Leczenie nadpotliwości Rzeszów

Produkcja potu jest naturalnym i kluczowym dla zdrowia procesem. To element samoregulacji organizmu, umożliwiający pozbycie się toksyn, nawilżenie skóry i termoregulację ciała. Za wydzielanie się odpowiednich substancji odpowiedzialne są gruczoły potowe, znajdujące się niemal na całym ciele. Niestety, u wielu osób występuje nadpotliwość, którą warto poddać leczeniu w naszym gabinecie w Rzeszowie.

W jaki sposób leczymy nadpotliwość?

Obecnie coraz więcej osób korzysta z usług z zakresu dermatologii i medycyny estetycznej. W przypadku kłopotów z nadmiernym poceniem się zalecane są regularne zabiegi polegające na wprowadzeniu pod skórę toksyny botulinowej.

Leczenie nadpotliwości w naszym gabinecie jest całkowicie bezpieczne. Zabiegi są przeprowadzane wyłącznie przez doświadczonych lekarzy. Zazwyczaj cała procedura trwa kilkanaście minut, a jej efekty utrzymują się przez sześć miesięcy.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Z zabiegów mających na celu leczenie nadpotliwości korzystają przede wszystkim osoby, które odczuwają nadmierny dyskomfort związany z nadmiernym wydzielaniem się potu. Zazwyczaj do zabiegu można zakwalifikować większość zainteresowanych osób, bez względu na ich wiek czy stan zdrowia.

W jaki sposób przeprowadzony jest zabieg?

Procedura polega na wprowadzeniu pod skórę toksyny botulinowej. Substancja, umieszczona w najsilniej pocących się miejscach ciała, tłumi reakcję zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za wydzielanie potu. W rezultacie pachy, dłonie czy stopy pozostają suche nawet w stresogennych albo wyczerpujących fizycznie sytuacjach.

Jak przygotować się do zabiegu?

Poza niezbędnymi konsultacjami z doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej nie ma żadnych dodatkowych zaleceń. Przy okazji Państwa wizyty w naszym gabinecie w Rzeszowie rozwiejemy wszystkie wątpliwości związane z leczeniem nadpotliwości.

Jakie są przeciwskazania?

Do czynników, które uniemożliwiają Państwu poddanie się zabiegowi, należą:

  • ciąża i karmienie piersią;
  • uczulenie na składniki znieczulenia lub toksynę;
  • stany zapalne skóry;
  • przewlekła niska krzepliwość krwi;
  • choroby negatywnie wpływające na przewodnictwo nerwowo-mięśniowego.

W naszym gabinecie istnieje możliwość przeprowadzenia indywidualnych konsultacji kwalifikującej na leczenie.

Czy zabieg "boli"?

Procedura nie jest bardzo inwazyjna, ale mogłaby wywołać dyskomfort. Dlatego, w trosce o Państwa samopoczucie stosowany jest specjalistyczny krem do znieczulenia miejscowego. U bardzo wrażliwych pacjentów stosujemy znieczulenie nasiękowe lub blokady regionalne, które zapewniają bezbolesny przebieg zabiegu.

Regularna walka z nadpotliwością to skuteczna i bezpieczna metoda na przeciwdziałanie tej przykrej dolegliwości, a dzięki profesjonalnemu podejściu, wyczuciu i doświadczeniu całość przebiegnie szybko i w miłej atmosferze. Zachęcamy do zapoznania się również z pozostałymi usługami naszego gabinetu medycyny estetycznej z siedzibą w Rzeszowie!.