Aktualności

zabieg botoks

Toksyna botulinowa, czyli popularny botox, to jedno z najpopularniejszych białek wykorzystywanych w kosmetologii. Za jego pomocą można pozbyć się drobnych zmarszczek mimicznych, czy nadmiernej potliwości. Jednakże, aby uzyskać najlepsze efekty, należy odpowiednio się do niego przygotować. Przeczytaj, co należy zrobić przed zabiegiem podania botoksu. Skorzystaj z profesjonalnych usług kliniki medycyny estetycznej w Rzeszowie.

Spis treści

Sprawdzony sposób na zmarszczki mimiczne i nadmierną potliwość

Niektórych problemów dermatologicznych nie da się pokonać za pomocą nawet bardzo drogich kremów i innych kosmetyków. W takich sytuacjach jednym rozwiązaniem jest lekarz medycyny estetycznej, który po uprzedniej konsultacji, pomoże wybrać zabieg dopasowany do potrzeb danej skóry. Tym, najczęściej rekomendowanym jest botox, polegający na podskórnym podaniu naturalnego białka, jakim jest toksyna botulinowa.

Bezpieczne iniekcje z botoxu powodują zahamowanie przewodzenia impulsów nerwowych między mięśniem a neuronem. W konsekwencji ten pierwszy przestaje się kurczyć, co powoduje mniejsze uwidocznienie zmarszczek. Skóra jest bardziej wygładzona i przede wszystkim wygląda młodziej.

Toksyna botulinowa jest z powodzeniem wykorzystywana również w walce z nadmierną potliwością, ponieważ hamuje pracę gruczołów potowych. Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele miesięcy, nawet do roku. Ceny uzależnione są od renomy kliniki, a często także i lokalizacji na mapie Polski. Różnice pomiędzy cenami usług klinik medycyny np. w Rzeszowie, a na północy kraju mogą sięgać kilkuset złotych.

Aby uzyskać najlepsze efekty, kolejne dawki botoksu należy powtarzać w odstępach co ok. 3-5 miesięcy. Wielu klientów gabinetów medycyny estetycznej martwi się, że po zabiegu ostrzykiwania, będzie borykało się z efektem maski. Pamiętajmy jednak, że wygląd skóry po botoxie w dużej mierze zależy od doświadczenia lekarza, który go wykonuje. W związku z tym konieczny jest wybór kliniki cieszącej się dobrą opinią, w której pracują cenieni specjaliści.

Wskazówki przed zabiegiem podania toksyny botulinowej

Warto wiedzieć o tym, co przed zabiegiem podania botoksu wolno, a jakie czynności lepiej pozostawić na inny czas. Konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który na podstawie wywiadu ustali, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do iniekcji. Nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań laboratoryjnych.

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegów botoxu:

  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • wiek poniżej 18. roku życia,
  • uczulenie na białka jaja kurzego, albuminę, toksynę botulinową typu A,
  • stwardnienie zanikowe boczne,
  • czynne choroby nowotworowe,
  • długotrwała terapia niektórymi antybiotykami,
  • opryszczka zlokalizowana w miejscu potencjalnej iniekcji botoxu,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Powikłaniami zdarzającymi się niezwykle rzadko po zabiegu podania toksyny botulinowej mogą być m.in. zaczerwienienie skóry w miejscu ukłucia, ból głowy, opadanie powieki i miejscowe opuchnięcie. Wszystkie te objawy są jednak tymczasowe, zazwyczaj szybko mijają.

nadmierna potliwość botox

Konsultacja lekarska

Przed wykonaniem botoxu należy poinformować lekarza o wszystkich chorobach przewlekłych i przyjmowanych długotrwale lekach (przede wszystkim przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych). Ważna jest także informacja dotycząca nadwrażliwości na składniki kosmetyków oraz białka. To wszystko pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo podczas zabiegu i zmniejszy ryzyko pojawienia się ewentualnych powikłań.

Rezygnacja ze wzmożonej aktywności fizycznej

Na dobę przed planowanym zabiegiem nie zaleca się uprawiania sportu o dużym stopniu intensywności. Należy również powstrzymać się przed korzystaniem z sauny. Zarówno wysoka temperatura, jak i wysiłek fizyczny powodują większe ukrwienie tkanek, co nie pozostaje bez wpływu na wchłanialność botoxu.

Tych leków lepiej nie przyjmować

Ważne, aby przed zabiegiem podania botoksu nie przyjmować leków rozrzedzających krew, a nawet zwykłej aspiryny. Należy także powstrzymać się przed spożywaniem niektórych ziół, w tym np. dziurawca.

Jak botoks, to tylko u profesjonalistów

Skontaktuj się z nami i umów szczegóły pierwszej wizyty. Botox może być zabiegiem całkowicie bezbolesnym i dającym szybkie, a także naturalnie wyglądające efekty. Zaufaj profesjonalnym lekarzom z wieloletnim doświadczeniem. Zespół Sowińska-Podlasek oferują usługi na najwyższym poziomie w swojej klinice medycyny estetycznej w Rzeszowie.