Aktualności

Korekcja blizny po cesarskim cięciu

13 października 2022

cesarka

Przyjście na świat dziecka to niezwykły moment, który pozostawia po sobie trwały ślad w ciele kobiety. W przypadku cesarskiego cięcia jest to znajdująca się w dolnej części podbrzusza, blizna. Bywa ona źródłem dyskomfortu, dlatego wiele pań chciałoby się jej pozbyć. Niestety, nie da się całkowicie usunąć blizny. Możliwe jest za to skorygowanie jej wyglądu. A najlepiej zaufać w tej sprawie profesjonalistom – przekonaj się, jak nasz lekarz medycyny estetycznej w Rzeszowie może zminimalizować widoczność blizny po cesarskim cięciu.

Spis treści

Blizna po cesarskim cięciu

Blizna po cesarskim cięciu powstaje w następstwie operacji, podczas której lekarz wykonuje nacięcia na skórze, w ścianie brzucha oraz dolnej części macicy. Najczęściej jest to nacięcie poziome, w dolnej części bikini. W razie konieczności może też zostać wykonane nacięcie pionowe: na samym środku brzucha, od pępka do linii włosów łonowych.

Blizna po cesarskim cięciu przypomina ukryty pod skórą sznurek. Świeżo zagojona blizna jest zaczerwieniona i wypukła – wyraźnie odznacza się od sąsiadujących fragmentów skóry. Z czasem, zaczyna zaś blednąć oraz staje się cieńsza.

Ostateczny wygląd blizny zależy od przebiegu porodu, sposobu szycia i predyspozycji genetycznych. Nie oznacza to, że nie masz na to żadnego wpływu – jak zaraz przeczytasz, możesz wspomóc proces gojenia i poprawić wygląd blizny, korzystając z usługlekarza medycyny estetycznej w naszej klinice w Rzeszowie.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg?

Zabiegi korekcji blizny po cesarskim cięciu mają na celu zminimalizowanie jej widoczności – tak, aby jak najbardziej przypominała zdrową skórę. Co ważne, lepiej nie zwlekać z decyzją o zabiegu. Dlaczego? Kiedy proces gojenia jeszcze się nie zakończył, łatwiej jest wpłynąć na wygląd blizny.

Najlepiej zapisać się na konsultację do specjalisty medycyny estetycznej, zanim blizna stanie się blada. Świeża, czerwona blizna jest o wiele bardziej podatna na wszelkie zabiegi, tym bardziej że będą one wspierane przez zachodzące w organizmie procesy autoregeneracyjne. Podkreślmy zatem jeszcze raz: im świeższa blizna, tym lepsze będą efekty zabiegu.

Skuteczne zabiegi korekcji blizny

Skuteczność korekcji blizny po cesarskim cięciu zależy nie tylko od jej wyglądu oraz stopnia zabliźnienia. Równie istotny jest rodzaj zabiegu. Bezpieczne i jednocześnie skuteczne zabiegi korekcji blizny, wykorzystują osocze bogatopłytkowe lub fibrynę pochodzące z organizmu pacjentki. Wymaga to wcześniejszego pobrania krwi, a także wyizolowania wybranego składnika, a następnie podania bezpośrednio w bliznę. Czym charakteryzują się te sposoby?

  • osocze bogatopłytkowe – stymuluje namnażanie komórek naskórka, pobudza produkcję kolagenu, aktywuje mikrokrążenie, przyspiesza proces gojenia;
  • fibryna – zawiera duże ilości płytek krwi i komórek macierzystych, przebudowuje i regeneruje strukturę skóry.

Czy możesz wykonać zabieg wykorzystujący osocze bogatopłytkowe w Rzeszowie? Oczywiście – skorzystaj z oferty naszej Kliniki Medycyny Estetycznej, gdzie zabiegi wykonują wyłącznie lekarze.

ciecie

Czy blizny po cesarskim cięciu można usunąć laserem?

Często wymienianą metodą redukcji blizn, w tym po cesarskim cięciu, jest laser. Jak wygląda jego skuteczność? Warto w tym miejscu ponownie zaznaczyć, że usunięcie blizny nie jest możliwe i nawet laser nie jest w stanie całkowicie się jej pozbyć.

Celem zabiegów z użycia lasera, podobnie jak w przypadku osocza bogatopłytkowego i fibryny, jest zminimalizowanie widoczności blizny. Podczas laserowej korekcji, światło lasera penetruje skórę oraz celowo ją uszkadza, w wyniku czego organizm zaczyna produkować kolagen oraz inne substancje odbudowujące skórę. Efektem jest ogólna poprawa wyglądu, wyrównanie kolorytu oraz zwiększenie napięcia skóry.

Klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie

Piękny wygląd skóry to większa pewność siebie. Osiągnięcie wymarzonego celu oraz zmniejszenie widoczności blizny wymaga profesjonalnego i indywidualnego podejścia. W naszej Klinice Medycyny Estetycznej w Rzeszowie na pierwszym miejscu jest bezpieczeństwo oraz komfort pacjentów. Umów się na konsultację już teraz – nasz lekarz dobierze najlepszą metodę korekcji blizny i wyjaśni wszystkie szczegóły zabiegu.