Aktualności

peeling medyczny

Zrogowaciały i martwy naskórek nie tylko wygląda mało estetycznie, ale przyspiesza starzenie się skóry i powstawanie innych niedoskonałości, w tym trądziku. Rozwiązaniem może być peeling medyczny. Znana i ceniona klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie oferuje profesjonalne zabiegi, wykonywane wyłącznie przed doświadczonych lekarzy. Dowiedz się, na czym polega peeling medyczny, jakie ma działanie i kto może z niego skorzystać.

Już dzisiaj umów się na pierwszą konsultację i przekonaj się, że to jest zabieg właśnie dla Ciebie.

Spis treści

Chcesz zminimalizować niedoskonałości Twojego ciała? Wybierz peeling medyczny!

Złuszczanie naskórka wpisane jest od dawna w rutynowy zabieg osób, które dbają o zachowanie gładkiej i młodo wyglądającej skóry. Jednakże powszechnie dostępne kosmetyki nie zapewnią takiego efektu jak nowoczesna dermatologia estetyczna. Ostatnim hitem jest peeling medyczny, który zregeneruje skórę po długim, upalnym lecie. Pozwoli on na uelastycznienie naskórka, pozbycie się drobnych niedoskonałości (m.in. zmarszczek, zaskórników), zwężenie porów, a także pobudzenie do produkcji kolagenu i elastyny.

W nowoczesnej klinice medycyny estetycznej w Rzeszowie dostępne są bezpieczne i skuteczne zabiegi peelingu medycznego, wykonywane przez doświadczonych lekarzy, dbających o bezpieczeństwo i komfort swoich pacjentów.

Co to jest peeling medyczny?

Wbrew powszechnej opinii, peeling medyczny jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym, tzn. nie powoduje naruszenia ciągłości tkanek. W związku z tym wiąże się z jedynie minimalnym dyskomfortem. Najlepszym czasem na wykonanie tego typu zabiegów jest jesień, ponieważ ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest znacznie mniejsza, a co za tym idzie, skóra jest mniej narażona na uszkodzenia (upośledzenia warstwy hydro-lipidowej naskórka).

Kto powinien skorzystać z zabiegu i czy warto? Profesjonalny peeling medyczny można wykonywać praktycznie bez ograniczeń. Ważna jest jednak uprzednia konsultacja z lekarzem i wywiad. Osoby, które regularnie korzystają z tego rodzaju zabiegów, cieszą się z efektu promiennej, gładkiej i bardziej sprężystej skóry.

Jak działa peeling medyczny?

Ogólne działanie peelingu medycznego polega na pozbyciu się złuszczonych, czyli martwych komórek skóry. W zależności od rodzaju skóry oraz indywidualnych predyspozycji lekarz dobiera odpowiedni rodzaj kwasu i jego stężenie. Najczęściej wybierane są kwasy AHA, BHA, a także PHA. Co ważne, preparat działa nie tylko powierzchniowo, ale także wnika głęboko do tkanek (warstwa siateczkowa), gdzie pomaga usuwać nadmierne rogowacenie, pobudza syntezę kolagenu i elastyny, a także spłyca zmarszczki.

profesjonalny peeling medyczny

Po pewnym czasie od nałożenia kwasu jest on neutralizowany za pomocą substancji o przeciwnym pH. Następnie na skórę może być położone serum, maseczka lub krem nawilżający.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wykonywanej procedury, warto pamiętać o tym, że powinna być ona przeprowadzona przed dyplomowanego i doświadczonego specjalistę, najlepiej lekarza medycyny estetycznej, w gabinecie dermatologii estetycznej.

Po zabiegu należy stosować preparaty ochronne z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, powstrzymać się od korzystania z sauny i solarium. Nie powinno się używać produktów, w których składzie znajdują się kwasy. Odpowiednia pielęgnacja przyspieszy regenerację naskórka.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania peelingu medycznego

Wskazaniami do wykonania peelingu medycznego są np.:

 • rozszerzone pory,
 • trądzik,
 • drobne zmarszczki mimiczne,
 • cellulit i rozstępy,
 • blizny,
 • przebarwienia i drobne zaburzenia pigmentacji.

Należy jednak pamiętać, że istnieje szereg przeciwwskazań, które mogą wykluczyć ze stosowania peelingu medycznego i są to:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • przewlekłe, doustne przyjmowanie leków będących pochodną witaminy A (np. izotretynoina),
 • nadmierna opalenizna,
 • świeże blizny (do 2 miesięcy),
 • znamiona melanocytowe.

Zabiegów nie wykonuje się w sezonie letnim, gdy promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze.

Zadbaj o swoją skórę!

Skóra codziennie narażona jest na setki różnych niepożądanych czynników. W związku z tym konieczne jest dbanie o nią w wyjątkowo troskliwy sposób. Profesjonalnie wykonany peeling medyczny pozwoli Ci cieszyć się świeżo wyglądającą i gładką skórą. Skontaktuj się z kliniką medycyny estetycznej w Rzeszowie już dzisiaj. Umów się na pierwszą wizytę konsultacyjną.