Aktualności

Efekty zabiegu u jednej z naszych pacjentek

Powiększanie ust to popularny zabieg medycyny estetycznej polegający na podaniu w obrębie czerwieni wargowej oraz konturów ust kwasu hialuronowego działającego jako wypełniacz perfekcyjnie łączący się z naszymi tkankami. Uwypuklenie pożądanych obszarów pozwala na modelowanie objętości ust, na której zależy przede wszystkim osobom, którym natura poskąpiła wydatnych warg już na samym początku oraz osobom, u których proces starzenia wyraża się również poprzez zanik czerwieni wargowej i bruzdowanie warg, przez co usta wyglądają na suche i wąskie. Jest to również wydajna metoda w niwelowaniu asymetrii ust.
Relatywnie mało inwazyjny zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym powoduje natychmiastowe zwiększenie objętości, a w ciągu dwóch następnych tygodni następuje znacząca poprawa ich nawilżenia poprzez wiązanie cząsteczek wody przez podaną substancję.
Kojarzący się z mediów karykaturalny efekt powiększonych do monstrualnych rozmiarów ust wymaga determinacji zarówno pacjenta, jak i wykonawcy zabiegu, dlatego też uspokajamy, że nie osiągnie się przerażającego efektu po pojedynczym zabiegu przeprowadzonym z użyciem certyfikowanego preparatu. Zależy nam na naturalnych efektach, które mogą Państwo zobaczyć na załączonych zdjęciach naszych Pacjentek.

Przebieg zabiegu
Bardzo ważnym etapem jest dokładne zebranie wywiadu lekarskiego i upewnienie się, że nie istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Nie możemy bagatelizować aspektów, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie pacjenta, ponieważ bezpieczeństwo wykonania jest nadrzędną zasadą.
Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie, przed zabiegiem znieczulamy pacjenta miejscowo pod opatrunkiem okluzyjnym, by w możliwy sposób minimalizować dyskomfort podczas podawania preparatu. Po rozwinięciu się działania znieczulającego usuwamy pozostałości po zastosowanym leku oraz dezynfekujemy obszar ust. Wybrany odpowiednio dla pacjenta kwas hialuronowy znajduje się w jałowym opakowaniu zaopatrzonym w unikalne naklejki z kodami potwierdzającymi oryginalność preparatu oraz jego partię produkcyjną – jedna z nich wędruje obowiązkowo do dokumentacji medycznej, pozostałe służą m.in. dla Państwa. Wkłuwając się w usta podajemy porcje preparatu w odpowiednich miejscach. Istnieją różne techniki zabiegowe w zależności od efektów, jakie chcemy osiągnąć, np. technika linijna, wachlarzowa lub punktowa. Możemy się skupić głównie na uwydatnieniu konturu ust, zwiększeniu objętości czerwieni wargowej lub połączyć obie metody. Po podaniu preparatu następuje etap jego rozmasowania pomagający w ułożeniu substancji w tkance.
kolejnym etapem jest rekonwalescencja polegająca na stosowaniu okładów chłodzących oraz środków zapobiegających obrzękom. Przez kilka dni może występować obrzęk ust oraz ich bolesność, a wynaczyniona podczas zabiegu krew może przedostawać się do zewnętrznych części tkanek – możliwe są drobne krwiaki. Nie jest to więc zabieg bankietowy, który w godzinę zapewni pożądane rezultaty bez efektów ubocznych; zapewniamy jednak, że kilka dni cierpliwości zostanie nagrodzonych zadowoleniem. Rozwinięty w 2-3 tygodnie efekt utrzymuje się w zależności od czynników indywidualnych średnio 8-10 miesięcy, następnie kształt ust zaczyna powoli wracać do stanu przedzabiegowego.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu zabiegu oraz okresu pozabiegowego w uzyskają Państwo w gabinecie Sowińska Podlasek.