Aktualności

wampirzy-lifting

Jednym z zabiegów, jakie proponuje nasza klinika estetyczna w Rzeszowie, jest wampirzy lifting. Jak sama nazwa wskazuje, ma on właściwości odmładzające, jednak tak naprawdę można go stosować w celu likwidacji wielu innych defektów skóry. Dowiedz się, na czym polega ten zabieg, skąd nawiązanie do wampirów w nazwie i jakie problemy skórne pomaga rozwiązać. 

Spis treści

Zabieg, którego popularność rośnie

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej bez wątpienia należą te służące do eliminacji zmarszczek i zatrzymania innych oznak procesów starzenia. Wśród nich szczególnym powodzeniem cieszą się mało inwazyjne metody odmładzania skóry twarzy, czyli takie, które wiążą się z wyjątkowo niskim ryzykiem pojawienia się skutków ubocznych i nie wymagają długiej rekonwalescencji. Właśnie do takich sposobów przywracania młodego wyglądu należy wampirzy lifting, który jest bardzo skuteczny, a ze względu na bezpieczeństwo polecany w szczególności dla osób, które obawiają się zastosowania toksyny botulinowej.

Na czym polega wampirzy lifting?

Nazwa zabiegu może budzić zaciekawienie, dlatego warto wyjaśnić, z czego wynika. Jak wiadomo, wampiry są mitycznymi istotami, które są wiecznie młode dzięki odżywianiu się ludzką krwią. Wampirzy lifting działa podobnie, ponieważ jest to zabieg, którego celem jest odmłodzenie skóry i do którego wykonania wykorzystuje się krew pacjenta. Najpierw lekarz pobiera ją strzykawką w niewielkiej ilości (około 8 ml), a potem umieszcza w specjalnym urządzeniu tzw. wirówce horyzontalnej. Tam od czerwonych krwinek oddzielane jest osocze bogatopłytkowe, które potem jest wstrzykiwane pod skórę za pomocą mezoterapii, czyli punktowej iniekcji cieniutką igłą. 

Osocze bogatopłytkowe – sposób na odnowę skóry

Wyizolowane z krwi osocze bogatopłytkowe zawiera wysokie stężenie płytek (PLT), a więc także skoncentrowaną ilość czynników wzrostu PRP (platelet rich plasma). Te ostatnie mają właściwość intensywnego stymulowania tkanek do regeneracji poprzez m.in. pobudzanie syntezy kolagenu oraz inicjowanie procesów naprawy uszkodzonych komórek. 

Warto podkreślić, że osocze bogatopłytkowe z racji tego, że jest pozyskiwane z krwi pacjenta, jest w pełni naturalnym, a więc też bezpiecznym dla organizmu preparatem. Właśnie dlatego jest stosowane do odnowy skóry w medycynie estetycznej, ale nie tylko, ponieważ wykorzystuje się go również w ortopedii i chirurgii. PRP m.in. przyśpiesza gojenie się ran i blizn o różnym pochodzeniu, pomaga w odbudowaniu tkanek kostnych, a także w przywróceniu sprawności uszkodzonych ścięgien, wiązadeł i stawów.

lifting

Masz problemy ze skórą twarzy? Wybierz wampirzy lifting

Na wampirzy lifting z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego możesz się zdecydować w zasadzie w każdym wieku. Zabieg zapewni Ci regenerację i odżywienie skóry, a przez to pomoże w zniwelowaniu różnych problemów m.in.:

  • zredukuje zmarszczki i fałdy wynikające z procesów starzenia,
  • poprawi napięcie i jędrność skóry (twarzy, szyi, dłoni),
  • zlikwiduje blizny np. potrądzikowe,
  • przyśpieszy gojenie się ran np. po zabiegach chirurgicznych,
  • zrewitalizuje cerę i poprawi jej koloryt.

Warto wiedzieć, że osocze bogatopłytkowe można także zaaplikować na skórę głowy, aby pobudzić porost włosów i tym samym zahamować proces łysienia. 

W naszym gabinecie wampirzy lifting wykonywany jest przez lekarza, który wcześniej przeprowadzi z Tobą rozmowę, aby jak najlepiej zaplanować zabieg oraz wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Samego wprowadzania preparatu pod skórę nie musisz się obawiać, ponieważ iniekcje są dokonywane w sterylnych warunkach i po podaniu miejscowego znieczulenia. Najlepsze efekty zabiegu będą widoczne po kilku tygodniach i utrzymają się nawet przez rok.

Odżywienie Twojej skóry dzięki zabiegom medycyny estetycznej

Jeśli chcesz odżywić skórę, pobudzić ją do naturalnej odnowy i zniwelować oznaki jej starzenia, polecamy Ci wykonać wampirzy lifting. Najpierw jednak zachęcamy Cię do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy doradzą Ci najlepszy sposób na rozwiązanie Twoich problemów. Sprawdź już teraz, co może Ci zaoferować realizowana przez nas medycyna estetyczna w Rzeszowie oraz cennik zabiegów. Skontaktuj się z nami, a chętnie przedstawimy Ci pełną ofertę naszej kliniki i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości dotyczące stosowanych przez nas procedur medycznych.