Archiwa

Wokół medycyny estetycznej na przestrzeni lat narosło wiele nieprawdziwych przekonań. Nienaturalnie powiększone usta, nadmiernie napompowane policzki, zbyt mocno wygładzona, naciągnięta twarz – to tylko niektóre z nich. Tymczasem profesjonalnie przeprowadzone zabiegi pozwalają osiągnąć naturalny efekt. Trzeba tylko pamiętać o kilku warunkach. Jakich? Dowiesz się o tym z lektury poniższego tekstu, do którego przeczytania serdecznie zachęcamy.

Spis treści

Trend, który od lat obowiązuje w medycynie estetycznej

W ostatnim czasie można zaobserwować wyraźny powrót do tego, co autentyczne. Nie oznacza to rezygnacji z gładkiego, wypielęgnowanego ciała oraz z promiennej, pełnej blasku cery. Po prostu coraz większym zainteresowaniem cieszą się kuracje, które delikatnie likwidują oznaki starzenia i gwarantują naturalny efekt. Podążając za tym trendem, nasza Klinika Medycyny estetycznej Sowińska-Podlasek w Rzeszowie ma dziś sporo do zaoferowania. Coraz popularniejsze staje się poprawianie urody przy użyciu metod, których zadaniem jest pobudzanie fizjologicznych procesów zachodzących w ludzkim organizmie. W ten sposób można subtelnie skorygować rysy twarzy, zmniejszyć widoczność zmarszczek, czy delikatnie poprawić kształt ust.

Jak uzyskać naturalny efekt, mimo ingerencji w wygląd?

Większość osób nie korzysta z usług oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej z obawy o sztuczny wygląd. Bardzo często wynika to również z niewiedzy. Aby osiągnąć naturalne efekty, zabiegi muszą być umiejętnie dobrane. Lekarz decydujący o przeprowadzeniu konkretnej procedury powinien wziąć pod uwagę nie tylko oczekiwania pacjenta. Musi też uwzględnić jego wiek, stan skóry oraz rysy twarzy. Ważne jest więc całościowe spojrzenie, które umożliwia dobranie najlepszej kuracji oraz zaplanowanie odpowiedniego schematu postępowania.

Wiedza i profesjonalizm to podstawa

Doskonały, naturalny efekt zabiegu to także doświadczenie i fachowa wiedza lekarza, który go wykonuje. O tym, że jest profesjonalistą, można się przekonać już podczas wstępnej konsultacji. Dobry specjalista przeprowadza rozmowę z pacjentem, w której trakcie pyta o jego oczekiwania, przedstawia swoją wizję, a także prezentuje szczegółowy plan leczenia. Co ważne, nie unika również pytań o ewentualne choroby współistniejące, które mogą dyskwalifikować z przeprowadzenia zabiegu.
Warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt. Wykwalifikowany lekarz nie obiecuje nierealnych rezultatów. Pomaga za to świadomie wybrać terapię, która pozwoli jak najlepiej podkreślić urodę.

Zabiegi medycyny estetycznej szyte na miarę

Porzucenie sztucznych kanonów piękna spowodowało, że dzisiaj naturalność i medycyna estetyczna idą ze sobą w parze. Pacjentki już dawno przestały sugerować się wyglądem gwiazd i ślepo ulegać trendom lansowanym przez celebrytki. Nie interesują ich już mocno zarysowane usta czy mocno naciągnięta skóra twarzy. Prym wiedzie eksponowanie tego, co niepowtarzalne i oryginalne we własnym wyglądzie. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej szyte na miarę: bez agresywnego działania, stawiające na autoregenerację oraz delikatne dla skóry.

Systematyczność i skuteczna domowa pielęgnacja

Odpowiednio dobrane zabiegi nie zastąpią codziennej pielęgnacji. Dlatego warto nauczyć się samodzielnie dbać o ciało i twarz, aby jak najdłużej cieszyć się atrakcyjnym, młodzieńczym wyglądem. Każdego dnia należy pamiętać przede wszystkim o dokładnym oczyszczaniu i tonizowaniu. Ważne, aby używać kosmetyków dopasowanych do potrzeb własnej cery. Innej pielęgnacji wymaga skóra mieszana, a innej sucha, odwodniona. Szczególnej troski potrzebuje cienki naskórek wokół oczu, ale warto też pamiętać o szyi i dekolcie.

Bardzo ważna uwaga na koniec: rezultaty zabiegów często zależą od tego, w jakiej kondycji znajduje się skóra.

Naturalny efekt w medycynie estetycznej jest możliwy!

By zachować młody i naturalny wygląd, wcale nie są potrzebne radykalne zabiegi upiększające. Ich miejsce coraz częściej zajmują nieinwazyjne metody, które stymulują procesy zachodzące w organizmie, minimalizując ryzyko skutków ubocznych. Jeśli chcesz zadbać o urodę bez efektu sztuczności, zachęcamy do umówienia się na konsultację z doświadczonym specjalistą. Klinika Sowińska-Podlasek to jedno z miejsc w Rzeszowie, którego misją jest profesjonalna medycyna estetyczna. U nas możesz oczekiwać indywidualnego podejście do pacjenta, dostępu do najnowocześniejszych technologii oraz bezpiecznych zabiegów, które są wykonywane wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy.


Starzenie skóry jest nieuniknionym procesem fizjologicznym. Gdy spada ilość fibroblastów produkujących kolagen, naskórek traci elastyczność i pojawiają się na nim zmarszczki. Jeśli szukasz skutecznego i bezpiecznego sposobu na odmłodzenie twarzy, doskonałym rozwiązaniem może okazać się zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Kiedy zdecydować się na pierwszy botoks? Jakie są wskazania do jego wykonania? Odpowiadamy w poniższym artykule.

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej

Odkryta ponad dwieście lat temu toksyna botulinowa jest dziś powszechnie stosowana w gabinetach medycyny estetycznej. Zabiegi z jej użyciem doskonale sprawdzają się w szczególności w korekcji zmarszczek mimicznych, czyli tych, które powstają na skutek intensywnej pracy mięśni twarzy. Prawidłowo przeprowadzone pozwalają uzyskać efekt wygładzenia skóry i zmniejszenia widoczności oznak starzenia. Co więcej, uważa się, że jest to procedura obarczona minimalnym ryzykiem skutków ubocznych takich jak zaczerwienienie, obrzęk oraz ból w miejscu iniekcji. Działanie botoksu utrzymuje się (w zależności od okolicy od trzech do nawet dwanastu miesięcy). Ostateczna trwałość zabiegu zależy od wielu różnych czynników, w tym między innymi od prowadzonego trybu życia oraz indywidualnych właściwości skóry.

Zastosowanie botoksu po raz pierwszy

Wielu pacjentów odwiedzających nasz gabinet medycyny estetycznej w Rzeszowie zastanawia się, kiedy najlepiej wykonać botoks na zmarszczki. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W tej kwestii wiele zależy od mimiki, która u każdego jest inna. Niektórzy potrafią sprawnie manipulować ruchami twarzy, inni z kolei rzadko okazują emocje w ten sposób. Podobnie jest z oznakami starzenia. Zwykle stają się widoczne około trzydziestego roku życia, ale niekiedy można je dostrzec już u dwudziestoletnich osób. Zdaniem lekarzy terapię z wykorzystaniem toksyny botulinowej najlepiej przeprowadzić w momencie, kiedy tylko pojawią się zmarszczki. Bardzo ważne jest indywidualne dopasowanie procedury, która może mieć nie tylko charakter leczniczy, ale i profilaktyczny. Należy też pamiętać, że tego typu zabiegi są przeprowadzane wyłącznie u osób pełnoletnich.

Botoks wskazany tylko dla młodych osób?

Z uwagi na specyfikę działania botoks jest rekomendowany nie tylko w przypadku osób młodych, około dwudziestego-trzydziestego roku życia. Może być z powodzeniem wykonywany także u starszych pacjentów. W takiej sytuacji trzeba jednak mieć świadomość, że zastosowanie samej toksyny botulinowej może okazać się niewystarczające.
Kiedy zmarszczki mimiczne są mocno widoczne, a twarzy widoczne są również inne oznaki starzenia się skóry, konieczne może być uzupełnienie zabiegu o inne kuracje przeciwstarzeniowe. Stopień redukcji oznak starzenia jest też uzależniony od indywidualnej reakcji na wstrzyknięty preparat, co nie zmienia faktu, że redukcja zmarszczek jest prawie zawsze widoczna. Kontrolowane porażenie włókien mięśniowych wygładza skórę oraz zmniejsza mimikę, co zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek.

Kompetencje personelu kliniki medycyny estetycznej

Decydując się na pierwszy botoks, należy pamiętać, że toksyna botulinowa jest lekiem oraz stosowanie jej jest bezpieczne wyłącznie wtedy, kiedy jest ona podawana w odpowiednio dobranej dawce przez wykwalifikowanego specjalistę. Podobnie jak inne leki preparaty z jadem kiełbasianym mogą powodować wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych. W celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentom oraz zagwarantowania jak najlepszych efektów terapeutycznych w naszym gabinecie medycyny estetycznej zabiegi z użyciem tej substancji są przeprowadzane całkowicie profesjonalnie i wyłącznie przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem.

Szukasz miejsca, w którym zrobisz botoks w Rzeszowie? Odwiedź nas!

Utrwalone zmarszczki mimiczne sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i pozbawioną młodzieńczego blasku. W likwidacji bruzd powstających w związku z mimiką bardzo często jest stosowana toksyna botulinowa. W poszukiwaniu sprawdzonego miejsca, w którym jest wykonywany profesjonalny botoks, warto zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. W naszej Klinice Sowińska-Podlasek w Rzeszowie opierając się na wiedzy medycznej, rekomendujemy odpowiednio dobrane kuracje. Zachęcamy do kontaktu – chętnie omówimy cennik zabiegów i odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące botoksu.