Aktualności

pierwsza wizyta

Odpowiednio dobrane zabiegi medycyny estetycznej pomogą zlikwidować mankamenty urody oraz wzmocnią pewność siebie. Dlatego korzysta z nich coraz więcej osób. Zastawiasz się czy gabinet medycyny estetycznej w Rzeszowie to miejsce dla Ciebie? Jeśli chcesz zadbać o samopoczucie oraz wydobyć swoje naturalne piękno, to na pewno warto zastanowić się nad odwiedzeniem gabinetu. Zanim do tego dojdzie, musisz jednak przygotować się do wizyty. Jak? Szczegóły poznasz w dalszej części artykułu.

Spis treści

Zanim wybierzesz klinikę medycyny estetycznej

Każda ingerencja w urodę niesie ze sobą konsekwencje w postaci zmiany wyglądu. Decydując się na skorzystanie z medycyny estetycznej, należy więc mieć pewność, że efekt, jaki uzyskasz, będzie zgodny z oczekiwaniami. Nie możesz też zapomnieć o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Przed wyborem kliniki, sprawdź następujące kwestie:

 • czy działalność jest wykonywana zgodnie z prawem,
 • czy zabiegi wykonuje lekarz posiadający kwalifikacje z zakresu medycyny estetycznej,
 • czy kompetencje osób przeprowadzających zabiegi potwierdzają certyfikaty,
 • czy klinika dysponuje profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem.

Najlepiej poszukać w tym celu informacji na stronie internetowej gabinetu. Powinny tam być udostępnione wszystkie niezbędne wiadomości, m.in. na temat wykształcenia pracujących tam specjalistów, a także sprzętu i preparatów, które klinika ma w swojej ofercie. Cena zabiegu nie będzie niespodzianką, jeśli poznasz cennik medycyny estetycznej w Rzeszowie. Dobrym pomysłem jest też przeczytanie opinii innych pacjentów.

Czego spodziewać się podczas pierwszej wizyty?

Kiedy wybierzesz już klinikę oraz umówisz termin konsultacji, nadejdzie pora na przygotowania do wizyty. Jeśli ma to być Twój pierwszy zabieg, możesz czuć skrępowanie. Dlatego tak ważna jest tu pewność, że jesteś w dobrych rękach. Warto także uświadomić sobie, że przeprowadzający zabiegi specjaliści chcą Ci pomóc, a praca jest ich pasją.

Pierwsza wizyta w gabinecie medycyny estetycznej jest tak naprawdę rozmową, podczas której określasz swoje oczekiwania. Zastanów się więc wcześniej, co dokładnie pragniesz poprawić, zmienić czy też upiększyć, a także jaki efekt byłby dla Ciebie zadowalający. Określ też swoje widełki finansowe. Lekarz może zaproponować kilka zabiegów, których cena będzie się od siebie różniła.

wizyta-klinika-medycyny-eststycznej

Rozmowa z lekarzem

Wywiad lekarski to bardzo ważna część konsultacji. Specjalista musi upewnić się, że dany zabieg przyniesie upragniony efekt, a także będzie dla Ciebie bezpieczny. Lekarz z pewnością zapyta o:

 • ogólny stan zdrowia i aktualne samopoczucie,
 • przewlekłe schorzenia,
 • niedawno przebyte choroby,
 • przyjmowane na stałe leki,
 • reakcje alergiczne,
 • przebieg gojenia się ran,
 • dotychczasowe zabiegi chirurgiczne i estetyczne.

Każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej posiada swoje przeciwwskazania. Jeśli zdecydujesz się na określony sposób poprawienia urody, lekarz poinformuje Cię także o przebiegu zabiegu, czasie jego trwania oraz opowie, jak zmieni się Twój wygląd. Dowiesz się też, ile czasu będą utrzymywać się efekty oraz jak o siebie dbać i czego unikać bezpośrednio po ingerencji.

Dobra rada: mów prawdę i zadawaj pytania

Szczerość wobec lekarza to jedna z najważniejszych kwestii, o jakich musisz pamiętać. Gabinet lekarski jest miejscem, w którym nie musisz wstydzić się swoich kompleksów. Lekarz medycyny estetycznej nie ocenia Twojego wyglądu ani decyzji, tylko szuka rozwiązania problemu. Jeśli będziesz mówić prawdę, dobranie odpowiedniego zabiegu będzie prostsze i skuteczniejsze.

Zatajanie pewnych faktów może mieć też przykre konsekwencje dla zdrowia. Szczególnie w sytuacji, kiedy nie poinformujesz lekarza o swoich chorobach, alergiach czy też nadwrażliwości na preparaty. Niektóre leki i choroby mogą powodować groźne komplikacje, dlatego prawda zawsze musi być na pierwszym miejscu.

Oferta kliniki medycyny estetycznej w Rzeszowie

Wiesz już, jak będzie przebiegać pierwsza wizyta w gabinecie? W takim razie sprawdź, jakie zabiegi posiada w ofercie gabinet medycyny estetycznej w Rzeszowie. W naszej Klinice możesz liczyć na profesjonalizm i indywidualne podejście, a zabiegi przeprowadzają wyłącznie wykwalifikowani lekarze. Specjalistyczne preparaty oraz wysokiej klasy sprzęt na pewno spełnią Twoje oczekiwania.