Aktualności

nici-pdo

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje wiele sposobów na odmłodzenie wyglądu skóry i jednym z nich jest zabieg z wykorzystaniem nici PDO. Jego popularność rośnie z roku na rok, ponieważ jest procedurą mało inwazyjną i przede wszystkim przynosi natychmiastowe efekty, które utrzymują się nawet 2 lata. Dowiedz się, kiedy warto wybrać w naszej klinice w Rzeszowie nici liftingujące i na czym dokładnie polega ich działanie. 

Spis treści

Zabiegi liftingujące coraz mocniejszym trendem w Polsce i na świecie

Na całym świecie, również w Polsce, coraz więcej osób szuka skutecznych sposobów na zlikwidowanie oznak starzenia się skóry, szczególnie tych na twarzy. Ta z wiekiem niestety wiotczeje, czego skutkiem jest pojawianie się zmarszczek oraz fałd. Choć dodają nam one charakteru, mało kto czuje się z nimi komfortowo. Niestety wciąż nie wynaleziono kosmetyków będących w stanie powstrzymać, a tym bardziej cofnąć zmian na skórze związanych z upływem czasu. Z kolei operacje chirurgiczne w niektórych przypadkach niosą za sobą zbyt duże ryzyko powikłań. Właśnie dlatego rośnie popularność zabiegów liftingujących oferowanych przez medycynę estetyczną. Ich zaletą jest nie tylko wysoka skuteczność, ale przede wszystkim niski stopień inwazyjności, który przekłada się na bezpieczeństwo i krótki czas rekonwalescencji. 

Nici PDO – skąd ich popularność?

Wśród wielu rodzajów zabiegów liftingujących nici PDO zyskują szczególnie na popularności. Dzięki nim uzyskuje się bowiem natychmiastowy efekt odmładzający i to nawet w przypadku osób w wieku powyżej 60-70 lat, u których likwidacja niektórych zmian w skórze nie jest możliwa za pomocą innych metod np. lasera frakcyjnego. 

Za pomocą nici można skorygować wiele mankamentów urody m.in.:

  • poprawić owal twarzy,
  • zlikwidować opadające policzki i bruzdy nosowo-wargowe,
  • zniwelować fałdy i zmarszczki w okolicach czoła i żuchwy,
  • wygładzić skórę na szyi.

Rezultaty zabiegu nićmi PDO utrzymują się nawet ponad 2 lata, a więc znacznie dłużej niż w przypadku np. toksyny botulinowej. Zaletą tej metody liftingu jest także fakt, że nie powoduje ona zmiany rysów twarzy i można ją łączyć z innymi technikami np. kwasem hialuronowym. Warto też podkreślić, że sam zabieg jest bardzo bezpieczny i niesie niewielkie ryzyko powikłań. 

lifting-nici-pdo

O zabiegu z wykorzystaniem nici PDO

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO polega na ich aplikacji pod naskórek za pomocą cieniutkiej igły. W ten sposób można naciągnąć skórę w określonym miejscu, a więc stworzyć dla niej rodzaj rusztowania i uzyskać od razu pożądany efekt liftingujący. Co więcej, nitki stymulują skórę do produkcji kolagenu aż do momentu, gdy się całkowicie rozpuszczą, dlatego rezultaty zabiegu utrzymują się tak długo. 

Same nici PDO są bezpiecznym materiałem, ponieważ są wykonane z polidioksanonu, czyli syntetycznego włókna, które wchłaniane jest przez organizm. Dokładnie takie same nitki stosowane są w wielu operacjach mikrochirurgicznych np. w okulistyce. 

Procedura aplikowania nici PDO jest bezbolesna, ponieważ w naszej klinice odbywa się pod znieczuleniem miejscowym. Do zabiegu nie trzeba się też specjalnie przygotowywać, a po jego wykonaniu wystarczy odczekać 2-3 dni, by całkowicie zniknęła ewentualna lekka opuchlizna lub zasinienie skóry.

Odpowiednia konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej to podstawa

Jeśli interesuje Cię lifting twarzy za pomocą nici PDO w Rzeszowie, zapraszamy do naszej kliniki. Najpierw jednak czeka Cię konsultacja z naszym lekarzem medycyny estetycznej, który przeprowadzi z Tobą wywiad na temat stanu zdrowia. Zabieg nie może być bowiem wykonany u wszystkich – przeciwwskazaniem jest m.in. ciąża i karmienie piersią, a także przyjmowanie niektórych leków np. rozrzedzających krew. Specjalista musi także ocenić stan Twojej skóry, ponieważ może okazać się, że w celu osiągnięcia jak najlepszych efektów odmładzających korzystniej będzie zastosować inną metodę liftingu. 

Nici PDO – skuteczny sposób na opóźnienie oznak starzenia

Lifting za pomocą nici PDO jest niezwykle skuteczny nie tylko w przywracaniu młodego wyglądu, ale także w powstrzymaniu oznak starzenia. Długotrwały efekt i bezpieczeństwo tej metody jest najlepszą zachętą do zdecydowania się na zabieg. Skontaktuj się z naszą kliniką w Rzeszowie, a lekarz medycyny estetycznej wyjaśni Ci wszystkie szczegóły na temat tej metody i jeśli będzie ona dla Ciebie odpowiednia, przeprowadzi zabieg w sposób profesjonalny i bezpieczny.