Aktualności

rozstepy

Niedoskonałości skóry mogą być przyczyną kompleksów oraz wpływać na samopoczucie. Rozstępy są zaś jednym z popularniejszych problemów skórnych. Wystarczy dodać, że pojawiają się u 90% kobiet w ciąży. Oczywiste jest, że im szybciej zacznie się z nimi walczyć, tym lepszy będzie tego efekt. Co ze starymi, perłowymi rozstępami? Sprawdź, co może dla nich zrobić profesjonalna medycyna estetyczna w Rzeszowie.

Spis treści

Perłowe rozstępy – kompleks wielu kobiet

Rozstępy powstają w wyniku szybkiego rozciągania skóry, na skutek czego dochodzi do patologii włókien kolagenowych i elastynowych. Skóra nie wytrzymuje naprężenia i na jej powierzchni pojawiają się charakterystyczne, rozmieszczone równolegle, nitki. Początkowo są one czerwone lub fioletowe, z upływem czasu bledną i przyjmują barwę perłowo-białą. Skóra w miejscu występowania rozstępów jest pozbawiona gruczołów potowych oraz mieszków włosów, a także jest znacznie cieńsza.

Za powstanie rozstępów odpowiadają najczęściej wahania wagi, dlatego często zmagają się z nimi kobiety w ciąży. Mogą być też spowodowane zmianami hormonalnymi, przez co mogą pojawić się w trakcie okresu dojrzewania lub podczas menopauzy. Nie omijają też mężczyzn, lecz u panów zmiany w strukturze skóry nie są aż tak widoczne. Szacuje się, że z rozstępami zmaga się ok. 70% nastolatek oraz od 50 do 90% dorosłych kobiet.

Czy rozstępom można zapobiec?

Lepiej zapobiegać niż leczyć – znane powiedzenie niestety nie zawsze sprawdzi się w przypadku rozstępów. Duży wpływ na skłonność do rozstępów ma budowa tkanki łącznej, zależnej od m.in. genetyki. Nie oznacza to jednak, że nie należy zapobiegać rozstępom. Codzienne wysiłki mogą zmniejszyć ryzyko ich powstania, a także sprawić, że będzie ich mniej. Jakie działania prewencyjne warto wprowadzić?

  • Utrzymywać wagę na podobnym poziomie;
  • prowadzić aktywny styl życia, dbając, żeby masa mięśniowa nie przyrastała zbyt gwałtownie;
  • stosować masaże oraz regularnie peelingować skórę;
  • dbać o zdrową dietę, obfitującą w witaminy i minerały.

Elastyczna i nawilżona skóra lepiej zniesie rozciąganie, co może zwiększyć jej odporność na powstanie rozstępów.

Usuwanie starych rozstępów

Perłowo-białe rozstępy są widoczne gołym okiem. Mogą być umiejscowione na różnych partiach ciała, np. na brzuchu, pośladkach, udach i biuście. Odsłonięcie tych miejsc bywa krępujące. Całe szczęście, nigdy nie jest za późno na walkę z rozstępami. Profesjonalna medycyna estetyczna w Rzeszowie pomoże zmniejszyć ich widoczność, wyrównując koloryt skóry oraz wyraźnie je spłycając. W naszej Klinice stosujemy w tym celu najczęściej mezoterapię igłową z zastosowaniem preparatów medycznych.

Na czym polega mezoterapia? Aktywna substancja jest wprowadzana bezpośrednio w zmienione miejsce poprzez iniekcję, stymulując w ten sposób komórki skóry do produkcji włókien kolagenowych. Efektem jest zwiększenie napięcia i elastyczności skóry oraz zmniejszenie starych rozstępów.

W przypadku świeżych rozstępów możliwe jest też zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Pobrane od pacjenta osocze jest wówczas wstrzykiwane w miejsca dotknięte problemem, gdzie pobudza skórę do regeneracji i naprawy oraz wspiera odbudowę jej struktury.

korekcja

Czy są przeciwwskazania do zabiegu?

Mezoterapia igłowa to skuteczny zabieg, który jednocześnie wymaga dużej precyzji i doświadczenia. W naszej Klinice zabiegi wykonują wyłącznie lekarze, dlatego można być pewnym bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości usług. Przed umówieniem się na konsultację, możesz sprawdzić nasz cennik medycyny estetycznej w Rzeszowie, co ułatwi podjęcie decyzji. Wcześniej zapoznaj się też z przeciwwskazaniami do zabiegu. Są to m.in.:

  • ciąża i laktacja;
  • cukrzyca;
  • choroby autoimmunologiczne;
  • nowotwory;
  • stosowanie leków przeciwzakrzepowych.

Preparaty wykorzystywane do mezoterapii igłowej są dobierane indywidualne i dostosowywane do potrzeb skóry.

Skorzystaj z profesjonalnej oferty zabiegów medycyny estetycznej

Zmniejszenie rozstępów wpłynie korzystnie na estetykę skóry oraz pomoże poczuć się pewnie w każdej sytuacji. W naszej Klinice Medycyny Estetycznej w Rzeszowie troszczymy się nie tylko o wygląd naszych pacjentek, ale dbamy o ich komfort psychiczny. Przekonaj się o tym i umów się na wizytę – nasz lekarz doradzi najlepszy sposób na zmniejszenie starych rozstępów oraz poprawy wyglądu skóry.