Aktualności

zabiegi przed jesienia

Skóra po lecie jest zwykle przesuszona i nierzadko pojawiają się na niej dodatkowe zmarszczki lub nieestetyczne przebarwienia. Przed nadchodzącą jesienią warto ją więc odnowić i przygotować na kolejne niekorzystne warunki pogodowe. Sprawdź, jakie zabiegi regeneracyjne po sezonie letnim poleca nasz lekarz medycyny estetycznej z Rzeszowa.

Spis treści

Zabiegi medycyny estetycznej przed sezonem jesiennym

O zbliżającej się jesieni przypomina nam nie tylko zmiana warunków atmosferycznych za oknem, ale także kondycja naszej skóry. Niestety po wakacyjnej opaleniźnie nie ma już śladu, natomiast widoczne są inne skutki oddziaływania promieni UVA i UVB podczas wakacji. Po lecie skóra jest przesuszona, podrażniona, ma więcej zmarszczek, przebarwień, zmian zapalnych i rozszerzonych naczynek. Na pierwszy rzut oka widać, że jest zmęczona i zniszczona, dlatego pilnie potrzebuje regeneracji.

Przed jesienią warto więc wykonać zabiegi medycyny estetycznej, które ją odbudują oraz wzmocnią jej wytrzymałość na niekorzystne warunki pogodowe w kolejnych miesiącach takie jak wiatr i mróz. W naszej klinice wykonujemy zabiegi medyczne m.in. mikrodermabrazję, peelingi chemiczne, mezoterapię igłową, czy osocze bogatopłytkowe. Najlepiej skonsultować się ze specjalistą, który po profesjonalnej ocenie stanu skóry doradzi, jaki z nich będzie odpowiedni.

Oczyszczanie i nawilżenie skóry

Regenerację skóry warto rozpocząć od jej gruntownego oczyszczenia i usunięcia warstw rogowych. Sprawdzi się tutaj peeling medyczny, polegający na złuszczaniu martwego naskórka za pomocą aplikacji odpowiednio dobranych kwasów – AHA, BHA lub PHA. W efekcie ich oddziaływania cera staje się wyraźnie gładsza i jaśniejsza, ponieważ zmniejsza się ilość zaskórników i innych niedoskonałości. Jest też lepiej przygotowana na kolejne zabiegi, przede wszystkim na przyjęcie substancji nawilżających i odżywczych.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia są najczęstszym skutkiem ubocznym wakacyjnych kąpieli słonecznych. Nasz lekarz medycyny estetycznej poleca w takim przypadku pacjentkom wykonanie najpierw wspomnianego wyżej peelingu medycznego, a następnie mezoterapii igłowej.

Ten drugi zabieg polega na wstrzyknięciu pod skórę mieszanki kwasu hialuronowego i różnych składników odżywczych np. witamin i wyciągów z roślin. Taki koktajl substancji aktywnych pobudza naskórek do intensywnej regeneracji, poprawia jego elastyczność i nawilżenie, a także minimalizuje widoczność defektów takich jak przebarwienia pigmentowe. Jest to możliwe m.in. dzięki zaaplikowaniu witaminy C, która jest naturalnym rozjaśniaczem.

Zabiegi odmładzające

Słońce przyśpiesza procesy starzenia się skóry i dlatego zwykle po lecie pojawia się na niej więcej drobnych zmarszczek, a te starsze stają się bardziej widoczne. Pod wpływem opalania tkanki tracą również swoją naturalną wilgoć, co z kolei powoduje utratę elastyczności i jędrności cery. Przed jesienią można te wakacyjne szkody naprawić, decydując się na zabiegi odmładzające.

Szczególnie polecamy naszym klientkom w Rzeszowie kwas hialuronowy, dzięki któremu można „od ręki” przywrócić młody wygląd bez użycia skalpela. Jest to naturalna substancja o właściwościach nawilżających, której wstrzyknięcie w odpowiednie miejsca pozwala zniwelować fałdy, zwiotczenia skóry i zmarszczki.

Skutecznym i bezpiecznym zabiegiem odmładzającym jest także tzw. wampirzy lifting z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, czyli substancji pozyskiwanej z krwi pacjenta. Jego aplikacja np. za pomocą mezoterapii poprawia mikrokrążenie w skórze oraz stymuluje komórki do produkcji nowego kolagenu. W efekcie cera jest lepiej nawilżona i odżywiona oraz wyraźnie jędrniejsza, gładsza i promienna. To uniwersalny zabieg, który nie tylko ma właściwości regeneracyjne, ale także przywracające młody i piękny wygląd.

Zregeneruj skórę przed nadejściem jesieni

Już wiesz, jak zregenerować skórę przed nadejściem jesieni? Jeśli interesują cię profesjonalne i bezpieczne zabiegi, sprawdź ich atrakcyjny cennik na stronie naszej kliniki Sowińska-Podlasek. Umów się też na wizytę w Rzeszowie, aby lekarz medycyny estetycznej mógł ocenić Twoje potrzeby i dopasować dla ciebie najlepsze metody odnowy naskórka.