Aktualności

zabieg-medycyna-eststyczna

Medycyna estetyczna potrafi odmienić wygląd skóry, dlatego korzysta z niej coraz więcej osób. Należy jednak pamiętać, że długotrwały efekt zabiegu zależy w dużej mierze od odpowiedniej pielęgnacji. Może ona wzmocnić jego skuteczność oraz przyspieszyć regenerację skóry. Na czym dokładnie polega pielęgnacja po zabiegu?

Spis treści

Dlaczego pielęgnacja skóry po zabiegu medycyny estetycznej jest ważna?

Pamiętaj, że decydując się na specjalistyczne zabiegi, musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort. Dlatego powinien je wykonywać wykwalifikowany lekarz. Czy taka profesjonalna medycyna estetyczna w Rzeszowie jest dostępna? Tak – w naszej Klinice. Przypomnijmy też, że niemal każdy zabieg medycyny estetycznej ingeruje w skórę. Może to być np. wywołanie kontrolowanych mikrouszkodzeń (jak w przypadku mezoterapii), które mają za zadanie zmusić skórę do regeneracji. Skóra jest wówczas delikatna i wrażliwa, dlatego należy obchodzić się z nią bardzo ostrożnie.

Bezpośrednio po zabiegach, cera często jest opuchnięta i zaczerwieniona. Uszkodzony naskórek wymaga specjalnego traktowania, który przyspieszy gojenie i wesprze regenerację. Skóra w tym czasie jest też bardziej narażona na działanie czynników drażniących jak choćby promieniowanie słoneczne. Niezwykle ważne jest również, aby pielęgnacja była dobrana do rodzaju zabiegu. Jak to zrobić?

Pielęgnacja skóry po kwasie hialuronowym

Kwas hialuronowy wykorzystuje się w medycynie estetycznej m.in. do modelowania owalu twarzy i powiększania ust. Przez kilka pierwszych dni po wstrzyknięciu kwasu, w miejscu poddanym zabiegowi, może pojawić się zaczerwienienie, delikatne łuszczenie i zwiększona wrażliwość skóry. Należy w tym czasie bezwzględnie zrezygnować z makijażu, a ilość nakładanych preparatów kosmetycznych ograniczyć do minimum. Do codziennej pielęgnacji najlepiej wykorzystywać kremy bogate w elastynę lub na bazie kwasu hialuronowego dedykowane wrażliwej cerze.

O czym jeszcze należy pamiętać?

 • Konieczne jest unikanie wahań temperatury,
 • należy powstrzymać się od nadmiernej mimiki twarzy (przez 48 godzin po zabiegu),
 • zabronione jest opalanie, korzystanie z sauny i kriokomory,
 • ważne jest utrzymanie miejsca iniekcji w czystości.
medycyna-eststyczna-rzeszow

Pielęgnacja skóry po zabiegu mezoterapii

Mezoterapia jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Dzieje się tak ze względu na jej szerokie zastosowanie – efekt zabiegu zależy od rodzaju substancji aktywnych, które zostaną podane pod skórę.

Mezoterapia powoduje powstanie mikrouszkodzeń, dlatego dbanie o skórę po zabiegu jest w tym przypadku niezwykle istotne dla jego powodzenia i długotrwałych efektów. Najważniejsze są:

 • unikanie mydła i silnych detergentów do mycia twarzy,
 • delikatna pielęgnacja produktami nawilżającymi (np. z aloesem lub kwasem hialuronowym),
 • używanie aptecznych kremów kojących (np. z gliceryną lub alantoiną),
 • stosowanie wysokiej ochrony przeciwsłonecznej (SPF 50),
 • picie dużych ilości wody.

Pielęgnacja skóry po zabiegach z użyciem nici PDO

Zabieg z użyciem nici PDO jest przeznaczony do liftingu twarzy – nici tworzą pod skórą rusztowanie. Jego celem jest zarówno uniesienie tkanek i poprawa napięcia skóry, jak i jej rewitalizacja. Efekt zabiegu może utrzymywać się nawet przez 2 lata, co sprawia, że cieszy się on rosnącym zainteresowaniem. Ile kosztuje zabieg liftingu nićmi POD? Sprawdź cennik medycyny estetycznej w Rzeszowie i umów się na konsultację, a poznasz wszystkie szczegóły zabiegu.

Co ważne, po zabiegu przez nawet dwa tygodnie może utrzymywać się zaczerwienienie i opuchlizna twarzy. Jak w tym czasie o nią dbać?

 • Zrezygnować z peelingów i masażu twarzy,
 • używać kremów łagodzących do cery wrażliwej,
 • unikać słońca i ekspresyjnych ruchów mimicznych twarzy,
 • obrzęk twarzy zmniejszą produkty z arniką lub heparyną (stosować po zaleceniu lekarza!).

Profesjonalna klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie: skonsultuj się z lekarzem

Właściwa pielęgnacja twarzy to klucz do powodzenia zabiegów medycyny estetycznej. Niezbędne jest przy tym przestrzegania wszelkich lekarskich zaleceń. Najlepiej zdecyduj się zatem na miejsce, w którym możesz liczyć nie tylko na profesjonalizm w trakcie zabiegu, ale również opiekę w trakcie rekonwalescencji. Wybierz Klinikę Medycyny Estetycznej Sowińska-Podlasek. Podczas konsultacji dowiesz się wszystkiego na temat zabiegu, a po jego wykonaniu, otrzymasz pełną listę wskazówek pielęgnacyjnych.