Aktualności

blizny-tradzik

Trądzik to jedna z najczęściej występujących chorób skóry na całym świecie. Skuteczne wyleczenie trądziku jest możliwe, zdarza się jednak, że nawet całkowite wygojenie zmian, pozostawia po sobie ślady w postaci blizn. Czy można się ich pozbyć? Tak, korzystając ze specjalistycznych zabiegów. Sprawdź, które metody szczególnie poleca nasz lekarz medycyny estetycznej w Rzeszowie.

Spis treści

Blizny i przebarwienia po trądziku: dlaczego powstają?

Blizny potrądzikowe są wynikiem nieprawidłowości powstałych podczas gojenia się ran. Prowadzi to do zaburzeń w budowie skóry właściwej i naskórka, takich jak m.in. zniszczenie kolagenu lub macierzy zewnątrzkomórkowej. Miejsce uszkodzonej skóry właściwej zajmuje zaś tkanka łączna włóknista.

Dokładny wygląd i cechy blizn zależą od tego, jaki jest ich rodzaj. W przypadku trądziku są to najczęściej blizny przerostowe (wypukłe i twarde zgrubienia) oraz zanikowe (wgłębienia). Bez względu na specyfikę blizn, pozbycie się ich jest możliwe wyłącznie w specjalistycznym gabinecie medycyny estetycznej.

Skuteczne metody na pozbycie się blizn

Istnieje wiele metod usuwania blizn i przebarwień po trądziku, które różnią się między sobą skutecznością oraz inwazyjnością. Proponowane przez nas sposoby cechują się bezpieczeństwem oraz przynoszą najlepsze rezultaty. Zastanawiając się nad pozbyciem się blizn lub przebarwień potrądzikowych, pamiętaj, żeby skonsultować się z lekarzem medycyny estetycznej, który dokładnie zbada bliznę. Specjalista oceni jej rodzaj oraz doradzi, który zabieg sprawdzi się najlepiej w danym przypadku.

W dalszej części artykułu dowiesz się również, które metody są szczególnie polecane przez specjalistów.

Zabiegi z użyciem peelingów medycznych

Peeling medyczny to inaczej derma peeling. Jest to sposób dogłębnego oczyszczania skóry, do którego wykorzystuje się mieszaniny kwasów o odpowiednich stężeniach, dobranych do rodzaju problemu oraz oczekiwanego efektu. Najczęściej są to kwasy AHA, BHA lub PHA. 

Dlaczego peeling medyczny na trądzik to dobre rozwiązanie? Jego celem jest złuszczenie naskórka, a także wywołanie kontrolowanych uszkodzeń, które zmuszą skórę do regeneracji i wygładzenia. Efekty, jakich można się spodziewać to:

  • ujednolicenie kolorytu cery,
  • zredukowanie nierówności,
  • wygładzenie blizn,
  • spłycenie zmarszczek.
zabiegi-blizny-tradzik

Laseroterapia lub mezoterapia igłowa

Kolejna, często stosowana metoda usuwania blizn to laseroterapia. Polega ona na wykorzystaniu wiązki lasera do stworzenia mikrouszkodzeń w bliźnie, a tym samym sprowokowaniu organizmu do procesu autonaprawy. Zazwyczaj, niezbędne jest do tego przeprowadzenie serii zabiegów, a ich skuteczność zależy m.in. od rodzaju użytego lasera (zazwyczaj jest to laser frakcyjny).

Mezoterapia igłowa to z kolei profesjonalny zabieg medycyny estetycznej, który pomaga w wielu skórnych problemach. Sprawdza się on doskonale również w przypadku blizn. Jak wygląda mezoterapia igłowa? Przy pomocy niewielkiej igły lekarz medycyny estetycznej wstrzykuje bezpośrednio w skórę substancję zawierającą składniki aktywne. Rodzaj mieszanki jest dobierany do potrzeb skóry (mogą to być m.in. witaminy oraz rośliny lecznicze). Zalety zabiegu to szybki efekt oraz ogólna poprawa wyglądu cery (łącznie z jej odmłodzeniem i wygładzeniem).

Osocze bogatopłytkowe na trądzik i blizny

Kolejny zabieg z powodzeniem stosowany do usuwania blizn to osocze bogatopłytkowe, czyli słynny wampirzy lifting. Wykorzystuje się w nim krew pacjenta, którą po odwirowaniu wprowadza się w głąb skóry (metodą mikro nakłuć). Efekt? Cytokiny i czynniki wzrostu, które zawiera krew, intensywnie stymulują komórki skóry do produkcji kolagenu oraz elastyny. Korzyści to:

  • usunięcie przebarwień,
  • pozbycie się blizn,
  • wyrównanie kolorytu cery,
  • zwiększenie napięcia skóry,
  • wygładzenie zmarszczek. 

Czy możesz zdecydować się na osocze bogatopłytkowe w Rzeszowie? Oczywiście, taki zabieg oferuje nasza Klinika.

Wybierz zabieg dopasowany do Twoich potrzeb

Pozbycie się blizn może odmienić Twój wygląd i samopoczucie. Pamiętaj jednak, że skuteczność zabiegu zależy od tego, czy jest on dobrany do Twoich potrzeb. Zaufaj doświadczonemu lekarzowi medycyny estetycznej w Rzeszowie, który wykorzysta najnowocześniejsze metody oraz zadba o Twoje bezpieczeństwo. Umów się na konsultację w Klinice Medycyny Estetycznej Sowińska-Podlasek i pozbądź się blizn po trądziku.