Aktualności

lwia zmarszczka

Upływający czas pozostawia na twarzy ślad w postaci zmarszczek. Jest to zupełnie naturalne, ale jednocześnie bywa powodem kompleksów i gorszego samopoczucia. Każda zmarszczka optycznie postarza, a może nawet zmienić rysy twarzy. Dzieje się tak właśnie w przypadku lwiej zmarszczki. Czy jest skuteczny sposób na jej wygładzenie? Tak! Sprawdź, co może na to poradzić medycyna estetyczna w Rzeszowie.

Spis treści

Jak powstaje i wygląda lwia zmarszczka?

Regularne i powtarzalne napinanie poszczególnych mięśni twarzy powoduje powstawanie zmarszczek mimicznych. Razem z mięśniami pracuje bowiem skóra, na której powierzchni po jakimś czasie można zauważyć bruzdy. Zmarszczki mimiczne wykształcają się już u 20-letnich osób, a jednym z najpopularniejszych ich typów jest lwia zmarszczka. Znajduje się ona pomiędzy brwiami, ma postać jednej lub dwóch pionowych kresek.

Lwia zmarszczka jest konsekwencją marszczenia brwi, mrużenia oczu i nadmiernej pracy mięśni czoła. Jej powstanie jest uzależnione także od indywidualnych predyspozycji oraz może być skutkiem m.in.:

  • przewlekłego stresu,
  • częstej ekspozycji na słońce,
  • niewłaściwej diety,
  • stosowania używek.

Obecność lwiej zmarszczki powoduje, że twarz wygląda na bardziej surową i starszą.

Toksyna botulinowa na lwią zmarszczkę

Nie istnieje żaden krem lub zewnętrznie stosowany specyfik, który wygładza lwią zmarszczkę. Co w takim razie możesz zrobić, kiedy zauważysz ją na swojej twarzy? Nie musisz poddawać się genom i czekać aż bruzdy znacznie się pogłębią. Rozwiązanie, które jest często stosowane w przypadku lwiej zmarszczki to toksyna botulinowa. W Rzeszowie zabieg jest przeprowadzany przez wykwalifikowanych specjalistów, dlatego można być spokojnym o swoje bezpieczeństwo.

Toksyna botulinowa to naturalne białko, hamujące przewodzenie impulsów między mięśniem a komórką nerwową. W wyniku jej działania mięśnie przestają się kurczyć i nie mogą wykazać aktywności, dlatego skóra pomiędzy brwiami staje się gładka. Co ważne, taki zabieg wygładzi wyłącznie zmarszczki dynamiczne (mimiczne), nie zaś statyczne (związane z utratą elastycznością skóry). Jest zalecany zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Jak przygotować się do zabiegu?

Toksyna botulinowa jest lekiem podawanym punktowo w postaci iniekcji podskórnej. Oznacza to, że preparat wstrzykuje się igłą, a efekt zabiegu jest widoczny wyłącznie w miejscu podania. Nie jest to bolesne, ale w przypadku niskiego progu bólu, możliwe jest uprzednie zastosowanie miejscowego znieczulenia.

Przed wstrzyknięciem toksyny, niezbędna jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, podczas której specjalista przeprowadzi wywiad, poinformuje o przeciwwskazaniach i środkach ostrożności. Sam zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań ze strony pacjenta. Musisz jedynie pamiętać o tym, żeby w dniu podania toksyny botulinowej nie korzystać z siłowni lub sauny (zwiększają przekrwienie mięśni) ani nie podróżować samolotem.

zmarszczka

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu toksyną botulinową?

Nie każdy może skorzystać z wygładzenia lwiej zmarszczki toksyną botulinową. Główne przeciwwskazania to:

  • wiek poniżej 18 lat,
  • nadwrażliwość na preparat,
  • ciąża i laktacja,
  • schorzenia nerwowo-mięśniowe.

Dobę od iniekcji nie należy masować ani pocierać miejsca wkłucia. Trzeb też powstrzymać się od pochylania, wysiłku fizycznego i nadmiernego makijażu.

Efekt wygładzenia lwiej zmarszczki

Pierwsze rezultaty działania toksyny botulinowej widać już po kilku dniach. Pełne efekty pojawiają się w ciągu ok. dwóch tygodni. W tym czasie skóra stopniowo wygładza się, a lwia zmarszczka przestaje być widoczna. Stopień poprawy wyglądu skóry zależy od głębokości bruzdy oraz indywidualnych predyspozycji.

Co ważne, z czasem mięśnie zaczynają odzyskiwać zdolność do skurczu: zazwyczaj trwa to od 3 do 6 miesięcy. W celu wydłużenia efektów należy wtedy zdecydować się na kolejny zabieg. Powtarzanie iniekcji toksyny powoduje osłabienie pamięci mięśni. Oznacza to, że czas pomiędzy kolejnymi zabiegami będzie ulegał wydłużeniu. 

Profesjonalna klinika medycyny estetycznej: skontaktuj się z nami

Wygładzenie lwiej zmarszczki odmłodzi twarz i przywróci jej naturalny wygląd. Decydując się na taki zabieg, pamiętaj że powinien wykonywać go lekarz. Dlatego sprawdź ofertę naszej kliniki medycyny estetycznej w Rzeszowie. Nasi specjaliści doradzą najlepsze rozwiązanie Twojego problemu, a każdy zabieg przeprowadzają lekarze. Odzyskaj pewność siebie i ciesz się gładką skórą!