Aktualności

lifting

Poprawa napięcia skóry, redukcja zmarszczek i chęć odmłodzenia to tylko kilka powodów, dla których wiele osób decyduje się na lifting twarzy. Jeszcze do niedawna zabieg kojarzył się ze skalpelem i długotrwałą rekonwalescencją. Obecnie coraz głośniej jest o metodach niechirurgicznych. Na czym one polegają? Sprawdź, co proponuje Klinika Medycyny Estetycznej w Rzeszowie.

Spis treści

Dla kogo lifting?

Lifting twarzy to grupa zabiegów, które mają na celu poprawę owalu i jędrności oraz usunięcie nadmiaru tkanek. Z tego powodu, podstawowym wskazaniem do liftingu są takie objawy jak:

  • wiotkość cery,
  • utrata owalu twarzy,
  • zmarszczki i bruzdy,
  • opadające powieki.

Nie istnieje granica wieku, która mogłaby stanowić zalecenie do wykonania zabiegu. Specjaliści wskazują jednak, że wymienione wyżej symptomy dotyczą najczęściej osób po 40. roku życia. Oczywiście, zależy to w dużej mierze od predyspozycji genetycznych oraz stylu życia (ryzyko przedwczesnego starzenia skóry rośnie m.in. razem z nadmierną ekspozycją na słońce). Dlatego najlepiej umówić się na konsultację w klinice medycyny estetycznej i wysłuchać opinii lekarza.

Jakie są metody liftingujące?

Przeprowadzenie liftingu twarzy jest możliwe przy zastosowaniu metod chirurgicznych i niechirurgicznych. Pierwszy z wymienionych sposobów wymaga zastosowania znieczulenia ogólnego: jest to operacja plastyczna, polegająca na usunięciu nadmiaru tkanek i podniesieniu skóry. Interwencja chirurgiczna przynosi znakomite rezultaty, jednak wymaga rekonwalescencji (zszyte miejsca muszą się zagoić).

Osoby, które czują dyskomfort na myśl o kontakcie ze skalpelem oraz chcą szybciej poprawić swój wygląd, mogą zdecydować się na metodę niechirurgiczną. Są to m.in.:

  • wolumetria twarzy (przy użyciu kwasu hialuronowego, naturalnego tłuszczu lub innych substancji),
  • wampirzy lifting (wykorzystujący pobrane od pacjenta osocze bogatopłytkowe),
  • nici liftingujące.

W Rzeszowie możesz skorzystać ze wszystkich wymienionych sposobów. Pamiętaj jednak o tym, że nawet nieinwazyjne zabiegi powinny być przeprowadzane przez lekarza: jest to ważne dla bezpieczeństwa i skuteczności.

konsultacja-lekarz-medycyny-eststycznej

Lifting niechirurgiczny: kwas hialuronowy i nici PDO

Niechirurgiczny lifting umożliwia poprawę wyglądu skóry przy jednoczesnym zminimalizowaniu inwazyjności zabiegu. Sporą popularnością cieszą się szczególnie kwas hialuronowy oraz nici liftingujące. Na czym polegają te metody?

  • Kwas hialuronowy: wypełniacz jest wstrzykiwany przy pomocy niewielkiej igły, zabieg pomaga uzupełnić ubytki w tkance, przywraca jej objętość oraz jędrność.
  • Nici liftingujące: lekarz wprowadza pod skórę nici PDO (wykonane z włókna syntetycznego), które tworzą rusztowanie, podtrzymujące tkanki i wyraźnie wygładzające skórę.

Powyższe zabiegi nie wymagają specjalnej rekonwalescencji oraz umożliwiają niemal natychmiastowy powrót do codziennych obowiązków. Ich cena jest też znacznie niższa, a popularność rośnie z każdym rokiem.

Czy niechirurgiczne metody liftingujące są równie skuteczne co zabiegi chirurgiczne?

Zalety niechirurgicznych zabiegów liftingujących to m.in. większa przystępność, krótszy czas regeneracji, mniejsza ilość zagrożeń (nie wymagają stosowania znieczulenia ogólnego) oraz znacznie zredukowany dyskomfort (w trakcie i po liftingu). Co z ich skutecznością? Zarówno kwas hialuronowy, jak i nici liftingujące mogą widocznie odmłodzić twarz oraz przynieść spektakularne efekty.

Lifting chirurgiczny to zabieg trwały, który nie wymaga powtarzania. Nici PDO są z kolei wykonane z bezpiecznych, niealergizujących składników, które z czasem ulegają rozpuszczeniu (efekt jest zazwyczaj widoczny do ok. 2 lat). Kwas hialuronowy jest zaś stopniowo metabolizowany przez organizm i po upływie 6-12 miesięcy zanika. Stosując metody niechirurgiczne i chcąc zatrzymać efekty na dłużej, musisz więc pamiętać, żeby za jakiś czas ponownie odwiedzić klinikę medycyny estetycznej w Rzeszowie.

Skonsultuj się z lekarzem medycyny estetycznej

Poprawianie urody i odmładzanie wyglądu może podnieść pewność siebie i poprawić komfort życia. Zastanawiasz się, jakie metody liftingu będą dla Ciebie najlepsze? W dokonaniu wyboru pomoże Klinika Medycyny Estetycznej Sowińska-Podlasek. Wszystkie zabiegi przeprowadzają wykwalifikowani lekarze, a dzięki indywidualnemu podejściu, możesz mieć pewność, że znajdziesz rozwiązanie swojego problemu.