Kwas hialuronowy

Choć z pojęciem kwasu hialuronowego zetknął się prawie każdy, to rzadko kto zdaje sobie sprawę z tego, z czym tak naprawdę ma do czynienia. Z chemicznego punktu widzenia jest to po prostu polisacharyd, który naturalnie występuje nie tylko w ludzkim ciele, ale także we wszystkich innych żywych organizmach. Znajdziemy go m.in. w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanek łącznych, mazi stawowej, filmie łzowym czy też w płynach ustrojowych. Najwięcej – bo aż około 50% kwasu – znajduje się w skórze pod postacią hialuronianu sodu.

Właśnie dzięki tej substancji pozostaje ona napięta, sprężysta oraz charakteryzuje się właściwym stopniem nawodnienia. Niestety wraz z upływem lat ilość kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu. Zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, a cera staje się sucha. Potrzebuje też znacznie więcej czasu na regenerację. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nieodwracalna utrata zdolności skóry do wiązania wody.

Jakie są właściwości kwasu hialuronowego?

Opisywany kwas hialuronowy stosowany jest w wielu dziedzinach, choć jego najszersze wykorzystanie kojarzy się przede wszystkim z medycyną estetyczną. Oczywiście nie stanowi to kwestii przypadku. Substancja wyróżnia się kilkoma ciekawymi właściwościami. Mowa tutaj przede wszystkim o:

  • bezpośrednim wspieraniu tworzenia nowych włókien kolagenowych,
  • ochronie stawów oraz utrzymaniu ich prawidłowej ruchomości,
  • zdolności wiązania dużych ilości wody – 1 g kwasu może związać nawet do 6 litrów,
  • współtworzeniu filmu łzowego.

Warto również wspomnieć o tym, że kwas stosowany na skórę chroni jej powierzchnię przed niszczącym oddziaływaniem niesprzyjających warunków atmosferycznych takich jak silny wiatr, promienie ultrafioletowe czy niskie temperatury.

Korekta nosa kwasem hialuronowym

Jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów jest korekta niedoskonałości nosa za pomocą kwasu hialuronowego. Jest on nieinwazyjny, bezpieczny, nie wymaga żadnej formy znieczulenia oraz długiego procesu rekonwalescencji. Co do zasady metoda ta pozwala skutecznie pozbyć się drobnych nieregularności oraz niedużych defektów estetycznych. Uzyskane efekty widoczne są prawie natychmiast – choć z przyczyn oczywistych nie należy porównywać ich do rezultatów osiąganych podczas interwencji chirurgicznej. Korekta nosa kwasem hialuronowym, którą można wykonać w naszym gabinecie w Rzeszowie, to propozycja przeznaczona dla osób chcących jedynie poprawić pewne niedoskonałości, a nie całkowicie zmienić wygląd swojego nosa.

Opis zabiegu

Poprawa kształtu nosa kwasem hialuronowym zawsze przebiega w kilku etapach. Po pierwsze, lekarz rozpoczyna swoją pracę od dezynfekcji obszaru zabiegowego. Następnie przechodzi się do nałożenia warstwy kremu znieczulającego – aczkolwiek jest to tylko opcja. Chodzi o to, że niektóre preparaty zawierają lidokainę, której właściwości zwiększają komfort pacjenta w czasie wkłuć.

Kolejny krok polega na wypełnieniu kąta czołowo-nosowego. Lekarz chwyta skórę w miejscu iniekcji kwasu hialuronowego, wprowadza igłę i powoli podaje preparat. Na tym najważniejsze do wykonania czynności się kończą. Efekty wykonanego z wyczuciem zabiegu widoczne są od razu i utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zasadniczym celem powiększania ust kwasem hialuronowym jest kompleksowa regeneracja osiągana poprzez intensywne nawilżenie tkanek. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych preparatów możliwe staje się nadanie ustom zjawiskowej objętości oraz kształtu, który będzie odpowiadał oczekiwaniom pacjenta. To szybka, skuteczna i przede wszystkim bezpieczna metoda. Warto jednak zadbać o to, aby została ona wykonana przez doświadczonego lekarza.

Opis zabiegu

Cały proces jest bardzo zbliżony do poprzedniego i rozpoczyna się dokładnie w ten sam sposób. Po zdezynfekowaniu oraz odkażeniu przystępuje się do wstrzyknięcia w miejscu wymagającym zmiany preparatu z kwasem hialuronowym. Ze względu na swoją plastyczną i jednocześnie krystaliczną formę substancja doskonale radzi się nie tylko ze zmarszczkami, ale również z bruzdami i wszelkimi zwiotczeniami skóry.

Krótko po iniekcji następuje zwiększenie intensywności procesu wiązania wody w komórkach. Oferta powiększania ust kwasem hialuronowym w naszym gabinecie w Rzeszowie przynosi doskonałe efekty nawilżenia oraz wymarzony kształt linii wargowej.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego

Do przeprowadzenia zabiegów medycyny estetycznej przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego istnieją pewne przeciwwskazania. Są to:

  • ciąża oraz karmienie piersią,
  • choroby autoimmunologiczne,
  • tendencja do powstawania blizn przerostowych
  • stany zapalne skóry, czyli np. trądzik,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • wszystkie choroby nowotworowe.