Aktualności

leczenie-nadpotliwosci

Wydzielanie potu to zjawisko fizjologiczne chroniące organizm przed przegrzaniem. Im wyższa temperatura, tym jego produkcja jest intensywniejsza, ponieważ ciało potrzebuje silniejszego chłodzenia. Problem pojawia się, kiedy ilość potu jest wyjątkowo duża. Spocone dłonie, mokre czoło oraz plamy na ubraniach wyglądają nieestetycznie, a nieprzyjemny zapach tylko pogarsza sprawę. Profesjonalna medycyna estetyczna w Rzeszowie ma na to sposób.

Spis treści

Problem nadmiernej potliwości dotyka wiele osób

Pot jest wytwarzany przez znajdujące się w skórze gruczoły potowe i składa się przede wszystkim z wody (98%). Zawiera też niewielkie ilości m.in. soli, mocznika oraz związków mineralnych. Zjawisko to odpowiada za termoregulację organizmu. Zapach wydzieliny zależy od mikroorganizmów, które bytują w skórze (jest dla nich pożywką). Do opanowania potu zazwyczaj wystarcza zwykły antyperspirant. Co, jeśli mimo jego stosowania jest on wydzielany w dużych ilościach? Mówimy wtedy o nadpotliwości. Wśród jej przyczyn należy wymienić:

  • predyspozycje genetyczne,
  • cukrzycę,
  • otyłość,
  • zaburzenia hormonalne,
  • menopauzę,
  • nadczynność tarczycy.

Powodów nadmiernej produkcji potu może być znacznie więcej. Poradzenie sobie z problemem nie jest łatwe i wymaga specjalistycznych sposobów oferowanych przez medycynę estetyczną.

Leczenie nadpotliwości: konsultacja z lekarzem

Blokery i antyperspiranty przynoszą jedynie krótkotrwały efekt oraz maskują specyficzny zapach potu. Nie usuwają jednak źródła nadpotliwości, czyli zbyt intensywnej reakcji gruczołów potowych. Poza tym takie kosmetyki najczęściej mogą być stosowane tylko pod pachami, a nadmierne wydzielanie potu pojawia się w różnych miejscach, jak np. dłonie. Stosowanie zewnętrznych preparatów byłoby więc uciążliwe – wymagałoby aplikacji po każdym myciu rąk.

Jeśli chcesz skutecznie pozbyć się nadpotliwości, zastanów się nad skorzystaniem z pomocy lekarza. Zwalczaniem tej dolegliwości zajmuje się profesjonalna medycyna estetyczna w Rzeszowie. Podczas konsultacji ze specjalistą dowiesz się, które metody leczenia nadpotliwości sprawdzają się najlepiej. Dlaczego warto skorzystać z takiego rozwiązania? Przede wszystkim opieka specjalisty jest gwarancją bezpieczeństwa oraz umożliwi osiągnięcie wymarzonych efektów.

Nadpotliwość nie jest wyłącznie problemem natury estetycznej. Zbyt intensywne pocenie się może być powodem niepowodzeń w życiu osobistym i zawodowym. Nie wspominając nawet o kompleksach oraz stresie, który możesz odczuwać za każdym razem, kiedy widzisz na koszulce mokre plamy. Kłopotliwe bywa wtedy choćby zwykłe podanie ręki na przywitanie – mokra od potu dłoń wywołuje skrępowanie oraz niepewność co do reakcji drugiej osoby. Skuteczna walka z nadpotliwością może odmienić życie i nie ma tu choćby cienia przesady.

nadpotliwosc

Zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Metodą, która pozwala szybko i efektywnie pozbyć się nadpotliwości jest toksyna botulinowa. W jaki sposób pomoże ona zredukować wydzielanie potu? Substancję umieszcza się pod skórą w najsilniej pocących się miejscach. Jej działanie polega na tłumieniu reakcji zakończeń nerwowych odpowiedzialnych za pracę gruczołów potowych. Rezultatem jest ograniczenie pocenia się oraz uczucie suchości i największego komfortu (nawet w sytuacjach stresogennych lub podczas wysiłku fizycznego).

Sam zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny. Podczas iniekcji może pojawić się dyskomfort, dlatego przed wstrzyknięciem preparatu, skórę pokrywa się znieczulającym miejscowo kremem. Co ważne, nie musisz się do tego specjalnie przygotowywać – konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem. Toksyna botulinowa w Rzeszowie jest też poprzedzona wywiadem i rozmową z pacjentem, a zabieg przeprowadza lekarz medycyny estetycznej.

Skorzystaj z zabiegów medycyny estetycznej

Nadpotliwość najczęściej nasila się pod wpływem wysokiej temperatury. Jeśli zmagasz się z tym problemem, zdecyduj się więc na zabieg jeszcze przed nadejściem lata. Dzięki temu zyskasz pewność siebie oraz unikniesz wielu krępujących sytuacji, a uczucie suchości i świeżości pozwoli poczuć się swobodnie w każdym momencie. Już teraz umów się na konsultację w naszej klinice i zapomnij o nadpotliwości na długi czas.