Aktualności

leczenie rozstępów

Jednym z najczęściej zgłaszanych problemów w naszej klinice są rozstępy. O ich leczenie pytają głównie kobiety, jednak ten defekt estetyczny dotyka również mężczyzn i wbrew pozorom nie zawsze ma związek ze zmianą wagi ciała. Najważniejsze, że dzisiaj istnieją nowoczesne metody usuwania rozstępów. Sprawdź, skąd w ogóle biorą się te blizny na skórze i jak w ich pozbyciu się pomożemy Ci w naszym gabinecie medycyny estetycznej w Rzeszowie. 

Spis treści

Rozstępy – estetyczny problem, który odbiera pewność siebie

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są rozstępy. Otóż są to podłużne i nieregularne pręgi na skórze o wyraźnie jaśniejszym odcieniu, które przypominają z wyglądu blizny. Najczęściej pojawiają się na brzuchu, udach, pośladkach i piersiach, choć mogą powstać również na plecach, a nawet ramionach. 

Należy podkreślić, że rozstępy nie są związane z żadną chorobą – to wyłącznie problem estetyczny, który jednak potrafi wpędzić w poważne kompleksy. Przede wszystkim dlatego, że te specyficzne pęknięcia skóry są dość mocno widoczne i bardzo często pojawiają się u młodych osób, dla których ładne ciało jest jednym z ważniejszych elementów zapewniających pewność siebie. 

Jak powstają rozstępy?

Wielu ekspertów porównuje rozstępy do blizn, ponieważ w istocie są to uszkodzenia głębokich warstw skóry, które powstają w wyniku rozerwania tkanki łącznej. Gdy tworzące ją włókna elastyny i kolagenu zostają zbyt mocno naciągnięte, pękają, pozostawiając trwały ślad na skórze. Do takich uszkodzeń dochodzi zazwyczaj wskutek nadmiernego i szybkiego rozciągnięcia skóry, które ma miejsce w konsekwencji:

  • ciąży,
  • gwałtownego przybrania na wadze,
  • intensywnego wzrostu w okresie dojrzewania,
  • budowania masy mięśniowej. 

Jak widać, przyczyny rozstępów mogą być bardzo różne. Wbrew pozorom nie dotyczą wyłącznie kobiet w ciąży, czy osób, które najpierw gwałtownie przybrały na wadze, a potem schudły. Z problemem borykają się również dobrze zbudowani mężczyźni, a także szczupłe nastolatki. 

Niestety takie uszkodzenia mają charakter trwały, a więc nie znikają samoistnie po pewnym czasie i nie można ich zlikwidować żadnymi kosmetykami, które działają jedynie powierzchniowo. Leczenie rozstępów wymaga zastosowania zabiegów działających na głębokie partie skóry. 

Nowoczesne metody leczenia rozstępów w służbie piękna

jak pozbyć się rozstępów

Współczesna medycyna estetyczna doskonale radzi sobie z usuwaniem rozstępów. Jednym z najskuteczniejszych zabiegów est mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu w głąb skóry preparatów medycznych pobudzających produkcję kolagenu i elastyny. Takie mikrodawki substancji aktywnych wprowadzane są pod skórę cieniutką igłą na głębokość około 2-3 mm. Niemal od razu zaczynają działać, pobudzając tkankę do wzrostu i regeneracji, ale by uzyskać jak najlepsze efekty, zaleca się powtórzyć zabieg kilkukrotnie w odstępach kilkutygodniowych. 

Drugą skuteczną metodą leczenia rozstępów jest wstrzyknięcie w uszkodzoną skórę osocza bogatopłytkowego, które jest uzyskiwane z krwi pacjenta. Zawarte w nim trombocyty stymulują namnażanie się komórek skóry, syntezę macierzy międzykomórkowej, a także produkcję kolagenu. 

Z obu metod leczenia rozstępów w Rzeszowie skorzystasz w naszej klinice

Przeciwwskazania do leczenia rozstępów

Jeśli chodzi o rozstępy, ich leczenie jest najskuteczniejsze, gdy są one jeszcze w miarę świeże. Warto więc udać się do gabinetu medycy estetycznej jak najszybciej po ich pojawieniu się na ciele. Podczas pierwszej konsultacji lekarz dokona oceny blizn, dobierze odpowiednią metodę terapii, a także przeprowadzi wywiad na temat stanu zdrowia w celu ustalenia ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Najczęściej są nimi:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • infekcje bakteryjne, wirusowe lub grzybicze,
  • przewlekłe choroby np. autoimmunologiczne lub nowotworowe,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • skłonność do powstawania blizn,
  • stany zapalne skóry.

Pozbądź się kompleksów

Leczenie rozstępów jest dzisiaj możliwe i daje świetne efekty. Wystarczy skorzystać z nowoczesnych zabiegów, jakie oferuje profesjonalna medycyna estetyczna – w Rzeszowie wykonuje je już od wielu lat nasza klinika. Umów się już dzisiaj na konsultację z naszymi lekarzami i pozbądź się raz za zawsze przyczyn swoich kompleksów. U nas możesz liczyć na indywidualne podejście i bezpieczeństwo, ponieważ będziesz otoczony opieką najlepszych fachowców.