Lifting twarzy w Rzeszowie

Wraz z upływem lat na cerze mogą się pojawić oznaki starzenia. Każdy chce zachować jak najdłużej młody wygląd bez nieatrakcyjnych zmarszczek. Z pomocą przychodzi lifting twarzy wykonywany różnymi metodami. Dzięki niemu skóra zostaje naciągnięta, a niedoskonałości usunięte. W sprawdzonym gabinecie w Rzeszowie cena jest korzystna, a zabieg wykonywany przy użyciu najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej.

Czym jest lifting twarzy?

Pod pojęciem lifting twarzy rozumiemy grupę zabiegów, których celem jest usunięcie nadmiaru tkanek, poprawa jej owalu, jędrności i redukcja oznak starzenia. Dawniej zabieg wykonywano tradycyjnymi metodami chirurgicznymi, lecz dzisiaj istnieje sporo technik, które nieznacznie ingerują w ciało. Oprócz zabiegu inwazyjnego, polegającego na nacinaniu skóry, wyróżniamy też bezinwazyjne na przykład przy wykorzystaniu nici liftingujących. Ważne, aby wykonywał go doświadczony lekarz, bo dzięki temu pacjent ma pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie, a efekty będą takie, jak zakładano. 

Lifting - wskazania

Na lifting przy wykorzystaniu nici PDO czy wampirzy może zdecydować się każdy, kto chce poprawić estetykę twarzy. Trudno podać idealny do tego wiek. Na pewno nasilenie objawów starzenia się sugeruje, że pewna korekta byłaby wskazana. W przypadku kobiet jest to często czas po przekroczeniu 40. roku życia. Współczesne metody powodują, że coraz więcej osób korzysta z tego typu zabiegów. Przed podjęciem działań konieczne są konsultacje, aby poznać, przeciwwskazania i przeprowadzić rutynowe badania.

Korekta nosa 

Jedną z najczęściej poprawianych części twarzy jest nos. Robi się to ze względu na niezadowalający kształt i inne drobne defekty. Zamiast decydować się na bolesne zabiegi chirurgiczne w wielu przypadkach lepiej wybrać nieinwazyjną metodę z użyciem kwasu hialuronowego, którą wykonuje się w Rzeszowie. Ta substancja jest pochodzenia naturalnego (polisacharyd), występująca w ludzkiej skórze. Lekarz wprowadza ją do ciała pacjenta, dzięki czemu następuje modyfikacja grzbietu nosa. Cały proces niesie minimalne ryzyko powikłań czy reakcji alergicznych. Przez krótki czas mogą być tylko odczuwane lekkie objawy miejscowe, ale nie ma potrzeby rekonwalescencji. Efekty są bardzo szybkie i spektakularne, wyglądają naturalnie i utrzymują się około 16 miesięcy.

Wolumetria twarzy

Coraz popularniejsza staje się wolumetria twarzy, czyli jej modelowanie bez użycia skalpela. Ten zabieg wykorzystuje naturalny tłuszcz, kwas hialuronowy bądź inne substancje do przywracania objętości i jędrności skórze. Jest też wykonywany, by poprawić owal twarzy, wygląd poszczególnych jej części, a nawet dłoni. Sprawdzi się np. w przypadku zapadniętych kości policzkowych i skóry pod oczami, wszelkich zwiotczeń i ubytków w tkance. W czasie wizyty u lekarza wstrzykuje się za pomocą malutkiej igły wypełniacz. Dzięki znieczuleniu nie jest to bolesne, małe ślady znikają błyskawicznie, a efekty utrzymują się od 12 do 18 miesięcy.

Nici liftingujące

Nowym trendem w dziedzinie medycyny estetycznej są nici liftingujące. Sprawdzą się idealnie do liftingu twarzy, szczególnie w obszarze policzków, czoła czy żuchwy. Ich główne zalety to:

  • znacznie mniejsza inwazyjność niż działania chirurgiczne, więc większe bezpieczeństwo,
  • możliwe są ewentualne poprawki,
  • cena wydatnie niższa niż wiele innych metod, przez co są dostępne dla wielu osób.

Sam zabieg jest bezbolesny i nie wymaga żadnych przygotowań. Lekarz znieczula miejscowo obszar ciała, a potem wprowadza nici PDO (syntetyczne włókno stworzone z polidioksanonu) pod skórę. Dzięki temu tworzy się swoiste rusztowanie utrzymujące tkanki w pożądanym kształcie. Istnieje kilka przeciwwskazań, takich jak: ciąża, karmienie piersią, opryszczka czy zażywanie leków rozrzedzających krew. Warto dodać, że efekty jest widoczny do dwóch lat.

Lifting wampirzy

Do najskuteczniejszych metod odmładzania należy wampirzy lifting wykonywany osoczem bogatopłytkowym uwalniającym czynniki wzrostu. Przynosi szybkie i zadziwiające efekty, a także działa na nadmiernie wypadające włosy. Jest idealny do przeciwdziałania zmarszczkom na szyi, dekolcie, czole, policzkach czy dłoniach. Zabieg jest dobrą alternatywą dla osób obawiających się toksyny botulinowej. Polega on na wstrzykiwaniu w wybrane miejsca ciała osocza bogatopłytkowego, które pozyskuje się z krwi leczonego pacjenta. Wspomniana substancja ma niezwykłe właściwości regeneracyjne, wykorzystywane również w ortopedii czy okulistyce. Po wizycie można liczyć na następujące efekty:

  • znaczna poprawa napięcia skóry,
  • wygładzenie zmarszczek i fałd,
  • redukcja blizn,
  • zahamowanie łysienia,
  • szybsze gojenie się ran,
  • ogólna poprawa wyglądu cery.

Profesjonalny gabinet w Rzeszowie 

Do dyspozycji Klientów są różnorodne metody poprawiania urody jak: wolumetria w tym korekta nosa, lifting twarzy nićmi lub wampirzy. Najlepiej wybrać sprawdzony gabinet medycyny estetycznej, w którym lekarze doradzą i wskażą odpowiedni zabieg. W punkcie w Rzeszowie zawsze można liczyć na indywidualnie podejście do każdego pacjenta, profesjonalizm i najwyższą jakość świadczonych usług. Warto poznać całą ofertę.