Mezoterapia igłowa w Rzeszowie

Medycyna estetyczna korzysta z wielu innowacyjnych metod upiększania. Jedną z nich jest mezoterapia igłowa, która polega na dostarczeniu skórze substancji odżywczych, nawilżających i regenerujących. Specjalne mieszanki docierają w głąb tkanki, gdzie nie przenika żaden krem. Dzięki temu naskórek regeneruje się, zmarszczki stają się spłycone, a niedoskonałości zredukowane. Zabieg w renomowanym gabinecie w Rzeszowie najczęściej wykonuje się na twarzy, szyi, dekolcie i owłosionej skórze głowy. 

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Istotą mezoterapii igłowej jest bezpośrednie wstrzykiwanie niewielkich dawek substancji aktywnych, które wpływają na naskórek, pobudzają produkcję kolagenu czy elastyny. Warto dodać, że można ją też stosować w celu likwidacji cellulitu czy zapobieganiu utraty włosów. Cena zabiegu zależy od kilku czynników np. rodzaju użytych preparatów. Najczęściej są to substancje na bazie kwasu hialuronowego i witamin A, C, E, a także związków naturalnych pochodzących z alg morskich czy roślin leczniczych. Efekty pojawiają się niemal od razu.

Mezoterapia igłowa Rzeszów

Przebieg zabiegu

Podczas mezoterapii igłowej za pomocą malutkiej igły do skóry na głębokość około 2-3 milimetrów wstrzykiwane są substancje zawierające cenne składniki. Nakłucia występują na skórze w odstępach od 5 do 10 milimetrów. Skład stosowanych mieszanek uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Takie traktowanie skóry może powodować lekki dyskomfort. Aby go wyeliminować, pacjentom wrażliwym na ból podaje się miejscowe znieczulenie. Po zabiegu wykonuje się masaż, aby składniki równomiernie się rozprowadziły. Z tej metody poprawiania urody powinno się korzystać wyłącznie w gabinetach medycyny estetycznej, w których pracują lekarze. Da to pewność, że cena wizyty będzie korzystna, a efekty znakomite.

Wskazania do mezoterapii igłowej

Taki zbieg przynosi bardzo dobre skutki niezależnie od wieku pacjenta. Może być wykonywany u starszych, jak i u młodszych osób w każdej porze roku. Jak wspomniano, nie tylko twarz kwalifikuje się do tej metody. Równie dobrze sprawdzi się na dekolcie, owłosionej skórze głowy, ramionach, a nawet udach. Główne wskazania do wykonania mezoterapii igłowej to:

 • oznaki starzenia się, zmarszczki,
 • zwiotczała skóra,
 • zasinienie pod oczami,
 • przebarwienia i blizny,
 • trądzik,
 • cellulit, rozstępy, nadmiar tkanki tłuszczowej,
 • nadmierne wypadanie włosów.

Przeciwskazania

Istnieją sytuacje, kiedy zastosowanie tej metody poprawy urody jest niemożliwe. Ważne, aby skonsultować to wcześniej najlepiej z lekarzem, dlatego warto wybrać sprawdzony gabinet medycyny estetycznej w Rzeszowie. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są:

 • alergia na wstrzykiwane substancje,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • skłonność do blizn i zwłóknień,
 • choroby nowotworowe, cukrzyca,
 • miejscowe infekcje bakteryjne i grzybicze,
 • nieunormowana cukrzyca.

Efekty mezoterapii igłowej

W dobrej cenie można uzyskać naprawdę spektakularne efekty. Mezoterapia igłowa użyta na owłosioną skórę głowy wzmacnia włosy, stymuluje komórki i powoduje wzrost nowych. Stosowanie jej na twarzy przynosi mnóstwo pozytywów. Usuwa zmarszczki, poprawia nawilżenie skóry dzięki regulacji równowagi wodnej, redukuje wszelkie blizny i zmarszczki. Skóra zostaje napięta, ma lepszy koloryt, następuje też podniesienie owalu twarzy. Warto też wspomnieć o działaniu na wszelkie zmiany związane z nadmiarem sebum. Zaleca się wykonanie serii zabiegów w odstępie kilku tygodni. Dzięki temu substancje aktywne będą skutecznie oddziaływać na tkankę.

Zapraszamy do skorzystania z usługi mezoterapia Rzeszów!

Zalecenia po zabiegu

Po wizycie u lekarza mogą pojawić się drobne skutki uboczne, które szybko znikają. Należy do nich zaczerwienie i lekkie zasinienie oraz opuchnięcie w miejscu nakłuwania. W tym czasie nie można stosować makijażu. Zakazuje się również opalania w pełnym słońcu, korzystania z sauny oraz kąpieli parowych przez dwa pierwsze dni od zabiegu.

Serteficat Pauliny Sowiński mezoterapia igłowa Rzeszów

Gabinet w Rzeszowie

Najlepsze rezultaty zawsze można osiągnąć w sprawdzonym gabinecie medycyny estetycznej. Wtedy doświadczeni lekarze wykonają mezoterapię igłową z wykorzystaniem najnowszych technik i osiągnięć nauki. Cena pozostaje przy tym bardzo korzystna. Co ważne, każdy pacjent jest potraktowany indywidualnie, a wszystko dostosowywane do jego potrzeb. Zaufanie profesjonalistom to prosta droga do piękna.

Cena zabiegu mezoterapii igłowej Rzeszowie wynosie od 350 zł.