Aktualności

zabiegi-zima

O urodę warto dbać przez cały rok, jednak to właśnie okres zimowy jest najlepszy na udanie się do gabinetu medycyny estetycznej, szczególnie na niektóre usługi np. wolumetrię twarzy. Między innymi dlatego, że niskie temperatury i ograniczone nasłonecznienie o tej porze roku sprzyjają regeneracji skóry. Sprawdź, jakie zabiegi medycyny estetycznej w zimie warto wykonać oraz dlaczego. 

Spis treści

Zimowa aura sprzyja zabiegom medycyny estetycznej

Współczesna medycyna estetyczna oferuje dzisiaj szeroką gamę różnych zabiegów i wiele z nich możesz wykonywać przez cały rok, bez względu na aurę panującą za oknem. Na niektóre usługi medyczne lepiej jednak wybrać się do gabinetu zimą. Są to m.in. nici PDO, wolumetria twarzy, czy laseroterapia. Choć są one małoinwazyjne, po ich wykonaniu skóra potrzebuje odpowiednich warunków do regeneracji. Najlepsze są właśnie te panujące zimową porą, czyli:

  • niska temperatura powietrza, która pomaga zmniejszyć obrzęk,
  • niewielka ilość promieni UV, które latem zwiększają ryzyko powstania nieestetycznych przebarwień. 

Na zabiegi medycyny estetycznej w zimie warto się zdecydować także z innego powodu. To właśnie o tej porze roku rzadziej podróżujemy i wychodzimy na zewnątrz, a więc łatwiej nam wygospodarować czas na wizytę w gabinecie, a potem na kilka dni odpoczynku w zaciszu domowym.

Te zabiegi zaplanuj na zimę

W okresie zimowym w naszej klinice medycyny estetycznej w Rzeszowie polecamy nici PDO oraz wolumetrię twarzy. Są to zabiegi odmładzające o niskim stopniu inwazyjności, które jednak wymagają kilku dni rekonwalescencji w odpowiednich warunkach. W szczególności nie jest wskazane po nich opalanie się, dlatego najlepiej wykonać je właśnie chłodniejszych miesiącach. 

Nici PDO – lifting, który odmładza

Jeśli Twoja skóra utraciła jędrność, a na twarzy pojawiły się zmarszczki lub fałdy, wybierz się zimą na zabieg nićmi PDO, którego efekty są zbliżone do liftingu chirurgicznego. Polega on na wprowadzeniu pod skórę cieniutkich nici chirurgicznych, które poprawiają jej napięcie i sprężystość poprzez stymulowanie produkcji kolagenu i elastyny. Nici liftingujące tworzą więc niewidoczne rusztowanie dla skóry, które utrzymuje się nawet przez 2 lata, pomimo że same włókna ulegają rozpuszczeniu w ciągu 6 miesięcy. 

W naszym gabinecie zabieg wykonywany jest przez lekarza po konsultacji medycznej. Jest on bezbolesny, ponieważ przed iniekcją stosujemy znieczulenie miejscowe. Nie pozostawia też żadnych blizn. Co ważne, wystarczy wykonać go jeden raz, aby od razu uzyskać pożądane rezultaty i cieszyć się odmłodzonym wyglądem przez długi czas. Nici PDO polecamy w szczególności osobom dojrzałym, które potrzebują głębszego liftingu i chcą uzyskać zadowalające efekty w sposób nieinwazyjny, a przede wszystkim bezpieczny. 

jakie-zabiegi-zima

Modelowanie twarzy bez skalpela, czyli wolumetria twarzy

Kolejnym zabiegiem, do którego wykonania zachęcamy naszych klientów w szczególności zimą, jest wolumetria twarzy – w Rzeszowie nasz gabinet Sowińska Podlasek proponuje go jako jedną z metod liftingu bez użycia skalpela. Polega on na wymodelowaniu twarzy przy pomocy substancji wypełniających (najczęściej kwasu hialuronowego), która wprowadzana jest precyzyjnie pod wybrane fragmenty skóry. Dzięki temu można m.in.:

  • unieść opadające policzki,
  • uwydatnić kości policzkowe,
  • spłycić „dolinę łez”,
  • zlikwidować bruzdy,
  • zniwelować worki pod oczami,
  • poprawić zarys żuchwy.

Zabieg wolumetrii twarzy również jest wykonywany pod znieczuleniem miejscowym i polega na wstrzyknięciu cieniutką igłą wypełniacza, który potem jest rozprowadzany przez lekarza poprzez delikatny masaż. Pierwsze efekty widoczne są od razu i utrzymują się nawet przez ponad rok. Podobnie jak nici PDO także ten rodzaj liftingu bez skalpela nie wymaga rekonwalescencji – niewielkie ślady po iniekcji znikają bowiem zazwyczaj w ciągu kilku dni. 

Zaufaj specjalistom. Klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie

Już wiesz, jakie zabiegi medycyny estetycznej w zimie warto wykonać? To dobra pora roku na odmłodzenie wyglądu! Jeśli interesuje Cię lifting bez skalpela, skontaktuj się z nami i umów na konsultację ze specjalistą, który doradzi Ci, który zabieg będzie dla Ciebie najlepszy – wolumetria twarzy, czy nici liftingujące. W Rzeszowie jesteśmy gabinetem, który proponuje profesjonalne usługi wykonywane wyłącznie przez lekarzy i z wykorzystaniem najlepszych technik medycznych.