Archiwa

Zrogowaciały i martwy naskórek nie tylko wygląda mało estetycznie, ale przyspiesza starzenie się skóry i powstawanie innych niedoskonałości, w tym trądziku. Rozwiązaniem może być peeling medyczny. Znana i ceniona klinika medycyny estetycznej w Rzeszowie oferuje profesjonalne zabiegi, wykonywane wyłącznie przed doświadczonych lekarzy. Dowiedz się, na czym polega peeling medyczny, jakie ma działanie i kto może z niego skorzystać.

Już dzisiaj umów się na pierwszą konsultację i przekonaj się, że to jest zabieg właśnie dla Ciebie.

Spis treści

Chcesz zminimalizować niedoskonałości Twojego ciała? Wybierz peeling medyczny!

Złuszczanie naskórka wpisane jest od dawna w rutynowy zabieg osób, które dbają o zachowanie gładkiej i młodo wyglądającej skóry. Jednakże powszechnie dostępne kosmetyki nie zapewnią takiego efektu jak nowoczesna dermatologia estetyczna. Ostatnim hitem jest peeling medyczny, który zregeneruje skórę po długim, upalnym lecie. Pozwoli on na uelastycznienie naskórka, pozbycie się drobnych niedoskonałości (m.in. zmarszczek, zaskórników), zwężenie porów, a także pobudzenie do produkcji kolagenu i elastyny.

W nowoczesnej klinice medycyny estetycznej w Rzeszowie dostępne są bezpieczne i skuteczne zabiegi peelingu medycznego, wykonywane przez doświadczonych lekarzy, dbających o bezpieczeństwo i komfort swoich pacjentów.

Co to jest peeling medyczny?

Wbrew powszechnej opinii, peeling medyczny jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym, tzn. nie powoduje naruszenia ciągłości tkanek. W związku z tym wiąże się z jedynie minimalnym dyskomfortem. Najlepszym czasem na wykonanie tego typu zabiegów jest jesień, ponieważ ekspozycja na promieniowanie słoneczne jest znacznie mniejsza, a co za tym idzie, skóra jest mniej narażona na uszkodzenia (upośledzenia warstwy hydro-lipidowej naskórka).

Kto powinien skorzystać z zabiegu i czy warto? Profesjonalny peeling medyczny można wykonywać praktycznie bez ograniczeń. Ważna jest jednak uprzednia konsultacja z lekarzem i wywiad. Osoby, które regularnie korzystają z tego rodzaju zabiegów, cieszą się z efektu promiennej, gładkiej i bardziej sprężystej skóry.

Jak działa peeling medyczny?

Ogólne działanie peelingu medycznego polega na pozbyciu się złuszczonych, czyli martwych komórek skóry. W zależności od rodzaju skóry oraz indywidualnych predyspozycji lekarz dobiera odpowiedni rodzaj kwasu i jego stężenie. Najczęściej wybierane są kwasy AHA, BHA, a także PHA. Co ważne, preparat działa nie tylko powierzchniowo, ale także wnika głęboko do tkanek (warstwa siateczkowa), gdzie pomaga usuwać nadmierne rogowacenie, pobudza syntezę kolagenu i elastyny, a także spłyca zmarszczki.

profesjonalny peeling medyczny

Po pewnym czasie od nałożenia kwasu jest on neutralizowany za pomocą substancji o przeciwnym pH. Następnie na skórę może być położone serum, maseczka lub krem nawilżający.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo wykonywanej procedury, warto pamiętać o tym, że powinna być ona przeprowadzona przed dyplomowanego i doświadczonego specjalistę, najlepiej lekarza medycyny estetycznej, w gabinecie dermatologii estetycznej.

Po zabiegu należy stosować preparaty ochronne z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, powstrzymać się od korzystania z sauny i solarium. Nie powinno się używać produktów, w których składzie znajdują się kwasy. Odpowiednia pielęgnacja przyspieszy regenerację naskórka.

Wskazania i przeciwwskazania do wykonania peelingu medycznego

Wskazaniami do wykonania peelingu medycznego są np.:

  • rozszerzone pory,
  • trądzik,
  • drobne zmarszczki mimiczne,
  • cellulit i rozstępy,
  • blizny,
  • przebarwienia i drobne zaburzenia pigmentacji.

Należy jednak pamiętać, że istnieje szereg przeciwwskazań, które mogą wykluczyć ze stosowania peelingu medycznego i są to:

  • ciąża,
  • karmienie piersią,
  • przewlekłe, doustne przyjmowanie leków będących pochodną witaminy A (np. izotretynoina),
  • nadmierna opalenizna,
  • świeże blizny (do 2 miesięcy),
  • znamiona melanocytowe.

Zabiegów nie wykonuje się w sezonie letnim, gdy promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze.

Zadbaj o swoją skórę!

Skóra codziennie narażona jest na setki różnych niepożądanych czynników. W związku z tym konieczne jest dbanie o nią w wyjątkowo troskliwy sposób. Profesjonalnie wykonany peeling medyczny pozwoli Ci cieszyć się świeżo wyglądającą i gładką skórą. Skontaktuj się z kliniką medycyny estetycznej w Rzeszowie już dzisiaj. Umów się na pierwszą wizytę konsultacyjną.


Toksyna botulinowa, czyli popularny botox, to jedno z najpopularniejszych białek wykorzystywanych w kosmetologii. Za jego pomocą można pozbyć się drobnych zmarszczek mimicznych, czy nadmiernej potliwości. Jednakże, aby uzyskać najlepsze efekty, należy odpowiednio się do niego przygotować. Przeczytaj, co należy zrobić przed zabiegiem podania botoksu. Skorzystaj z profesjonalnych usług kliniki medycyny estetycznej w Rzeszowie.

Spis treści

Sprawdzony sposób na zmarszczki mimiczne i nadmierną potliwość

Niektórych problemów dermatologicznych nie da się pokonać za pomocą nawet bardzo drogich kremów i innych kosmetyków. W takich sytuacjach jednym rozwiązaniem jest lekarz medycyny estetycznej, który po uprzedniej konsultacji, pomoże wybrać zabieg dopasowany do potrzeb danej skóry. Tym, najczęściej rekomendowanym jest botox, polegający na podskórnym podaniu naturalnego białka, jakim jest toksyna botulinowa.

Bezpieczne iniekcje z botoxu powodują zahamowanie przewodzenia impulsów nerwowych między mięśniem a neuronem. W konsekwencji ten pierwszy przestaje się kurczyć, co powoduje mniejsze uwidocznienie zmarszczek. Skóra jest bardziej wygładzona i przede wszystkim wygląda młodziej.

Toksyna botulinowa jest z powodzeniem wykorzystywana również w walce z nadmierną potliwością, ponieważ hamuje pracę gruczołów potowych. Efekty zabiegu utrzymują się przez wiele miesięcy, nawet do roku. Ceny uzależnione są od renomy kliniki, a często także i lokalizacji na mapie Polski. Różnice pomiędzy cenami usług klinik medycyny np. w Rzeszowie, a na północy kraju mogą sięgać kilkuset złotych.

Aby uzyskać najlepsze efekty, kolejne dawki botoksu należy powtarzać w odstępach co ok. 3-5 miesięcy. Wielu klientów gabinetów medycyny estetycznej martwi się, że po zabiegu ostrzykiwania, będzie borykało się z efektem maski. Pamiętajmy jednak, że wygląd skóry po botoxie w dużej mierze zależy od doświadczenia lekarza, który go wykonuje. W związku z tym konieczny jest wybór kliniki cieszącej się dobrą opinią, w której pracują cenieni specjaliści.

Wskazówki przed zabiegiem podania toksyny botulinowej

Warto wiedzieć o tym, co przed zabiegiem podania botoksu wolno, a jakie czynności lepiej pozostawić na inny czas. Konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który na podstawie wywiadu ustali, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do iniekcji. Nie ma konieczności wykonywania dodatkowych badań laboratoryjnych.

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia zabiegów botoxu:

  • ciąża,
  • okres karmienia piersią,
  • wiek poniżej 18. roku życia,
  • uczulenie na białka jaja kurzego, albuminę, toksynę botulinową typu A,
  • stwardnienie zanikowe boczne,
  • czynne choroby nowotworowe,
  • długotrwała terapia niektórymi antybiotykami,
  • opryszczka zlokalizowana w miejscu potencjalnej iniekcji botoxu,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym.

Powikłaniami zdarzającymi się niezwykle rzadko po zabiegu podania toksyny botulinowej mogą być m.in. zaczerwienienie skóry w miejscu ukłucia, ból głowy, opadanie powieki i miejscowe opuchnięcie. Wszystkie te objawy są jednak tymczasowe, zazwyczaj szybko mijają.

nadmierna potliwość botox

Konsultacja lekarska

Przed wykonaniem botoxu należy poinformować lekarza o wszystkich chorobach przewlekłych i przyjmowanych długotrwale lekach (przede wszystkim przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych). Ważna jest także informacja dotycząca nadwrażliwości na składniki kosmetyków oraz białka. To wszystko pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo podczas zabiegu i zmniejszy ryzyko pojawienia się ewentualnych powikłań.

Rezygnacja ze wzmożonej aktywności fizycznej

Na dobę przed planowanym zabiegiem nie zaleca się uprawiania sportu o dużym stopniu intensywności. Należy również powstrzymać się przed korzystaniem z sauny. Zarówno wysoka temperatura, jak i wysiłek fizyczny powodują większe ukrwienie tkanek, co nie pozostaje bez wpływu na wchłanialność botoxu.

Tych leków lepiej nie przyjmować

Ważne, aby przed zabiegiem podania botoksu nie przyjmować leków rozrzedzających krew, a nawet zwykłej aspiryny. Należy także powstrzymać się przed spożywaniem niektórych ziół, w tym np. dziurawca.

Jak botoks, to tylko u profesjonalistów

Skontaktuj się z nami i umów szczegóły pierwszej wizyty. Botox może być zabiegiem całkowicie bezbolesnym i dającym szybkie, a także naturalnie wyglądające efekty. Zaufaj profesjonalnym lekarzom z wieloletnim doświadczeniem. Zespół Sowińska-Podlasek oferują usługi na najwyższym poziomie w swojej klinice medycyny estetycznej w Rzeszowie.