Archiwa

Jednym z zabiegów, jakie proponuje nasza klinika estetyczna w Rzeszowie, jest wampirzy lifting. Jak sama nazwa wskazuje, ma on właściwości odmładzające, jednak tak naprawdę można go stosować w celu likwidacji wielu innych defektów skóry. Dowiedz się, na czym polega ten zabieg, skąd nawiązanie do wampirów w nazwie i jakie problemy skórne pomaga rozwiązać. 

Spis treści

Zabieg, którego popularność rośnie

Do najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej bez wątpienia należą te służące do eliminacji zmarszczek i zatrzymania innych oznak procesów starzenia. Wśród nich szczególnym powodzeniem cieszą się mało inwazyjne metody odmładzania skóry twarzy, czyli takie, które wiążą się z wyjątkowo niskim ryzykiem pojawienia się skutków ubocznych i nie wymagają długiej rekonwalescencji. Właśnie do takich sposobów przywracania młodego wyglądu należy wampirzy lifting, który jest bardzo skuteczny, a ze względu na bezpieczeństwo polecany w szczególności dla osób, które obawiają się zastosowania toksyny botulinowej.

Na czym polega wampirzy lifting?

Nazwa zabiegu może budzić zaciekawienie, dlatego warto wyjaśnić, z czego wynika. Jak wiadomo, wampiry są mitycznymi istotami, które są wiecznie młode dzięki odżywianiu się ludzką krwią. Wampirzy lifting działa podobnie, ponieważ jest to zabieg, którego celem jest odmłodzenie skóry i do którego wykonania wykorzystuje się krew pacjenta. Najpierw lekarz pobiera ją strzykawką w niewielkiej ilości (około 8 ml), a potem umieszcza w specjalnym urządzeniu tzw. wirówce horyzontalnej. Tam od czerwonych krwinek oddzielane jest osocze bogatopłytkowe, które potem jest wstrzykiwane pod skórę za pomocą mezoterapii, czyli punktowej iniekcji cieniutką igłą. 

Osocze bogatopłytkowe – sposób na odnowę skóry

Wyizolowane z krwi osocze bogatopłytkowe zawiera wysokie stężenie płytek (PLT), a więc także skoncentrowaną ilość czynników wzrostu PRP (platelet rich plasma). Te ostatnie mają właściwość intensywnego stymulowania tkanek do regeneracji poprzez m.in. pobudzanie syntezy kolagenu oraz inicjowanie procesów naprawy uszkodzonych komórek. 

Warto podkreślić, że osocze bogatopłytkowe z racji tego, że jest pozyskiwane z krwi pacjenta, jest w pełni naturalnym, a więc też bezpiecznym dla organizmu preparatem. Właśnie dlatego jest stosowane do odnowy skóry w medycynie estetycznej, ale nie tylko, ponieważ wykorzystuje się go również w ortopedii i chirurgii. PRP m.in. przyśpiesza gojenie się ran i blizn o różnym pochodzeniu, pomaga w odbudowaniu tkanek kostnych, a także w przywróceniu sprawności uszkodzonych ścięgien, wiązadeł i stawów.

lifting

Masz problemy ze skórą twarzy? Wybierz wampirzy lifting

Na wampirzy lifting z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego możesz się zdecydować w zasadzie w każdym wieku. Zabieg zapewni Ci regenerację i odżywienie skóry, a przez to pomoże w zniwelowaniu różnych problemów m.in.:

  • zredukuje zmarszczki i fałdy wynikające z procesów starzenia,
  • poprawi napięcie i jędrność skóry (twarzy, szyi, dłoni),
  • zlikwiduje blizny np. potrądzikowe,
  • przyśpieszy gojenie się ran np. po zabiegach chirurgicznych,
  • zrewitalizuje cerę i poprawi jej koloryt.

Warto wiedzieć, że osocze bogatopłytkowe można także zaaplikować na skórę głowy, aby pobudzić porost włosów i tym samym zahamować proces łysienia. 

W naszym gabinecie wampirzy lifting wykonywany jest przez lekarza, który wcześniej przeprowadzi z Tobą rozmowę, aby jak najlepiej zaplanować zabieg oraz wyeliminować ewentualne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Samego wprowadzania preparatu pod skórę nie musisz się obawiać, ponieważ iniekcje są dokonywane w sterylnych warunkach i po podaniu miejscowego znieczulenia. Najlepsze efekty zabiegu będą widoczne po kilku tygodniach i utrzymają się nawet przez rok.

Odżywienie Twojej skóry dzięki zabiegom medycyny estetycznej

Jeśli chcesz odżywić skórę, pobudzić ją do naturalnej odnowy i zniwelować oznaki jej starzenia, polecamy Ci wykonać wampirzy lifting. Najpierw jednak zachęcamy Cię do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy doradzą Ci najlepszy sposób na rozwiązanie Twoich problemów. Sprawdź już teraz, co może Ci zaoferować realizowana przez nas medycyna estetyczna w Rzeszowie oraz cennik zabiegów. Skontaktuj się z nami, a chętnie przedstawimy Ci pełną ofertę naszej kliniki i wyjaśnimy wszelkie wątpliwości dotyczące stosowanych przez nas procedur medycznych. 


Nasz gabinet medycyny estetycznej w Rzeszowie obchodzi właśnie jubileusz 5 lat działalności, który świętujemy z ogromną radością. Jesteśmy przede wszystkim niezwykle dumni z tego, że przez ten czas zaufało nam tak wiele osób i że nasza klinika postrzegana jest jako jedna z najlepszych w regionie. Sprawdź, co przez te 5 lat zaoferowaliśmy naszym pacjentom i dlaczego warto nam skorzystać z naszej oferty.

Spis treści

Wyjątkowy rok dla naszej działalności. Obchodzimy 5 urodziny 

Klinika Sowińska Podlasek pojawiła się na rzeszowskim rynku w 2016 roku. Data rozpoczęcia działalności nie była przypadkowa. To właśnie wtedy jako założyciele firmy, Paulina Sowińska i Mikołaj Podlasek – absolwenci Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu – uzyskali niezbędne kwalifikacje do wykonywania zabiegów medycyny estetycznej. Będąc lekarzami o tej specjalizacji, mogliśmy zatem od samego początku oferować naszym klientom w pełni profesjonalne i najwyższej jakości usługi oparte na rzetelnej wiedzy medycznej. 

Najważniejszy jest pacjent 

Celem założenia naszej kliniki było niesienie pomocy pacjentom odczuwającym dyskomfort z powodu niedoskonałości w wyglądzie. Takich osób jest bardzo dużo i wiele z nich cierpi latami, nie potrafiąc zaakceptować swoich naturalnych defektów urody lub tych powstałych wskutek różnych schorzeń. Właśnie dla nich stworzyliśmy bogatą ofertę zabiegów pozwalających zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować mankamenty urody takie jak zmarszczki, blizny, trądzik, przebarwienia skóry, nadmierną potliwość, czy wypadanie włosów. 

Co ważne, każda z naszych usług jest zawsze dopasowana do konkretnych potrzeb pacjenta. Dlatego z każdą odwiedzającą nas osobą najpierw przeprowadzamy rozmowę, aby dowiedzieć się, co chciałaby zmienić w swoim wyglądzie i aby znaleźć najlepsze sposoby na rozwiązanie jej problemów. 

klinika-medycyny-estetycznej-rzeszow

Lata mijają, a medycyna estetyczna to nadal nasza pasja 

W ciągu 5 lat naszej działalności medycyna estetyczna bardzo się rozwinęła – w tym czasie powstały bowiem nowe zabiegi, urządzenia i preparaty pomagające skuteczniej likwidować różnego rodzaju defekty w wyglądzie. Dla personelu naszej kliniki praca jest pasją, dlatego nieustannie śledzimy najnowsze trendy, starając się na bieżąco poszerzać ofertę o najnowsze metody terapeutyczne. Co więcej, jako jeden z niewielu gabinetów medycyny estetycznej w Rzeszowie proponujemy zabiegi na wszystkich poziomach zaawansowania. Najlepszym przykładem jest szerokie zastosowanie przez nas kwasu hialuronowego, który wykorzystujemy m.in. do likwidacji bruzd nosowo-wargowych i doliny łez, powiększania ust, wolumetrii policzków, czy też zabiegów na czole.

Stawiamy na bezpieczeństwo pacjentów 

Przez pięć lat działalności zmieniła się nasza oferta, ale jedno pozostało niezmienne: proponowana przez nas profesjonalna medycyna estetyczna w Rzeszowie  jest realizowana z zachowaniem zawsze tych samych, najwyższych standardów bezpieczeństwa. Zdrowie i komfort naszych pacjentów jest bowiem naszym priorytetem. Właśnie dlatego kładziemy tak duży nacisk na konsultacje lekarskie przed każdym zabiegiem. Dzięki temu możemy dokładnie poznać stan fizyczny naszych pacjentów, a przez to nie tylko jak najlepiej dopasować procedurę pod względem skuteczności, ale też zapobiec różnym powikłaniom. 

Warto też podkreślić, że wyposażyliśmy nasz gabinet w najlepszy, certyfikowany sprzęt, który jest regularnie poddawany przeglądom i konserwacji. Ponadto zabiegi wykonujemy z zachowaniem zasad higieny oraz z wykorzystaniem wyłącznie sprawdzonych preparatów. Naszym wyróżnikiem jest także to, że wszelkie czynności medyczne wykonywane są u nas przez lekarzy. To właśnie ich doświadczenie i wiedza gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa dla naszych pacjentów.

Dziękujemy za zaufanie!

Po pięciu latach nasz gabinet medycyny estetycznej w Rzeszowie stał się ważnym miejscem na mapie całego regionu dla osób, które chcą w sposób bezpieczny i profesjonalny poprawić swój wygląd. Cieszymy się niezmiernie, że mogliśmy skutecznie pomóc tak wielu pacjentom. Dziękujemy za zaufanie i serdecznie zapraszamy do dalszego korzystania z naszych usług. Jeśli należysz do osób, które jeszcze nas nie znają, sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z nami – na pewno zrobimy wszystko, aby rozwiązać Twoje problemy.