Aktualności

cera dojrzala

Cera dojrzała jest bardzo wymagająca pod względem pielęgnacji. Pragnąc jak najdłużej zachować młodzieńczy wygląd, warto więc wspomóc się specjalistycznymi zabiegami, które zredukują oznaki starzenia się skóry. Które z nich będą najlepsze? Sprawdź, co proponuje profesjonalna medycyna estetyczna w Rzeszowie i wybierz zabieg spełniający Twoje oczekiwania.

Spis treści

Charakterystyka cery dojrzałej

Pierwsze objawy starzenia się skóry można zaobserwować już po 25. roku życia. Z czasem przybierają na sile: zmniejsza się wytwarzanie kwasu hialuronowego oraz słabnie synteza kolagenu i elastyny. Po przekroczeniu 40. roku życia zazwyczaj mówi się już o cerze dojrzałej. Jakie są jej charakterystyczne cechy?

  • Wiotkość i brak elastyczności,
  • coraz większa ilość zmarszczek,
  • nieregularny owal twarzy,
  • opadające kąciki ust i oczu,
  • szorstkość i przesuszenie.

Na kondycję skóry dojrzałej w dużym stopniu wpływają takie czynniki jak ekspozycja na słońce, dieta, aktywność fizyczna i stres. Tendencja do szybszego pogorszenia skóry może też wynikać z predyspozycji genetycznych. Co z tym zrobić? Niezbędna jest pomoc profesjonalnej medycyny estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej dla cery dojrzałej

Spowolnienie procesu utraty elastyczności i redukcja zmarszczek to największe wyzwania dojrzałej skóry. W tym przypadku nie pomogą nawet najbardziej kosztowne kremy, które działają jedynie powierzchownie. Co z dietą i sportem? Z pewnością wpływają one na ogólną kondycję organizmu i są istotnym aspektem terapii przeciwstarzeniowej, ale nie sprawią, że zmarszczki znikną.

Po dostrzeżeniu u siebie objawów cery dojrzałej nie musisz od razu decydować się na interwencję chirurga plastycznego. Medycyna estetyczna zna sposoby na wygładzenie skóry oraz wypełnienie zmarszczek bez konieczności używania skalpela. Poniżej znajdziesz zabiegi, które znakomicie poradzą sobie z tymi problemami.

Mezoterapia igłowa i peelingi medyczne

Mezoterapia igłowa polega na wykonaniu serii iniekcji, wprowadzających pod skórę substancję czynną. Specjalnie dobrane do potrzeb skóry mieszanki docierają dzięki temu w głąb tkanki. Efekt? Intensywna regeneracja i spłycenie zmarszczek. W przypadku skóry dojrzałej często wykorzystuje się do tego kwas hialuronowy oraz witaminy A, C i E, co wpływa na dodatkowe nawilżenie i wygładzenie.

Inny, polecany zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który wykonasz w Rzeszowie to peeling medyczny. Stosuje się w tym celu kwasy AHA, BHA lub PHA, które oddziałują nie tylko na sam naskórek, ale wnikają aż do warstwy siateczkowej. Wspomagają w ten sposób proces autoregeneracji, usuwają przebarwienia oraz rozjaśniają cerę.

zabieg

Wolumetria twarzy i toksyna botulinowa

W przypadku głębokich zmarszczek i bruzd warto zdecydować się na modelowanie konturów twarzy przy wykorzystaniu specjalistycznych preparatów (najczęściej jest to kwas hialuronowy lub tłuszcz pobrany od pacjentki). Substancje wstrzykuje się przy pomocy maleńkiej igły, przez co możliwe jest przywrócenie objętości i jędrności, a także odzyskanie owalu twarzy.

Korekcja zmarszczek z zastosowaniem toksyny botulinowej to kolejny, popularny sposób na odzyskanie młodego wyglądu. Zabieg trwa zaledwie chwilę i jest niemal bezbolesny, a jednocześnie pozwala pozbyć się nawet głębokich niedoskonałości. To jeden z najchętniej wybieranych profesjonalnych zabiegów do cery dojrzałej.

Zabieg z wykorzystaniem nici PDO

Nici PDO to niechirurgiczna metoda liftingu twarzy, którą wykorzystuje się do poprawy napięcia i wygładzenia zmarszczek na obszarze m.in. policzków, czoła i żuchwy. Syntetyczne włókna wprowadza się pod skórę, tworząc rusztowanie, utrzymujące tkanki w pożądanym kształcie. Rezultatem jest zaś młodzieńczy wygląd skóry.

Zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących jest bezbolesny i nie wymaga specjalnych przygotowań. Same włókna są z kolei antyalergiczne i dobrze tolerowane przez ludzki organizm. Decydując się na nici PDO w Rzeszowie upewnij się, że zabieg wykonuje lekarz: to niezwykle ważne dla skuteczności i bezpieczeństwa.

Klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie

Który zabieg będzie najlepszy w Twoim przypadku? Zadaj to pytanie lekarzowi podczas konsultacji w klinice medycyny estetycznej Sowińska-Podlasek w Rzeszowie. Wszystkie zabiegi przeprowadzają tu wykwalifikowani lekarze, dlatego możesz mieć do nich pełne zaufanie. Przekonaj się o tym i sprawdź, jak możesz bezinwazyjnie odmłodzić swoją skórę.