Aktualności

medycyna etsetyczna

Jak sama nazwa wskazuje, medycyna estetyczna zajmuje się likwidowaniem niedoskonałości urody poprzez zastosowanie zabiegów medycznych. Z pozoru wydaje się, że taka pomoc lekarska służy jedynie zaspokajaniu ludzkiej próżności. Tak naprawdę jednak jej celem jest poprawa jakości życia pacjentów, dla których nieatrakcyjny wygląd jest źródłem dyskomfortu psychicznego, a nawet cierpienia. Sprawdź, czym dokładnie zajmuje się lekarz medycyny estetycznej i dlaczego warto skorzystać z jego pomocy. 

Spis treści

Remedium na ludzkie niedoskonałości – medycyna estetyczna

Pragnienie bycia atrakcyjnym jest wpisane w ludzką naturę. 

Niestety natura nie wszystkich obdarza ciałem o idealnych proporcjach, gładką skórą, czy regularnymi rysami twarzy. Dlatego też ludzie od zawsze próbowali skorygować swoje niedoskonałości, choćby makijażem lub strojem. Pierwsze zabiegi poprawiające urodę próbowano wykonywać już w starożytności. Jednak dopiero w XX wieku dzięki rozwojowi medycyny estetycznej takie zabiegi stały się skuteczne i przede wszystkim dostępne niemal dla wszystkich. 

Powody, dla których warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to stosunkowo młoda gałąź medycyny, która powstała w latach 70. ubiegłego wieku, jednak jej największy rozwój nastąpił w ostatnich dekadach. Jej istotą jest poprawianie wyglądu zewnętrznego oraz powstrzymywanie oznak starzenia poprzez zastosowanie pozachirurgicznych zabiegów o niewielkim stopniu inwazyjności. 

Można więc powiedzieć, że medycyna estetyczna dostarcza rozwiązań pośrednich między inwazyjną chirurgią plastyczną a działającą wyłącznie powierzchownie kosmetologią. Jej największymi atutami jest więc z jednej strony bezpieczeństwo, a z drugiej wysoka skuteczność, ponieważ stosowane w jej ramach zabiegi oparte są na wiedzy medycznej. To podstawowe argumenty przemawiające za tym, by korzystać z usług lekarzy medycyny estetycznej np. w naszym gabinecie w Rzeszowie. Są jednak także inne korzyści z odwiedzania takich miejsc.

profesjonalna medycyna estetyczna

Zmniejszenie kompleksów

Nawet z pozoru błahe defekty urody jak np. rozstępy, czy zbyt wcześnie powstałe zmarszczki, potrafią stać się powodem niskiej samooceny, która rzutuje na wiele aspektów życia. Negatywne postrzeganie własnej osoby odbiera bowiem pewność siebie, co powoduje pogorszenie się relacji z partnerem, a nawet wpływa na problemy w życiu zawodowym. Medycyna estetyczna jest sposobem na pozbycie się kompleksów i odzyskanie wiary w siebie. Wielu naszych pacjentów po udanych zabiegach otwarcie mówi, że wreszcie mają odwagę zmienić pracę, nawiązywać nowe znajomości oraz po prostu cieszyć się życiem.

Poprawa jakości i elastyczności skóry

Dzisiejsza wiedza medyczna zapewnia nam dłuższe życie, dlatego naturalnie pojawiła się w nas potrzeba zachowania jak najdłużej również młodego wyglądu. Choć procesów starzenia nie można zatrzymać, medycyna estetyczna potrafi skutecznie wyeliminować ich zewnętrzne oznaki. Wystarczy zastosować odpowiednie zabiegi np. z toksyną botulinową lub kwasem hialuronowym, za pomocą których można zlikwidować nawet głębokie zmarszczki. Istnieją też specjalne rozwiązania pomagające pozbyć się takich defektów skóry jak trądzik, przebarwienia i inne problemy, z którymi nie radzą sobie kosmetyki. 

Leczenie schorzeń 

Warto też zdawać sobie sprawę, że jeśli chodzi o korzyści, medycyna estetyczna nie tylko poprawia defekty urody, ale także leczy wiele schorzeń. To właśnie lekarz pomaga wyleczyć nadpotliwość, zlikwidować rumień na twarzy spowodowany zmianami naczyniowymi, czy zahamować łysienie. Do naszej kliniki przychodzą również osoby, które chcą zmniejszyć widoczność blizn pooperacyjnych, pochorobowych lub powstałych wskutek wypadków. 

Bezpieczne korzystanie z medycyny estetycznej

Z zabiegów medycyny estetycznej warto korzystać, o ile są one przeprowadzane fachowo przez lekarzy. Taka bezpieczna medycyna estetyczna w Rzeszowie praktykowana jest w naszej klinice, do której Cię serdecznie zapraszamy. Zgłoś się do nas, jeśli chcesz poprawić jakość swojego życia i samopoczucie – nasi specjaliści pomogą Ci odzyskać poczucie własnej atrakcyjności w sposób profesjonalny, a przede wszystkim całkowicie bezpieczny.