Aktualności

profesjonalna-klinika-medycyny-estetycznej

W ostatnich latach możemy obserwować gwałtowny wzrost zainteresowania usługami medycznymi z zakresu poprawiania urody. Rośnie więc także liczba miejsc w polskich miastach, gdzie można z nich skorzystać. Czy jednak wszędzie uzyskamy fachową pomoc? Dowiedz się, czym powinna charakteryzować się dobra klinika medycyny estetycznej i na co zwrócić uwagę przy wyborze gabinetu. 

Spis treści

Wybór dobrej kliniki medycyny estetycznej może być wyzwaniem

Liczba gabinetów medycyny estetycznej w Polsce rośnie z roku na rok. Miejsca, gdzie można skorzystać z medycznych zabiegów upiększających, powstają już nie tylko w dużych aglomeracjach, ale także w mniejszych miastach. Nie powinno to dziwić, ponieważ popyt takie usługi jest ogromny i również w Rzeszowie medycyna estetyczna cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wśród tak dużej liczby klinik piękna coraz trudniej jednak wybrać tę najlepszą. Każda z nich bowiem zapewnia, że wykonuje zabiegi na najwyższym poziomie i obiecuje ich wysoką skuteczność. Jak zatem odnaleźć się w tym gąszczu ofert?

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru gabinetu medycyny estetycznej?

Wybór odpowiedniego gabinetu medycyny estetycznej ma bardzo duże znaczenie. Wykonywane są w nim bowiem zabiegi związane z ingerencją w tkanki. Co prawda, są one znacznie mniej inwazyjne niż w przypadku chirurgii plastycznej, jednak potencjalnie zawsze niosą jakieś ryzyko. Musisz mieć świadomość, że brak fachowości podczas ich wykonywania może skutkować szeregiem przykrych konsekwencji: albo brakiem jakichkolwiek efektów (a więc niepotrzebnym wydaniem pieniędzy), albo w niektórych przypadkach poważnymi problemami zdrowotnymi lub negatywnymi zmianami w wyglądzie, które będą trudne do skorygowania. 

Przy wyborze gabinetu należy więc w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę profesjonalizm. Niezwykle ważne są także standardy w zakresie przestrzegania zasad sanitarnych, wyposażenie techniczne oraz oferta usług. 

Kompetencje osób wykonujących zabiegi 

W pierwszej kolejności warto sobie zdać sprawę, że profesjonalna medycyna estetyczna nie ma nic wspólnego z kosmetologią. Jest to gałąź medycyny, która zajmuje się zabiegami medycznymi w zakresie korygowania urody. W związku z tym mogą je wykonywać wyłącznie lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej. Dobra klinika zatem powinna zatrudniać takich specjalistów i informować pacjentów o ich kwalifikacjach. W przypadku naszego gabinetu informacje na ten temat znajdziesz na naszej stronie internetowej. 

O kompetencjach specjalisty przekonasz się także podczas konsultacji – profesjonalista bowiem przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad na temat stanu zdrowia i Twoich oczekiwań, a przede wszystkim będzie umiał uczciwie powiedzieć, że np. dany zabieg nie przyniesie pożądanego efektu i lepiej, jeśli zdecydujesz się na inny. 

medycyna-estetyczna-profesjonalista-lekarz

Czystość, higiena i bezpieczeństwo zabiegów

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, zabiegi medycyny estetycznej, choć nie zawsze są wysoce inwazyjne, jednak w wielu przypadkach wiążą się z ingerencją w tkanki i naruszeniem ciągłości skóry. Ich wykonywanie powinno zatem odbywać w sterylnych warunkach. To, czy gabinet jest czysty i przestrzega zasad sanitarnych, trudno ocenić na zdjęciach widniejących na witrynie internetowej. Możesz jednak mieć pewność, że jeśli zabiegi wykonują lekarze, tak jak u nas, takie zasady są na pewno przez nich przestrzegane. 

Nowoczesne metody przeprowadzania zabiegów

Warto też pamiętać, że dobra klinika medycyny estetycznej powinna stosować najnowocześniejsze metody przeprowadzania zabiegów. Te natomiast dynamicznie się rozwijają – pojawiają się nie tylko nowe techniki korygowania urody, ale także coraz bardziej innowacyjne urządzenia i preparaty służące do tych celów. Najnowsze rozwiązania charakteryzują się nie tylko większą skutecznością, ale też niosą coraz mniejsze ryzyko powikłań. Warto też wybrać gabinet, który wykonuje zabiegi z użyciem nowoczesnych metod znieczulenia oraz urządzeń diagnostycznych np. ultrasonografu. 

Profesjonalny gabinet medycyny estetycznej w Rzeszowie

Jeśli chcesz czuć się bezpiecznie i otrzymać rzeczywiście fachową pomoc, wybierz profesjonalną klinikę oferującą zabiegi wykonywane przez doświadczonych specjalistów, dla których priorytetem jest dobro pacjenta. Pod tym względem nie zawiedzie Cię nasz gabinet medycyny estetycznej w Rzeszowie. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci naszą ofertę i doradzimy najlepsze rozwiązanie Twojego problemu.