia,
 • aktywna opryszczka i ciężkie postacie trądziku,
 • świeże blizny po zabiegu chirurgicznym,
 • krioterapia i choroby autoimmunologiczne,
 • ciąża i karmienie piersią.

Efekty zabiegu

Dobrany do indywidualnych potrzeb peeling medyczny daje znakomite rezultaty. Ma kompleksowe działanie i jest bardzo uniwersalny. Już po pierwszym zabiegu odmładza i odnawia naskórek, dzięki odbudowie włókien kolagenowych i elastynowych. Dermopeeling wykonany przez wykwalifikowanych lekarzy pomaga zachować na długo zdrowy i młody wygląd. Skóra staje się elastyczna, nabiera jednolitego kolorytu, następuje redukcja nierówności, a pory zostają związane. Ewentualne przebarwienia i blizny znikają, zmarszczki zostają spłycone, poprawia się również owal twarzy.

peeling medyczny

Po wykonanym peelingu

Liczbę zabiegów dostosowuje się do danej osoby. Najczęściej jest to seria kilku peelingów robionych w odstępach czasowych, które wynoszą około 2-3 tygodni. Dzięki temu efekty są najlepsze i trwałe. Po wizycie w gabinecie trzeba pamiętać o kilku ważnych zaleceniach. Od ich przestrzegania zależy skuteczność, ale też zdrowie pacjenta. Nie powinno się zdrapywać łuszczącego naskórka i nakładać przez dobę makijażu na twarz. Ponadto należy stosować kremy z wysokim filtrem i unikać opalania się i dużej ekspozycji na słońce.

Peeling medyczny w Rzeszowie

Każdy chętny może zadbać o zdrową i piękną skórę. Na profesjonalne złuszczanie naskórka warto wybrać się do renomowanego miejsca. Doświadczeni lekarze są gwarancją udanego zabiegu oraz indywidualnego podejścia do pacjenta. W sprawdzonym gabinecie w Rzeszowie wykorzystywane są wyłącznie najnowocześniejsze techniki peelingu medycznego, które zadowolą wszystkich Klientów.