Aktualności

pierwsze zmarszczki

Pierwsze zmarszczki zwykle budzą niepokój, szczególnie gdy pojawiają się w młodym wieku. Niestety jest to naturalna kolej rzeczy, ponieważ już w drugiej dekadzie życia skóra zaczyna powoli tracić swoją jędrność oraz zdolność do regeneracji. Sprawdź, skąd się biorą takie zmiany na twarzy i jak możesz im zaradzić, korzystając z odpowiednich zabiegów nowoczesnej medycyny estetycznej. 

Spis treści

Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki?

Moment tworzenia się pierwszych zmarszczek na twarzy jest kwestią indywidualną, ponieważ zależy od uwarunkowań genetycznych, a także trybu życia. Można jednak wyróżnić kilka rodzajów oznak wiotczenia skóry, które pojawiają się najczęściej w młodym wieku. Są to przede wszystkim zmarszczki:

  • mimiczne – mają je już nawet osoby po 25. roku życia i są one związane z mimiką twarzy, 
  • posłoneczne – są one efektem nadmiernego opalania, zarówno na słońcu, jak i w solarium,
  • grawitacyjne – związane są z wiotczeniem mięśni twarzy oraz utratą sprężystości skóry, która przez to opada pod wpływem działania grawitacji,
  • senne – powstają one wskutek uciskania i zniekształcania skóry podczas snu, która ze względu na utratę jędrności nie może wrócić do pierwotnego wyglądu;

Nazewnictwo zmarszczek a obszar skóry

Jak już wspomnieliśmy, redukcja zmarszczek jest możliwa na wczesnym etapie dzięki zabiegom medycyny estetycznej. W klinikach świadczących takie usługi stosowane jest jednak specjalne nazewnictwo takich zmian skórnych, które związane są głównie z obszarem ich występowania. Wyróżniamy więc zmarszczki:

  • marionetki – zlokalizowane są między kącikami ust a linią brody,
  • palacza – pojawiają się one głównie nad górną wargą,
  • poprzeczne czoła – są dość długie i z czasem mają tendencję do pogłębiania,
  • królicze – są to pionowe bruzdy po obu stronach nosa,
  • lwią zmarszczkę – umiejscowiona jest między brwiami,
  • kurze łapki – są to drobne bruzdy w zewnętrznych kącikach oczu.

Sposoby na pierwsze zmarszczki

Istnieje wiele skutecznych sposobów na zredukowanie pierwszych zmarszczek i utrzymanie młodego wyglądu. Poniżej przedstawiamy trzy najważniejsze, które polecają specjaliści. 

Codzienna pielęgnacja i masaż twarzy

Już po 25. roku życia warto z większą uwagą przykładać się do codziennej pielęgnacji skóry. Potrzebuje ona przede wszystkim regularnego nawilżania, ale także pobudzania do odnowy. W redukcji pierwszych zmarszczek pomocne będą odpowiednie kosmetyki np. kremy z kwasem hialuronowym, kolagenem, czy koenzymem Q10. Warto też systematycznie wykonywać masaż twarzy, aby zapobiec zwiotczeniu mięśni i naskórka. Można to robić palcami, albo specjalnym rollerem jadeitowym. 

mezoterapia-zmarszczki

Mezoterapia kwasem hialuronowym i mezoterapia igłowa

Za pojawienie się pierwszych zmarszczek zwykle odpowiada spadek produkcji kolagenu i elastyny. Można jednak skutecznie pobudzić komórki skóry do ich wytwarzania np. za pomocą mezoterapii igłowej. Jest to zabieg wykonywany także w naszym gabinecie i polega na wstrzykiwaniu pod naskórek za pomocą cieniutkiej igły substancji aktywnych stymulujących komórki do odnowy. Zazwyczaj jest to preparat zawierający kwas hialuronowy, witaminy oraz wyciągi roślinne. Efekty zabiegu pojawiają się od razu – skóra twarzy jest bowiem wygładzona i bardziej napięta, a także ma wyrównany koloryt. 

Zabieg Plasma Complex i osocze bogatopłytkowe

Pacjentom chcącym zlikwidować pierwsze zmarszczki polecamy także w naszym gabinecie w Rzeszowie osocze bogatopłytkowe. Zabieg daje natychmiastowy efekt odmładzający i przeprowadzany jest bardzo podobnie jak mezoterapia igłowa, ponieważ i w tym przypadku pod skórę aplikowany jest pewien preparat, a dokładnie wspomniane osocze.

Jest to nic innego jak materiał pobierany z krwi pacjenta, który zawiera naturalne substancje niezbędne do naprawy oraz odbudowy tkanek. Po jego aplikacji komórki macierzyste ulegają podziałowi oraz zwiększa się produkcja kolagenu, co w efekcie sprawia, że skóra twarzy staje się elastyczna, a bruzdy wygładzone.

Przywróć skórze młody wygląd!

Z pierwszymi zmarszczkami możesz skutecznie wygrać dzięki odpowiedniej pielęgnacji skóry oraz stosowaniu nowoczesnych zabiegów odmładzających. Pamiętaj, że oferuje je wyłącznie profesjonalna medycyna estetyczna – w Rzeszowie możesz je wykonać w naszej klinice Sowińska-Podlasek, gdzie pracują doświadczeni lekarze specjaliści. Skontaktuj się z nami, a doradzimy Ci najlepszy sposób na przywrócenie młodego wyglądu.