Archiwa

Upiększające zabiegi medycyny estetycznej stały się w ostatnich latach tak powszechne, że nieustannie powstają nowe salony piękności oferujące takie usługi. Niestety w wielu z nich są one wykonywane przez osoby nieuprawnione i bez stosownych kwalifikacji. Jeśli marzysz o pięknym wyglądzie, wybierz profesjonalny gabinet medycyny estetycznej, w którym zabiegi wykonuje lekarz. Dowiedz się, dlaczego ma to tak duże znaczenie!

Spis treści

Rośnie popularność zabiegów medycyny estetycznej

Większość z nas chce wyglądać atrakcyjnie i nie ma w tym nic złego – jeśli podobamy się sobie, wzrasta nasza pewność siebie, mamy lepsze samopoczucie, które pomaga nam w codziennym życiu osobistym i zawodowym. 

Nie każdego jednak natura obdarzyła naturalnym pięknem, dlatego tak chętnie korzystamy z usług poprawiających urodę. Tym bardziej że współczesna medycyna estetyczna potrafi zdziałać wiele np. zlikwidować zmarszczki i niedoskonałości skóry, poprawić rysy twarzy, wymodelować sylwetkę, czy powstrzymać łysienie. Do tego celu stosowane są stosunkowo małoinwazyjne zabiegi z użyciem nowoczesnych urządzeń (np. laserowych), ale także te polegające na wstrzykiwaniu pod skórę różnych preparatów np. kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego czy toksyny botulinowej. 

Takie zabiegi są bardzo skuteczne – dają szybki i zadowalający efekt, ale pod warunkiem, że są wykonane przez profesjonalistów. 

Dlaczego warto wybrać zabieg u lekarza medycyny estetycznej?

Co do zasady zabiegi medycyny estetycznej powinny być wykonywane przez lekarzy posiadających odpowiednie kwalifikacje. Dotyczy to w szczególności czynności polegających na wstrzyknięciu różnych preparatów pod skórę. Ich prawidłowe wykonanie wymaga gruntownej znajomości anatomii oraz układu nerwów i mięśni – tylko wtedy można precyzyjnie zaaplikować dany środek, aby uzyskać pożądany efekt i jednocześnie nie doprowadzić do uszkodzeń ciała. 

Tylko lekarz medycyny estetycznej ma również fachową wiedzę na temat sposobu oddziaływania poszczególnych preparatów na organizm i umiejętności pozwalające mu na prawidłową reakcję w przypadku pojawienia się niepożądanych efektów po ich podaniu pacjentowi.

medycyna estetyczna gabinet

Większe bezpieczeństwo podczas zabiegu

Brak odpowiedniej wiedzy i doświadczenia przy wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej może mieć niezwykle negatywne skutki. Stosunkowo małym problemem jest tutaj niezadowalający efekt wizualny. Znacznie poważniejsze są powikłania zdrowotne. Musisz zdawać sobie sprawę, że wskutek nieprawidłowo wykonanej iniekcji może grozić Ci m.in.:

 • infekcja bakteryjna, 
 • zakażenie HIV, WZW i HPV, 
 • porażenie nerwów, 
 • martwica skóry i tkanki podskórnej, 
 • ślepota. 

Pamiętaj, że ryzyko takich powikłań jest znacznie mniejsze, jeśli zabieg wykonuje lekarz specjalista, a nie np. kosmetyczka po kilkutygodniowym kursie. 

Fachowa wiedza lekarska i doradztwo

Decydując się na skorzystanie z profesjonalnej pomocy lekarskiej, możesz liczyć nie tylko na bezpieczny zabieg medycyny estetycznej, ale także na fachowe doradztwo. Lekarz najpierw przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad medyczny, aby poznać Twój stan zdrowia i leki, jakie przyjmujesz, a następnie przeanalizuje Twoje oczekiwania w zakresie korekty wyglądu. Dzięki swojej medycznej wiedzy doradzi najlepszy rodzaj zabiegu, czyli najbezpieczniejszy, najskuteczniejszy w Twoim przypadku. 

Odpowiedni sprzęt i warunki

Przy wyborze gabinetu warto zwrócić uwagę także na to, jakie ma warunki do przeprowadzania zabiegów. Nasza Klinika Medycyny Estetycznej w Rzeszowie dysponuje najnowocześniejszym sprzętem pochodzącym od renomowanych producentów. Również stosowane przez nas preparaty pochodzą wyłącznie z legalnych źródeł – są to przebadane produkty, które posiadają stosowne certyfikaty potwierdzające ich jakość oraz bezpieczeństwo. Przestrzegamy także rygorystycznych zasad w kwestii sterylizacji narzędzi i dezynfekcji pomieszczeń, dlatego u nas możesz czuć się w pełni bezpiecznie. 

Po pierwsze: bezpieczeństwo

Jeśli chcesz poprawić niedoskonałości w swoim wyglądzie, wybierz zabiegi wykonywane przez specjalistów, którzy się na tym znają, a więc potrafią dopasować rodzaj terapii do Twojego problemu i zapewnić Ci maksymalne bezpieczeństwo. Sprawdź już teraz, co proponuje w tym zakresie nasz Gabinet Medycyny Estetycznej w Rzeszowie i umów się z nami na konsultację, a przekonasz się, że warto zaufać profesjonalistom. 


Proponowana w naszym gabinecie korekta nosa kwasem hialuronowym w Rzeszowie cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ umożliwia poprawienie defektów tej części twarzy w sposób mało inwazyjny i bezpieczny. Sprawdź, na czym polega taki zabieg, jakich efektów można się po nim spodziewać i kiedy warto się na niego zdecydować. 

Spis treści

Bezpieczny sposób na korekcję drobnych niedoskonałości

Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów Plastycznych jedną z najczęściej wykonywanych operacji plastycznych jest korekta nosa (rhinoplastyka). Jego wygląd bywa problematyczny dla wielu osób, a to właśnie on w dużej mierze decyduje o ogólnym wyrazie twarzy. Współczesna medycyna oferuje jednak wiele możliwości poprawienia jego kształtu i niekoniecznie musi się to wiązać z zabiegami chirurgicznymi, które często budzą wśród pacjentów niepokój. Operacje takie bywają bolesne, wymagają długiej rekonwalescencji i nierzadko kończą się wieloma komplikacjami w postaci infekcji, krwotoków, perforacji przegrody nosowej, a w skrajnych przypadkach nawet niedrożności dróg oddechowych. 

Znacznie bezpieczniejszym sposobem na korekcję nosa jest zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to substancja produkowana przez nasz organizm, która występuje m.in. w skórze, mazi stawowej i tkance łącznej. Jej syntetyczny odpowiednik jest bardzo dobrze tolerowany przez ludzkie ciało i ma szerokie zastosowanie w medycynie, ponieważ używa się go m.in. do leczenia oparzeń czy blizn. Wykorzystuje go również medycyna estetyczna np. do powiększania ust, wypełniania zmarszczek i właśnie korygowania defektów nosa. 

Korekta nosa kwasem hialuronowym jest znacznie bezpieczniejsza niż operacja chirurgiczna, ponieważ jest mało inwazyjna, praktycznie bezbolesna, a co najważniejsze nie wymaga długiej rekonwalescencji oraz niezwykle rzadko powoduje powikłania. 

Na czym polega korekta nosa kwasem hialuronowym?

Należy podkreślić, że choć korekta nosa kwasem hialuronowym jest zabiegiem niechirurgicznym, wykonywać ją mogą wyłącznie doświadczeni lekarze specjalizujący się w medycynie estetycznej. 

Sam zabieg trwa około 30 minut i przebiega w kilku etapach. Pierwszym z nich jest konsultacja lekarska, podczas której przeprowadzany jest wywiad medyczny z pacjentem, a także określane są cele korekcji. Następnie lekarz dezynfekuje skórę i ewentualnie nanosi na nią krem znieczulający. Kolejnym krokiem jest precyzyjne wstrzyknięcie kwasu hialuronowego za pomocą cieniutkiej igły w okolicy nosa. Po aplikacji preparatu lekarz rozprowadza go pod skórą poprzez delikatny masaż. 

Efekt po korekcie nosa w sposób małoinwazyjny

Za pomocą kwasu hialuronowego można zlikwidować głównie niewielkie defekty w wyglądzie nosa jak np.:

 • garb,
 • niesymetryczność,
 • nieregularny kształt,
 • ostry kąt nosowo-wargowy,
 • zbyt wąski nos,
 • opadający czubek. 

Pierwszy efekt korekty nosa widoczny jest zaraz po zabiegu, jednak na jej ostateczny wynik należy poczekać około 2 tygodni, ponieważ mniej więcej tyle czasu trwa uplastycznienie się wstrzykniętego preparatu. Poprawiony wygląd utrzymuje się nawet 18 miesięcy. 

Dzięki temu, że zabieg jest małoinwazyjny, pacjent nie musi odbywać rekonwalescencji – jedynie przez kilka dni może mieć niewielki obrzęk lub zasinienie skóry w miejscach iniekcji.

korekta nosa kwasem

Przeciwwskazania do zabiegu korekty kwasem hialuronowym

Jeśli chodzi o przeciwwskazania, korekta nosa kwasem hialuronowym nie powinna być stosowana jedynie w kilku przypadkach:

 • w okresie ciąży i karmienia piersią,
 • jeśli pacjent jest uczulony na dany preparat zawierający kwas hialuronowy,
 • przy chorobach nowotworowych i autoimmunologicznych,
 • przy stanach zapalnych skóry,
 • jeśli pacjent miał wcześniej problemy z powstawaniem blizn przerostowych. 

Osoby zdrowe nie muszą się zatem obawiać zabiegu. Należy jednak pamiętać, by podczas konsultacji powiedzieć lekarzowi o wszystkich dolegliwościach i odpowiedzieć na pytania dotyczące przyjmowanych leków. 

Wybierz bezpieczeństwo – wykonuj zabiegi wyłącznie u profesjonalistów

Interesuje Cię korekta nosa kwasem hialuronowym? Pamiętaj, że zarówno efekty, jak i bezpieczeństwo zabiegu zależą od jego profesjonalnego wykonania. Jeśli chcesz zdecydować się taki zabieg, proponujemy usługi Kliniki Medycyny Estetycznej w Rzeszowie, w której pracują lekarze specjaliści o wieloletnim doświadczeniu. Marzysz o tym, by zmienić swój wygląd w sposób bezpieczny i skuteczny? Umów się na konsultację, a doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie. Wykonujemy bowiem różne zabiegi – więcej na ich temat oraz o naszej działalności przeczytasz na stronie internetowej.