Aktualności

korekta nosa

Proponowana w naszym gabinecie korekta nosa kwasem hialuronowym w Rzeszowie cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ umożliwia poprawienie defektów tej części twarzy w sposób mało inwazyjny i bezpieczny. Sprawdź, na czym polega taki zabieg, jakich efektów można się po nim spodziewać i kiedy warto się na niego zdecydować. 

Spis treści

Bezpieczny sposób na korekcję drobnych niedoskonałości

Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych jest korekta nosa (rhinoplastyka). Jego wygląd bywa problematyczny dla wielu osób, a to właśnie on w dużej mierze decyduje o ogólnym wyrazie twarzy. Współczesna medycyna oferuje jednak wiele możliwości poprawienia jego kształtu i niekoniecznie musi się to wiązać z zabiegami chirurgicznymi, które często budzą wśród pacjentów niepokój. Operacje takie bywają bolesne, wymagają długiej rekonwalescencji i nierzadko kończą się wieloma komplikacjami w postaci infekcji, krwotoków, perforacji przegrody nosowej, a w skrajnych przypadkach nawet niedrożności dróg oddechowych. 

Znacznie bezpieczniejszym sposobem na korekcję nosa jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to substancja produkowana przez nasz organizm, która występuje m.in. w skórze, mazi stawowej i tkance łącznej. Jej syntetyczny odpowiednik jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzkie ciało i ma szerokie zastosowanie w medycynie, ponieważ używa się go m.in. do leczenia oparzeń czy blizn. Wykorzystuje go również medycyna estetyczna np. do powiększania ust, wypełniania zmarszczek i właśnie korygowania defektów nosa. 

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest znacznie bezpieczniejsza niż operacja chirurgiczna, ponieważ jest mało inwazyjna, praktycznie bezbolesna, a co najważniejsze nie wymaga długiej rekonwalescencji oraz niezwykle rzadko powoduje powikłania. 

Na czym polega korekta nosa kwasem hialuronowym?

Należy podkreślić, że choć korekta nosa kwasem hialuronowym jest zabiegiem niechirurgicznym, wykonywać ją mogą wyłącznie doświadczeni lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej. 

Sam zabieg trwa około 30 minut i przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest konsultacja lekarska, podczas której przeprowadzany jest wywiad medyczny z pacjentem, a także określane są cele korekcji. Następnie lekarz dezynfekuje skórę i ewentualnie nanosi na nią krem znieczulający. Kolejnym krokiem jest precyzyjne wstrzyknięcie kwasu hialuronowego za pomocą cieniutkiej igły w okolicy nosa. Po aplikacji preparatu lekarz rozprowadza go pod skórą poprzez delikatny masaż. 

Efekt po korekcie nosa w sposób małoinwazyjny

Za pomocą kwasu hialuronowego można zlikwidować głównie niewielkie defekty w wyglądzie nosa jak np.:

 • garb,
 • niesymetryczność,
 • nieregularny kształt,
 • ostry kąt nosowo-wargowy,
 • zbyt wąski nos,
 • opadający czubek. 

Pierwszy efekt korekty nosa widoczny jest zaraz po zabiegu, jednak na jej ostateczny wynik należy poczekać około 2 tygodni, ponieważ mniej więcej tyle czasu trwa uplastycznienie się wstrzykniętego preparatu. Poprawiony wygląd utrzymuje się nawet 18 miesięcy. 

Dzięki temu, że zabieg jest małoinwazyjny, pacjent nie musi odbywać rekonwalescencji – jedynie przez kilka dni może mieć niewielki obrzęk lub zasinienie skóry w miejscach iniekcji.

korekta nosa kwasem

Przeciwwskazania do zabiegu korekty kwasem hialuronowym

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, korekta nosa kwasem hialuronowym nie powinna być stosowana jedynie w kilku przypadkach:

 • w okresie ciąży i karmienia piersią,
 • jeśli pacjent jest uczulony na dany preparat zawierający kwas hialuronowy,
 • przy chorobach nowotworowych i autoimmunologicznych,
 • przy stanach zapalnych skóry,
 • jeśli pacjent miał wcześniej problemy z powstawaniem blizn przerostowych. 

Osoby zdrowe nie muszą się zatem obawiać zabiegu. Należy jednak pamiętać, by podczas konsultacji powiedzieć lekarzowi o wszystkich dolegliwościach i odpowiedzieć na pytania dotyczące przyjmowanych leków. 

Wybierz bezpieczeństwo – wykonuj zabiegi wyłącznie u profesjonalistów

Interesuje Cię korekta nosa kwasem hialuronowym? Pamiętaj, że zarówno efekty, jak i bezpieczeństwo zabiegu zależą od jego profesjonalnego wykonania. Jeśli chcesz zdecydować się taki zabieg, proponujemy usługi Kliniki Medycyny Estetycznej w Rzeszowie, w której pracują lekarze specjaliści o wieloletnim doświadczeniu. Marzysz o tym, by zmienić swój wygląd w sposób bezpieczny i skuteczny? Umów się na konsultację, a doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie. Wykonujemy bowiem różne zabiegi – więcej na ich temat oraz o naszej działalności przeczytasz na stronie internetowej.