Archiwa

Nadmierne pocenie się to problem dotyczący zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Powoduje on duży dyskomfort z powodów estetycznych, ale może także negatywnie wpływać na samopoczucie, ponieważ po fali zalewających potów występują często objawy osłabienia organizmu. Dzięki medycynie estetycznej możliwe jest leczenie nadpotliwości. Dowiedz się, na czym ono polega i jak odbywa się w naszej klinice w Rzeszowie. 

Spis treści

Nadpotliwość – problem wpływający na codzienność

Wydzielanie potu jest naturalnym procesem fizjologicznym i służy ono głównie do regulowania temperatury naszego ciała. Pocimy się zatem najczęściej podczas upałów lub wysiłku fizycznego, które powodują nadmierne rozgrzanie organizmu. 

Niektóre osoby jednak cierpią na wyraźną nadpotliwość. Objawia się ona nadmiernym poceniem i to nawet w sytuacjach, w których zwykle pot nie jest wydzielany. Wywołuje to duży dyskomfort i często jest powodem poważnych kompleksów. Osoby cierpiące na wzmożoną potliwość zwyczajnie wstydzą się, gdy np. bez powodu pojawiają się na ich ubraniu duże plamy wilgoci lub mają wiecznie mokre dłonie. Po fali zalewających potów często także czują się osłabione i przez to rezygnują z wielu aktywności. 

Przyczyny nadpotliwości

Przyczyny nadpotliwości mogą być różne. Niektóre osoby mają do tego po prostu predyspozycje genetyczne lub skłonności osobnicze związane np. ze zbyt silną reakcją organizmu na stresujące sytuacje. Za wydzielanie potu odpowiada bowiem współczulny układ nerwowy. Powodami nadmiernego pocenia dość często są także zmiany hormonalne, dlatego problem dotyczy wielu kobiet w okresie menopauzy. 

Wzmożone wydzielanie potu może być jednak także skutkiem innych chorób np.:

  • cukrzycy,
  • nadczynności tarczycy,
  • infekcji bakteryjnej (potliwość wywołuje gorączka),
  • niektórych nowotworów.

Za nadmierną potliwość może odpowiadać również dieta obfitująca w ostre przyprawy lub zażywanie niektórych leków np. antydepresantów.

Medycyna estetyczna w walce z nadpotliwością

Dla osób cierpiących na nadpotliwość problem ten jest na tyle poważny, że wiele z nich szuka profesjonalnej pomocy. Niestety w jego rozwiązaniu nie pomaga bowiem stosowanie antyperspirantów i to nawet tych aptecznych. W pierwszej kolejności najlepiej więc udać się do lekarza rodzinnego, który zaleci odpowiednie badania diagnostyczne w celu ustalenia przyczyny dolegliwości. Być może pomoże je złagodzić terapia innego schorzenia np. wyregulowanie cukrzycy lub przyjmowanie hormonów. 

leczenie-nadpotliwosci-medycyna-estetyczna

Leczenie nadpotliwości oferuje także medycyna estetyczna. Najczęściej stosowanym zabiegiem na taki problem jest wstrzyknięcie w odpowiednie miejsca toksyny botulinowej. Najpierw specjalista lokalizuje obszary na ciele, w których dochodzi do nadmiernego wydzielenia potu poprzez przeprowadzenie próby jodowo-skrobiowej. Następnie wyznaczone strefy są oczyszczane i smarowane kremem znieczulającym. W tak przygotowane miejsce specjalista wstrzykuje cieniutką igłą toksynę botulinową. Wskutek jej działania dochodzi do blokowania pracy gruczołów potowych i znacznego ograniczaniu uwalniania acetylocholiny stymulującej wytwarzanie potu.

Efekt zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Nasza klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie wykorzystuje od lat toksynę botulinową do miejscowego leczenia nadpotliwości. Dzięki niemu możemy pomóc pacjentom w rozwiązaniu tego problemu występującego na dłoniach, stopach, czy pachach. 

Zabiegi wykonują lekarze, którzy wcześniej przeprowadzają dokładny wywiad z pacjentem, aby wykluczyć ewentualne ryzyko pojawienia się powikłań związanych np. z jego stanem zdrowia. Istnieją bowiem pewne przeciwwskazania do wykonania tej procedury medycznej np. ciąża oraz niektóre schorzenia. 

Samo wstrzyknięcie preparatu jest bezbolesne z uwagi na znieczulenie i mało inwazyjne, a przynosi zwykle zadowalające efekty. Utrzymują się one nawet przez 6 miesięcy, a więc przez taki okres pacjent może odczuwać wyraźne zmniejszenie potliwości. 

Klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie

Nadmierne pocenie można dzisiaj skutecznie ograniczyć i umożliwia to także medycyna estetyczna w Rzeszowie – dokładny cennik leczenia nadpotliwości oferowany przez nas w tym mieście z wykorzystaniem toksyny botulinowej znajdziesz na naszej stronie. Skontaktuj się z nami i umów z naszym specjalistą, który po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego doradzi najlepsze rozwiązanie problemu. 


W naszej klinice coraz częściej wykonujemy zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn, ponieważ jak się okazuje, nie tylko kobiety chcą dbać o swój atrakcyjny wygląd. O pomoc zgłaszają się głównie panowie, którym zależy na powstrzymaniu oznak starzenia oraz poprawie kondycji skóry. Sprawdź, jakie konkretnie rozwiązania takich problemów oferuje dla mężczyzn nowoczesna medycyna estetyczna. 

Spis treści

Panowie coraz chętniej dbają o swój wygląd i samopoczucie

Dbanie o wygląd już dawno przestało być domeną kobiet. Dzisiaj także mężczyźni chcą się dobrze prezentować, ponieważ poprawia im to samopoczucie i pewność siebie. 

Atrakcyjna prezencja ułatwia nawiązywanie kontaktów i ma coraz większe znaczenie w sferze zawodowej. W przypadku niektórych zawodów wręcz wymagane jest, by mężczyzna miał nie tylko elegancki ubiór, ale także nienagannie przystrzyżone włosy, schludne paznokcie oraz gładką skórę. Zadbany wygląd podnosi bowiem jego wiarygodność, budzi szacunek i zwiększa zaufanie. 

Panowie coraz chętniej więc korzystają z tych samych usług poprawiających urodę co kobiety. Nikogo nie dziwi już, że chodzą regularnie do barbera i stylistek paznokci. Coraz więcej z nich odwiedza także kliniki medycyny estetycznej, gdzie dzięki profesjonalnym zabiegom mogą zlikwidować różne defekty w wyglądzie np. wynikające ze starzenia się organizmu. 

Zabiegi medycyny estetycznej polecane dla mężczyzn

Współczesna medycyna estetyczna dla mężczyzn proponuje wiele ciekawych zabiegów. Należy jednak pamiętać, że ich wykonanie powinno się zawsze skonsultować ze specjalistą, który oceni zasadność ich przeprowadzenia oraz bezpieczeństwo w kontekście stanu zdrowia. A jakie konkretnie zabiegi są polecane dla panów? Poniżej podpowiadamy, które z nich najczęściej rekomendujemy klientom naszej kliniki.

Peeling w trosce o kondycję skóry twarzy

Na peeling medyczny w Rzeszowie zapraszamy do nas panów w każdym wieku, ponieważ jest to uniwersalny zabieg poprawiający kondycję skóry twarzy. Polega on na złuszczaniu martwego naskórka przy pomocy kwasów AHA, BHA lub PHA. Dzięki temu cera staje się gładka, elastyczniejsza i odzyskuje promienny wygląd. Peeling jest bezbolesny, nieinwazyjny i przynosi natychmiastowe efekty. Warto się na niego zdecydować, by zmniejszyć widoczność takich zmian skórnych jak:

  • przebarwienia,
  • zaskórniki i rozszerzone pory,
  • trądzik,
  • utrata jędrności,
  • blizny i drobne zmarszczki.
zabiegi-medycyny-estetycznej-dla-mezczyzn

Botoks dla mężczyzn – sposób na ograniczenie oznak starzenia

Z naszego doświadczenia wynika, że wielu panów podobnie jak większość kobiet nie akceptuje oznak starzenia. Zmarszczki i bruzdy co prawda dodają charakteru mężczyznom w dojrzałym wieku, jednak gdy pojawiają się zbyt wcześnie, mogą powodować złe samopoczucie. Ze względu na to, że panowie oczekują dość szybkich efektów zabiegu odmładzającego, polecamy im aplikację toksyny botulinowej. Wstrzykuje się ją domięśniowo cieniutką igłą w okolicach zmarszczki. Jej działanie polega na likwidacji niepożądanego napięcia mięśni, czego efektem jest wygładzenie skóry, które utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy. 

Powyższy zabieg toksyną botulinową rekomendujemy również panom cierpiącym na nadmierną potliwość. Wstrzyknięcie tej substancji w odpowiednie miejsca np. w okolicach pach czy dłoni przynosi prawdziwą ulgę, ponieważ znacznie ogranicza pocenie. 

Korekta kwasem hialuronowym

Warto wiedzieć, że istnieją zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn, poprzez które można skorygować nieregularność rysów twarzy np. poprawić kształt nosa, czy ust. Wbrew pozorom z takimi problemami boryka się wielu panów, którzy nie do końca są zadowoleni ze swojego naturalnego wyglądu. Dzięki nowoczesnym metodom delikatne poprawienie defektów urodowych nie wymaga zastosowania skalpela. Rozwiązaniem jest tutaj zabieg z użyciem kwasu hialuronowego – wystarczy wstrzyknąć go w odpowiednie miejsca, by nadać nowy kształt określonym fragmentom twarzy, np. wyrównać nos lub zniwelować fałdy na policzkach. 

Profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej w Rzeszowie

Jeśli są Państwo zainteresowani zabiegami dla mężczyzn, zapraszamy do kontaktu z nami. Nasza klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie świadczy usługi na najwyższym poziomie i dlatego zdobyła zaufanie wielu klientów, wśród których nie brakuje także panów. Odwiedź nas, a otrzymasz profesjonalną pomoc, ponieważ wszelkie procedury medyczne wykonują u nas doświadczeni lekarze specjaliści, którzy dbają o bezpieczeństwo i komfort każdego pacjenta.