Aktualności

powiekszenie ust

Na modelowanie ust w gabinecie medycyny estetycznej decyduje się coraz więcej kobiet. Dzięki temu mogą uzyskać natychmiastowy efekt poprawienia ich kształtu, czy też nadania im objętości. Jeśli zdecydujesz się na wypełnianie ust w Rzeszowie w naszej klinice, pamiętaj, by odpowiednio się przygotować do zabiegu, ponieważ to zapewni jego najlepszy rezultat oraz pomoże Ci uniknąć negatywnych skutków ubocznych.

Spis treści

Nie rób tego przed zabiegiem!

Modelowanie ust odbywa się poprzez wstrzyknięcie w nie kwasu hialuronowego. Zabieg jest bezpieczny i rzadko prowadzi do powikłań, jednak powinien być wykonany wyłącznie przez lekarza specjalistę oraz odbywać się z zachowaniem ważnych zasad bezpieczeństwa. Wiele z nich musi przestrzegać sama pacjentka, o czym na pewno zostaniesz poinformowana, jeśli zdecydujesz się na taką procedurę w naszej placówce. Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki w tym zakresie.

Przez 24 godziny przed umówionym terminem zabiegu:

 • nie pij alkoholu, kawy i napojów energetycznych;
 • unikaj gorących i pikantnych potraw;
 • zrezygnuj z palenia papierosów;
 • nie idź do solarium, sauny, czy też na plażę.

Nawet przez 2 tygodnie przed wizytą w klinice nie powinnaś także przyjmować niektórych leków (np. antybiotyków, aspiryny), czy też środków przeciwbólowych na bazie ibuprofenu. Jeśli ich zażywanie jest konieczne – przesuń termin wykonania zabiegu.

Wskazane jest natomiast, aby przez kilka dni łykać preparaty z rutyną i witaminą C, ponieważ pomogą one uszczelnić naczynia krwionośne.

Przeciwwskazania do zabiegu modelowania ust

Musisz zdawać sobie sprawę, że wypełnianie ust nie zawsze jest możliwe ze względu na stan zdrowia pacjentki. Właśnie dlatego przed zabiegiem lekarz przeprowadzi z Tobą wywiad, aby potwierdzić, czy nie istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania. Do najważniejszych z nich należą:

 • ciąża lub karmienie piersią;
 • choroby autoimmunologiczne np. łuszczyca;
 • inne przewlekłe schorzenia np. nowotwór lub cukrzyca;
 • stany zapalne w organizmie i infekcja (w tym również przeziębienie);
 • opryszczka lub inne zakażenia skóry – bakteryjne, wirusowe i grzybicze;
 • uczulenie na jad osy i pszczoły;
 • przyjmowanie niektórych leków (zwłaszcza obniżających krzepliwość krwi oraz antybiotyków);
 • tendencja do powstawania blizn przerostowych.
usta-powiekszanie

Przebieg zabiegu – czy jest bolesny?

Procedura wypełniania ust nie jest skomplikowana i nie powoduje dolegliwości bólowych. Najpierw lekarz dezynfekuje naskórek i nakłada na niego preparat znieczulający, a dopiero potem w odpowiednim miejscu wstrzykuje cieniutką igłą preparat z kwasem hialuronowym. Następnie delikatnie go rozmasowuje pod skórą, aby dokładnie go rozprowadzić.

Punkty iniekcji zależą od tego, jaki rezultat ma przynieść zabieg. Dlatego wcześniej należy go dokładnie omówić ze specjalistą. Może być nim nie tylko powiększenie warg, ale także skorygowanie ich asymetrycznego kształtu, czy podniesienie kącików. Takie efekty widoczne są natychmiast i utrzymują się nawet przez rok.

Co po modelowaniu ust?

Niezwykle ważne jest także odpowiednie postępowanie po modelowaniu ust. Zaraz po zabiegu pacjentka może iść do domu i zajmować się zwykłymi czynnościami, jednak z niektórych z nich lepiej zrezygnować. Chodzi o to, aby przyśpieszyć gojenie się malutkich ranek, a także umożliwić właściwe działanie wstrzykniętego preparatu.

Pamiętaj zatem, żeby po wyjściu z gabinetu przez kilka dni unikać:

 • intensywnego wysiłku fizycznego;
 • nagrzewania okolic warg (zrezygnuj z mycia twarzy gorącą wodą, wizyt w solarium i saunie itp.);
 • picia alkoholu;
 • spożywania gorących i pikantnych pokarmów;
 • pocałunków.

Przez pewien czas Twoje usta mogą być nabrzmiałe i obolałe, co jest naturalnym skutkiem iniekcji. Aby złagodzić takie dolegliwości, możesz np. przykładać do nich zimne okłady.

Klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie

Bezpieczeństwo procedury wypełniania ust kwasem hialuronowym oraz jej najlepsze możliwe efekty zagwarantuje Ci wyłącznie profesjonalna medycyna estetyczna – w Rzeszowie możesz na to liczyć w naszej klinice, do której serdecznie Cię zapraszamy. Zadzwoń do nas już teraz i umów się na konsultację ze specjalistą, który doradzi Ci najodpowiedniejsze zabiegi w zależności od Twoich potrzeb.