Archiwa

Jak sama nazwa wskazuje, medycyna estetyczna zajmuje się likwidowaniem niedoskonałości urody poprzez zastosowanie zabiegów medycznych. Z pozoru wydaje się, że taka pomoc lekarska służy jedynie zaspokajaniu ludzkiej próżności. Tak naprawdę jednak jej celem jest poprawa jakości życia pacjentów, dla których nieatrakcyjny wygląd jest źródłem dyskomfortu psychicznego, a nawet cierpienia. Sprawdź, czym dokładnie zajmuje się lekarz medycyny estetycznej i dlaczego warto skorzystać z jego pomocy. 

Spis treści

Remedium na ludzkie niedoskonałości – medycyna estetyczna

Pragnienie bycia atrakcyjnym jest wpisane w ludzką naturę. 

Niestety natura nie wszystkich obdarza ciałem o idealnych proporcjach, gładką skórą, czy regularnymi rysami twarzy. Dlatego też ludzie od zawsze próbowali skorygować swoje niedoskonałości, choćby makijażem lub strojem. Pierwsze zabiegi poprawiające urodę próbowano wykonywać już w starożytności. Jednak dopiero w XX wieku dzięki rozwojowi medycyny estetycznej takie zabiegi stały się skuteczne i przede wszystkim dostępne niemal dla wszystkich. 

Powody, dla których warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to stosunkowo młoda gałąź medycyny, która powstała w latach 70. ubiegłego wieku, jednak jej największy rozwój nastąpił w ostatnich dekadach. Jej istotą jest poprawianie wyglądu zewnętrznego oraz powstrzymywanie oznak starzenia poprzez zastosowanie pozachirurgicznych zabiegów o niewielkim stopniu inwazyjności. 

Można więc powiedzieć, że medycyna estetyczna dostarcza rozwiązań pośrednich między inwazyjną chirurgią plastyczną a działającą wyłącznie powierzchownie kosmetologią. Jej największymi atutami jest więc z jednej strony bezpieczeństwo, a z drugiej wysoka skuteczność, ponieważ stosowane w jej ramach zabiegi oparte są na wiedzy medycznej. To podstawowe argumenty przemawiające za tym, by korzystać z usług lekarzy medycyny estetycznej np. w naszym gabinecie w Rzeszowie. Są jednak także inne korzyści z odwiedzania takich miejsc.

profesjonalna medycyna estetyczna

Zmniejszenie kompleksów

Nawet z pozoru błahe defekty urody jak np. rozstępy, czy zbyt wcześnie powstałe zmarszczki, potrafią stać się powodem niskiej samooceny, która rzutuje na wiele aspektów życia. Negatywne postrzeganie własnej osoby odbiera bowiem pewność siebie, co powoduje pogorszenie się relacji z partnerem, a nawet wpływa na problemy w życiu zawodowym. Medycyna estetyczna jest sposobem na pozbycie się kompleksów i odzyskanie wiary w siebie. Wielu naszych pacjentów po udanych zabiegach otwarcie mówi, że wreszcie mają odwagę zmienić pracę, nawiązywać nowe znajomości oraz po prostu cieszyć się życiem.

Poprawa jakości i elastyczności skóry

Dzisiejsza wiedza medyczna zapewnia nam dłuższe życie, dlatego naturalnie pojawiła się w nas potrzeba zachowania jak najdłużej również młodego wyglądu. Choć procesów starzenia nie można zatrzymać, medycyna estetyczna potrafi skutecznie wyeliminować ich zewnętrzne oznaki. Wystarczy zastosować odpowiednie zabiegi np. z toksyną botulinową lub kwasem hialuronowym, za pomocą których można zlikwidować nawet głębokie zmarszczki. Istnieją też specjalne rozwiązania pomagające pozbyć się takich defektów skóry jak trądzik, przebarwienia i inne problemy, z którymi nie radzą sobie kosmetyki. 

Leczenie schorzeń 

Warto też zdawać sobie sprawę, że jeśli chodzi o korzyści, medycyna estetyczna nie tylko poprawia defekty urody, ale także leczy wiele schorzeń. To właśnie lekarz pomaga wyleczyć nadpotliwość, zlikwidować rumień na twarzy spowodowany zmianami naczyniowymi, czy zahamować łysienie. Do naszej kliniki przychodzą również osoby, które chcą zmniejszyć widoczność blizn pooperacyjnych, pochorobowych lub powstałych wskutek wypadków. 

Bezpieczne korzystanie z medycyny estetycznej

Z zabiegów medycyny estetycznej warto korzystać, o ile są one przeprowadzane fachowo przez lekarzy. Taka bezpieczna medycyna estetyczna w Rzeszowie praktykowana jest w naszej klinice, do której Cię serdecznie zapraszamy. Zgłoś się do nas, jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia i samopoczucie – nasi specjaliści pomogą Ci odzyskać poczucie własnej atrakcyjności w sposób profesjonalny, a przede wszystkim całkowicie bezpieczny. 


Jednym z najczęściej zgłaszanych problemów w naszej klinice są rozstępy. O ich leczenie pytają głównie kobiety, jednak ten defekt estetyczny dotyka również mężczyzn i wbrew pozorom nie zawsze ma związek ze zmianą wagi ciała. Najważniejsze, że dzisiaj istnieją nowoczesne metody usuwania rozstępów. Sprawdź, skąd w ogóle biorą się te blizny na skórze i jak w ich pozbyciu się pomożemy Ci w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Rzeszowie. 

Spis treści

Rozstępy – estetyczny problem, który odbiera pewność siebie

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są rozstępy. Otóż są to podłużne i nieregularne pręgi na skórze o wyraźnie jaśniejszym odcieniu, które przypominają z wyglądu blizny. Najczęściej pojawiają się na brzuchu, udach, pośladkach i piersiach, choć mogą powstać również na plecach, a nawet ramionach. 

Należy podkreślić, że rozstępy nie są związane z żadną chorobą – to wyłącznie problem estetyczny, który jednak potrafi wpędzić w poważne kompleksy. Przede wszystkim dlatego, że te specyficzne pęknięcia skóry są dość mocno widoczne i bardzo często pojawiają się u młodych osób, dla których ładne ciało jest jednym z ważniejszych elementów zapewniających pewność siebie. 

Jak powstają rozstępy?

Wielu ekspertów porównuje rozstępy do blizn, ponieważ w istocie są to uszkodzenia głębokich warstw skóry, które powstają w wyniku rozerwania tkanki łącznej. Gdy tworzące ją włókna elastyny i kolagenu zostają zbyt mocno naciągnięte, pękają, pozostawiając trwały ślad na skórze. Do takich uszkodzeń dochodzi zazwyczaj wskutek nadmiernego i szybkiego rozciągnięcia skóry, które ma miejsce w konsekwencji:

  • ciąży,
  • gwałtownego przybrania na wadze,
  • intensywnego wzrostu w okresie dojrzewania,
  • budowania masy mięśniowej. 

Jak widać, przyczyny rozstępów mogą być bardzo różne. Wbrew pozorom nie dotyczą wyłącznie kobiet w ciąży, czy osób, które najpierw gwałtownie przybrały na wadze, a potem schudły. Z problemem borykają się również dobrze zbudowani mężczyźni, a także szczupłe nastolatki. 

Niestety takie uszkodzenia mają charakter trwały, a więc nie znikają samoistnie po pewnym czasie i nie można ich zlikwidować żadnymi kosmetykami, które działają jedynie powierzchniowo. Leczenie rozstępów wymaga zastosowania zabiegów działających na głębokie partie skóry. 

Nowoczesne metody leczenia rozstępów w służbie piękna

jak pozbyć się rozstępów

Współczesna medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z usuwaniem rozstępów. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów est mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry preparatów medycznych pobudzających produkcję kolagenu i elastyny. Takie mikrodawki substancji aktywnych wprowadzane są pod skórę cieniutką igłą na głębokość około 2-3 mm. Niemal od razu zaczynają działać, pobudzając tkankę do wzrostu i regeneracji, ale by uzyskać jak najlepsze efekty, zaleca się powtórzyć zabieg kilkukrotnie w odstępach kilkutygodniowych. 

Drugą skuteczną metodą leczenia rozstępów jest wstrzyknięcie w uszkodzoną skórę osocza bogatopłytkowego, które jest uzyskiwane z krwi pacjenta. Zawarte w nim trombocyty stymulują namnażanie się komórek skóry, syntezę macierzy międzykomórkowej, a także produkcję kolagenu. 

Z obu metod leczenia rozstępów w Rzeszowie skorzystasz w naszej klinice

Przeciwwskazania do leczenia rozstępów

Jeśli chodzi o rozstępy, ich leczenie jest najskuteczniejsze, gdy są one jeszcze w miarę świeże. Warto więc udać się do gabinetu medycy estetycznej jak najszybciej po ich pojawieniu się na ciele. Podczas pierwszej konsultacji lekarz dokona oceny blizn, dobierze odpowiednią metodę terapii, a także przeprowadzi wywiad na temat stanu zdrowia w celu ustalenia ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Najczęściej są nimi:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
  • przewlekłe choroby np. autoimmunologiczne lub nowotworowe,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • skłonność do powstawania blizn,
  • stany zapalne skóry.

Pozbądź się kompleksów

Leczenie rozstępów jest dzisiaj możliwe i daje świetne efekty. Wystarczy skorzystać z nowoczesnych zabiegów, jakie oferuje profesjonalna medycyna estetyczna – w Rzeszowie wykonuje je już od wielu lat nasza klinika. Umów się już dzisiaj na konsultację z naszymi lekarzami i pozbądź się raz za zawsze przyczyn swoich kompleksów. U nas możesz liczyć na indywidualne podejście i bezpieczeństwo, ponieważ będziesz otoczony opieką najlepszych fachowców.