Aktualności

Wokół medycyny estetycznej na przestrzeni lat narosło wiele nieprawdziwych przekonań. Nienaturalnie powiększone usta, nadmiernie napompowane policzki, zbyt mocno wygładzona, naciągnięta twarz – to tylko niektóre z nich. Tymczasem profesjonalnie przeprowadzone zabiegi pozwalają osiągnąć naturalny efekt. Trzeba tylko pamiętać o kilku warunkach. Jakich? Dowiesz się o tym z lektury poniższego tekstu, do którego przeczytania serdecznie zachęcamy.

Spis treści

Trend, który od lat obowiązuje w medycynie estetycznej

W ostatnim czasie można zaobserwować wyraźny powrót do tego, co autentyczne. Nie oznacza to rezygnacji z gładkiego, wypielęgnowanego ciała oraz z promiennej, pełnej blasku cery. Po prostu coraz większym zainteresowaniem cieszą się kuracje, które delikatnie likwidują oznaki starzenia i gwarantują naturalny efekt. Podążając za tym trendem, nasza Klinika Medycyny estetycznej Sowińska-Podlasek w Rzeszowie ma dziś sporo do zaoferowania. Coraz popularniejsze staje się poprawianie urody przy użyciu metod, których zadaniem jest pobudzanie fizjologicznych procesów zachodzących w ludzkim organizmie. W ten sposób można subtelnie skorygować rysy twarzy, zmniejszyć widoczność zmarszczek, czy delikatnie poprawić kształt ust.

Jak uzyskać naturalny efekt, mimo ingerencji w wygląd?

Większość osób nie korzysta z usług oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej z obawy o sztuczny wygląd. Bardzo często wynika to również z niewiedzy. Aby osiągnąć naturalne efekty, zabiegi muszą być umiejętnie dobrane. Lekarz decydujący o przeprowadzeniu konkretnej procedury powinien wziąć pod uwagę nie tylko oczekiwania pacjenta. Musi też uwzględnić jego wiek, stan skóry oraz rysy twarzy. Ważne jest więc całościowe spojrzenie, które umożliwia dobranie najlepszej kuracji oraz zaplanowanie odpowiedniego schematu postępowania.

Wiedza i profesjonalizm to podstawa

Doskonały, naturalny efekt zabiegu to także doświadczenie i fachowa wiedza lekarza, który go wykonuje. O tym, że jest profesjonalistą, można się przekonać już podczas wstępnej konsultacji. Dobry specjalista przeprowadza rozmowę z pacjentem, w której trakcie pyta o jego oczekiwania, przedstawia swoją wizję, a także prezentuje szczegółowy plan leczenia. Co ważne, nie unika również pytań o ewentualne choroby współistniejące, które mogą dyskwalifikować z przeprowadzenia zabiegu.
Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Wykwalifikowany lekarz nie obiecuje nierealnych rezultatów. Pomaga za to świadomie wybrać terapię, która pozwoli jak najlepiej podkreślić urodę.

Zabiegi medycyny estetycznej szyte na miarę

Porzucenie sztucznych kanonów piękna spowodowało, że dzisiaj naturalność i medycyna estetyczna idą ze sobą w parze. Pacjentki już dawno przestały sugerować się wyglądem gwiazd i ślepo ulegać trendom lansowanym przez celebrytki. Nie interesują ich już mocno zarysowane usta czy mocno naciągnięta skóra twarzy. Prym wiedzie eksponowanie tego, co niepowtarzalne i oryginalne we własnym wyglądzie. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej szyte na miarę: bez agresywnego działania, stawiające na autoregenerację oraz delikatne dla skóry.

Systematyczność i skuteczna domowa pielęgnacja

Odpowiednio dobrane zabiegi nie zastąpią codziennej pielęgnacji. Dlatego warto nauczyć się samodzielnie dbać o ciało i twarz, aby jak najdłużej cieszyć się atrakcyjnym, młodzieńczym wyglądem. Każdego dnia należy pamiętać przede wszystkim o dokładnym oczyszczaniu i tonizowaniu. Ważne, aby używać kosmetyków dopasowanych do potrzeb własnej cery. Innej pielęgnacji wymaga skóra mieszana, a innej sucha, odwodniona. Szczególnej troski potrzebuje cienki naskórek wokół oczu, ale warto też pamiętać o szyi i dekolcie.

Bardzo ważna uwaga na koniec: rezultaty zabiegów często zależą od tego, w jakiej kondycji znajduje się skóra.

Naturalny efekt w medycynie estetycznej jest możliwy!

By zachować młody i naturalny wygląd, wcale nie są potrzebne radykalne zabiegi upiększające. Ich miejsce coraz częściej zajmują nieinwazyjne metody, które stymulują procesy zachodzące w organizmie, minimalizując ryzyko skutków ubocznych. Jeśli chcesz zadbać o urodę bez efektu sztuczności, zachęcamy do umówienia się na konsultację z doświadczonym specjalistą. Klinika Sowińska-Podlasek to jedno z miejsc w Rzeszowie, którego misją jest profesjonalna medycyna estetyczna. U nas możesz oczekiwać indywidualnego podejście do pacjenta, dostępu do najnowocześniejszych technologii oraz bezpiecznych zabiegów, które są wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy.