12 kwietnia 2023
Czy odzyskanie młodego wyglądu skóry bez użycia skalpela jest możliwe? Tak, służą temu nici PDO, które coraz częściej zastępują tradycyjny, chirurgiczny lifting. Rezultaty bywają spektakularne, dlatego wciąż wzrasta zainteresowanie zabiegiem. Zanim zdecydujesz się z niego skorzystać, poznaj najpopularniejsze fakty na ten temat i dowiedz się, która klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie ma go w swojej ofercie.
Spis treści
Nici liftingujące PDO są zbudowane z polidioksanonu: cienkich, mocnych i w pełni biodegradowalnych włókien syntetycznych. Dawniej wykorzystywano je przede wszystkim w skomplikowanych zabiegach okulistycznych i chirurgicznych, a całkiem niedawno podbiły świat medycyny estetycznej. Dlaczego? Są doskonale tolerowane przez ludzki organizm, nie wywołują reakcji alergicznych oraz umożliwiają szybkie wygładzenie i ujędrnienie skóry.
Zabieg nićmi PDO polega na podskórnej aplikacji włókien przy pomocy igieł umieszczonych w cienkich kaniulach. Wykorzystuje się do tego naturalne linie napięcia skóry, co podnosi skuteczność zabiegu. Jego celem jest zaś uniesienie oraz poprawa napięcia naskórka przy jednoczesnej stymulacji tkanek do syntezy kolagenu i elastyny.
Zminimalizowanie widoczności oznak starzenia jest porównywalne do liftingu przy użyciu skalpela, a wskazania do jego przeprowadzenia to m.in. opadająca skóra na policzkach, zmarszczki i bruzdy, drugi podbródek, a nawet rozstępy. Co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?
Wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej przeprowadza się wyłącznie jesienią i zimą. Jest to związane z silnym promieniowaniem słonecznym, które może podrażnić naskórek oraz przyczynić się do powstania przebarwień. Dotyczy to m.in. peelingów chemicznych oraz mezoterapii. Co z nićmi liftingującymi? Całe szczęście nie musisz odkładać zabiegu na jesień. Taki lifting wykonuje się o każdej porze roku, również w wakacje. Istotne jest jednak, żeby przestrzegać zaleceń pozabiegowych i odpowiednio dbać o cerę.
Osoby, które chcą jak najszybciej ujrzeć swoje odmienione oblicze, z pewnością ucieszy fakt, że pierwsze efekty są widoczne niemal natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu. Z czasem zaczynają się pogłębiać: po ok. 14 dniach (w zależności od indywidualnych predyspozycji) rozpoczyna się proces pobudzenia syntezy kolagenu i elastyny.
Polidioksanon stymuluje skórę przez długi czas, a nici pozostają w miejscu aplikacji przez ok. 2 lata. Wygładzenie zmarszczek i podciągnięcie tkanek jest efektowne, a jednocześnie naturalne. Jak będzie to wyglądać w Twoim przypadku? Odpowiedzi udzieli klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie: zapisz się na konsultację, żeby dowiedzieć się, jakich efektów możesz się spodziewać.
Podobnie, jak w przypadku innych zabiegów, ma on swoje przeciwwskazania i środki ostrożności, o których opowie lekarz podczas pierwszej wizyty. Musisz także mieć świadomość, że po aplikacji nici obowiązują pewne ograniczenia. Przez kilka dni trzeba unikać wysiłku fizycznego, a także zrezygnować z sauny i basenu. Lepiej też uważać na intensywną mimikę oraz rozciąganie skóry.
Co ciekawe, zabieg przy wykorzystaniu nici liftingujących PDO można przeprowadzić w różnych miejscach na ciele, np. na brzuchu i pośladkach. Konieczność przestrzegania zaleceń dotyczy każdej sytuacji: bez względu na obszar poddany zabiegowi.
Jeśli nici PDO zostały poprawnie zaaplikowane, nie mają prawa być widoczne lub wyczuwalne pod skórą. Istotna jest tu implementacja na odpowiednią głębokość oraz poprawne docięcie końcówki, co nie sprawi problemu doświadczonemu i certyfikowanemu lekarzowi medycyny estetycznej. Z tego powodu niezwykle ważne jest, aby zabieg przeprowadzał lekarz (nie kosmetyczka lub kosmetolog). Dokładność i staranność pozwolą cieszyć się świetnymi efektami i zminimalizują ryzyko jakichkolwiek skutków ubocznych.
Chcesz, żeby Twoja skóra odzyskała napięcie i młodzieńczy wygląd? W takim razie umów się na konsultację w Klinice Sowińska-Podlasek. Nici liftingujące w Rzeszowie aplikuje wyłącznie lekarz medycyny estetycznej, co pomoże uzyskać jak najlepsze efekty. Bez skalpela, bezpiecznie i profesjonalnie.