Aktualności

profesjonalny gabinet medycyny

Upiększające zabiegi medycyny estetycznej stały się w ostatnich latach tak powszechne, że nieustannie powstają nowe salony piękności oferujące takie usługi. Niestety w wielu z nich są one wykonywane przez osoby nieuprawnione i bez stosownych kwalifikacji. Jeśli marzysz o pięknym wyglądzie, wybierz profesjonalny gabinet medycyny estetycznej, w którym zabiegi wykonuje lekarz. Dowiedz się, dlaczego ma to tak duże znaczenie!

Spis treści

Rośnie popularność zabiegów medycyny estetycznej

Większość z nas chce wyglądać atrakcyjnie i nie ma w tym nic złego – jeśli podobamy się sobie, wzrasta nasza pewność siebie, mamy lepsze samopoczucie, które pomaga nam w codziennym życiu osobistym i zawodowym. 

Nie każdego jednak natura obdarzyła naturalnym pięknem, dlatego tak chętnie korzystamy z usług poprawiających urodę. Tym bardziej że współczesna medycyna estetyczna potrafi zdziałać wiele np. zlikwidować zmarszczki i niedoskonałości skóry, poprawić rysy twarzy, wymodelować sylwetkę, czy powstrzymać łysienie. Do tego celu stosowane są stosunkowo małoinwazyjne zabiegi z użyciem nowoczesnych urządzeń (np. laserowych), ale także te polegające na wstrzykiwaniu pod skórę różnych preparatów np. kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego czy toksyny botulinowej. 

Takie zabiegi są bardzo skuteczne – dają szybki i zadowalający efekt, ale pod warunkiem, że są wykonane przez profesjonalistów. 

Dlaczego warto wybrać zabieg u lekarza medycyny estetycznej?

Co do zasady zabiegi medycyny estetycznej powinny być wykonywane przez lekarzy posiadających odpowiednie kwalifikacje. Dotyczy to w szczególności czynności polegających na wstrzyknięciu różnych preparatów pod skórę. Ich prawidłowe wykonanie wymaga gruntownej znajomości anatomii oraz układu nerwów i mięśni – tylko wtedy można precyzyjnie zaaplikować dany środek, aby uzyskać pożądany efekt i jednocześnie nie doprowadzić do uszkodzeń ciała. 

Tylko lekarz medycyny estetycznej ma również fachową wiedzę na temat sposobu oddziaływania poszczególnych preparatów na organizm i umiejętności pozwalające mu na prawidłową reakcję w przypadku pojawienia się niepożądanych efektów po ich podaniu pacjentowi.

medycyna estetyczna gabinet

Większe bezpieczeństwo podczas zabiegu

Brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia przy wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej może mieć niezwykle negatywne skutki. Stosunkowo małym problemem jest tutaj niezadowalający efekt wizualny. Znacznie poważniejsze są powikłania zdrowotne. Musisz zdawać sobie sprawę, że wskutek nieprawidłowo wykonanej iniekcji może grozić Ci m.in.:

  • infekcja bakteryjna, 
  • zakażenie HIV, WZW i HPV, 
  • porażenie nerwów, 
  • martwica skóry i tkanki podskórnej, 
  • ślepota. 

Pamiętaj, że ryzyko takich powikłań jest znacznie mniejsze, jeśli zabieg wykonuje lekarz specjalista, a nie np. kosmetyczka po kilkutygodniowym kursie. 

Fachowa wiedza lekarska i doradztwo

Decydując się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy lekarskiej, możesz liczyć nie tylko na bezpieczny zabieg medycyny estetycznej, ale także na fachowe doradztwo. Lekarz najpierw przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad medyczny, aby poznać Twój stan zdrowia i leki, jakie przyjmujesz, a następnie przeanalizuje Twoje oczekiwania w zakresie korekty wyglądu. Dzięki swojej medycznej wiedzy doradzi najlepszy rodzaj zabiegu, czyli najbezpieczniejszy, najskuteczniejszy w Twoim przypadku. 

Odpowiedni sprzęt i warunki

Przy wyborze gabinetu warto zwrócić uwagę także na to, jakie ma warunki do przeprowadzania zabiegów. Nasza Klinika Medycyny Estetycznej w Rzeszowie dysponuje najnowocześniejszym sprzętem pochodzącym od renomowanych producentów. Również stosowane przez nas preparaty pochodzą wyłącznie z legalnych źródeł – są to przebadane produkty, które posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające ich jakość oraz bezpieczeństwo. Przestrzegamy także rygorystycznych zasad w kwestii sterylizacji narzędzi i dezynfekcji pomieszczeń, dlatego u nas możesz czuć się w pełni bezpiecznie. 

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Jeśli chcesz poprawić niedoskonałości w swoim wyglądzie, wybierz zabiegi wykonywane przez specjalistów, którzy się na tym znają, a więc potrafią dopasować rodzaj terapii do Twojego problemu i zapewnić Ci maksymalne bezpieczeństwo. Sprawdź już teraz, co proponuje w tym zakresie nasz Gabinet Medycyny Estetycznej w Rzeszowie i umów się z nami na konsultację, a przekonasz się, że warto zaufać profesjonalistom.