Aktualności

kiedy-pierwszy-botoks

Starzenie skóry jest nieuniknionym procesem fizjologicznym. Gdy spada ilość fibroblastów produkujących kolagen, naskórek traci elastyczność i pojawiają się na nim zmarszczki. Jeśli szukasz skutecznego i bezpiecznego sposobu na odmłodzenie twarzy, doskonałym rozwiązaniem może okazać się zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Kiedy zdecydować się na pierwszy botoks? Jakie są wskazania do jego wykonania? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Odkryta ponad dwieście lat temu toksyna botulinowa jest dziś powszechnie stosowana w gabinetach medycyny estetycznej. Zabiegi z jej użyciem doskonale sprawdzają się w szczególności w korekcji zmarszczek mimicznych, czyli tych, które powstają na skutek intensywnej pracy mięśni twarzy. Prawidłowo przeprowadzone pozwalają uzyskać efekt wygładzenia skóry i zmniejszenia widoczności oznak starzenia. Co więcej, uważa się, że jest to procedura obarczona minimalnym ryzykiem skutków ubocznych takich jak zaczerwienienie, obrzęk oraz ból w miejscu iniekcji. Działanie botoksu utrzymuje się (w zależności od okolicy od trzech do nawet dwanastu miesięcy). Ostateczna trwałość zabiegu zależy od wielu różnych czynników, w tym między innymi od prowadzonego trybu życia oraz indywidualnych właściwości skóry.

Zastosowanie botoksu po raz pierwszy

Wielu pacjentów odwiedzających nasz gabinet medycyny estetycznej w Rzeszowie zastanawia się, kiedy najlepiej wykonać botoks na zmarszczki. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W tej kwestii wiele zależy od mimiki, która u każdego jest inna. Niektórzy potrafią sprawnie manipulować ruchami twarzy, inni z kolei rzadko okazują emocje w ten sposób. Podobnie jest z oznakami starzenia. Zwykle stają się widoczne około trzydziestego roku życia, ale niekiedy można je dostrzec już u dwudziestoletnich osób. Zdaniem lekarzy terapię z wykorzystaniem toksyny botulinowej najlepiej przeprowadzić w momencie, kiedy tylko pojawią się zmarszczki. Bardzo ważne jest indywidualne dopasowanie procedury, która może mieć nie tylko charakter leczniczy, ale i profilaktyczny. Należy też pamiętać, że tego typu zabiegi są przeprowadzane wyłącznie u osób pełnoletnich.

Botoks wskazany tylko dla młodych osób?

Z uwagi na specyfikę działania botoks jest rekomendowany nie tylko w przypadku osób młodych, około dwudziestego-trzydziestego roku życia. Może być z powodzeniem wykonywany także u starszych pacjentów. W takiej sytuacji trzeba jednak mieć świadomość, że zastosowanie samej toksyny botulinowej może okazać się niewystarczające.
Kiedy zmarszczki mimiczne są mocno widoczne, a twarzy widoczne są również inne oznaki starzenia się skóry, konieczne może być uzupełnienie zabiegu o inne kuracje przeciwstarzeniowe. Stopień redukcji oznak starzenia jest też uzależniony od indywidualnej reakcji na wstrzyknięty preparat, co nie zmienia faktu, że redukcja zmarszczek jest prawie zawsze widoczna. Kontrolowane porażenie włókien mięśniowych wygładza skórę oraz zmniejsza mimikę, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.

Kompetencje personelu kliniki medycyny estetycznej

Decydując się na pierwszy botoks, należy pamiętać, że toksyna botulinowa jest lekiem oraz stosowanie jej jest bezpieczne wyłącznie wtedy, kiedy jest ona podawana w odpowiednio dobranej dawce przez wykwalifikowanego specjalistę. Podobnie jak inne leki preparaty z jadem kiełbasianym mogą powodować wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom oraz zagwarantowania jak najlepszych efektów terapeutycznych w naszym gabinecie medycyny estetycznej zabiegi z użyciem tej substancji są przeprowadzane całkowicie profesjonalnie i wyłącznie przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem.

Szukasz miejsca, w którym zrobisz botoks w Rzeszowie? Odwiedź nas!

Utrwalone zmarszczki mimiczne sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i pozbawioną młodzieńczego blasku. W likwidacji bruzd powstających w związku z mimiką bardzo często jest stosowana toksyna botulinowa. W poszukiwaniu sprawdzonego miejsca, w którym jest wykonywany profesjonalny botoks, warto zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. W naszej Klinice Sowińska-Podlasek w Rzeszowie opierając się na wiedzy medycznej, rekomendujemy odpowiednio dobrane kuracje. Zachęcamy do kontaktu – chętnie omówimy cennik zabiegów i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące botoksu.